Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben?...

Mi lenne kérdése:

Mit tennétek a helyemben? X-enszer megkértem a szomszédomat hogy legyen szíves kb.30 cm távolságot tartani a kerítésemtől, ami a növényeket illeti.

Figyelt kérdés

Pl. tiszafa, tuja, vadszőllő, stb. ami az én kertemben "landol". Kb.1 méter - még a fű sem nő ezek miatt. Szóvá tettem. A válasz: ne szóljak bele, hogy ő mit ültet a kertjében.



saját vélemény: ez már kimeríti a bírtok háborítást.



2017. ápr. 13. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem mondhatja meg a termésnek meg az ágaknak hogy merre essenek.
2017. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most nem tudom, régebben a növény méretétől függött. Ha jó emlékszem, fa két méterre a telek szélétől. Mondjuk, nagy fánál ez nem oszt, nem szoroz. Én, ami a kertemben van, azt totális gyomirtóval nyomatom. Szomszédé átlóg, így járt.
2017. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1/2, igen a növénynek persze, hogy nem mondhatom, hogy merre nőjön. sok településen az önkormányzat döntése az ingatlan határhoz lévő mértékét, betelepítését növényekkel, épületekkel. sajnos ahol lakom ilyen helyi rendelkezés nincs. a neten utána néztem, bizony ezeknek a fáknak akár több méter kell hogy legyen a szomszéd kertjétől. sajnos 3-4 méteres fáknak már a glialka sem használna. gondoltam, hogy írok az önkormányzatnak. aztán jöhet a rossz szomszédság török átok című fejezet.
2017. ápr. 14. 05:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Jegyzőnél indíthatod meg a birtokvédelmi eljárást. Keresd fel, Ő biztosan tud segíteni.
2017. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Át is lóg? mert az egy szép passzívagresszív lendülettel ki is szakíthatod :D

amúgy így mi is jártunk már, anyám az nagyon tökösen (bár nem tudom mennyire jogosan) kinyírt minden növényt, ami átlógott, majd jött pampogni a szomszéd és rácseszte az ajtót, h ezerszer szólt neki és feljelentheti (végül nem tette mert gondolom nem érte meg neki)

2017. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"Nem mondhatja meg (...) az ágaknak"

Hát azt nem. Viszont levághatná őket egy metszőollóval!


"aztán jöhet a rossz szomszédság török átok"

Szarni a rossz szomszédságra! ERŐT KELL STATUÁLNI, így ugyanis egyre jobban a fejetekre fognak nőni! Próbálgatnak, tudod?! Mobbing

2017. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ez az ő indoklásuk, te nyugodt szívvel alkalmazz gyomírtót az átlógó részeknél. Ő meg ne szóljon be, hogy mit teszel a te kertedbe.

A rossz szomszédság már így is megvan.

2017. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nyílván először szólni kell a szomszédnak, ha negatív, akkor tértivevényes levélben felszólítani, hogy vágja le az átnyúló ágakat. Erre kell adni neki pár hét határidő. Ha nem teszi meg határidőre, na akkor vághatsz, de a levágott fa, gallyak a szomszédé, ha nem adod vissza neki, falopásért feljelenthet."


Itt van az ezzel kapcsolatos törvény, talán érdemes először elolvasni: [link]

2017. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
heló 8/8 ! priviben küldhetek levelet egy pár fotót ? sokan írtátok, hogy nyugodtan levághatom az átnövő ágakat. ok. ez rendben van. és a kb. 6 méteres tuja ? a fele át van dőlve. de ezzel nekem van munkám, fáradságom. sőt, ha épp nem vagyok olyan erőben valakit fogadnom kell, fizetnem kell, gondoskodnom a levágott ágak elszállításáért. amit már többször meg tettem.no, nem egyszerű. valószínű marad a jegyző.
2017. ápr. 16. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!