Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel tudom jelenteni a szomszéd...

Fel tudom jelenteni a szomszédomat, mert a gyerekei nem hagyják a macskáimat békén?

Figyelt kérdés
A szomszédom gyerekei nem hagynak nyugtot nekem. Állandóan átdobálják a labdájukat, hangoskodnak, de ami a legjobban fáj az az, hogy kavicsokkal dobálják a macskáimat, ellopják az etető és itató tálkájukat, vagy kiburitják belöle a vizet. Ha kimegyek rögtön elfutnak. A szülőik nem hajlandóak megfékezni őket, ezért feljelentésen gondolkozom. Jót tenne nekik egy kis javító intézet, talán megtanulnák, hogy ilyen szemtelenségre nem vetemedünk. Tehát ha bejelentem, ki jönnek a rendőrök vagy esetleg írjak a polgármesteri hivatalnak?
2014. szept. 17. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Hogy jutnak be az udvarra, hogy férnek hozzá az etetőtálhoz?
2014. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Feljelentheted őket, de erre nem mennek rendőrök, és a gyerekeket sem viszik javító intézetbe. Mekkorák egyáltalán ezek a gyerekek? Lehet csak szokásos gyerekcsíny, rosszindulat nélkül. A labdát nem direkt dobálják át, az átesik játék közben. És igen, a gyerekek hangoskodnak, meg vihognak, meg rohangásznak. Ha ártanak a macskának, akkor viszont állatvédelemhez lehet fordulni, ha lopnak, akkor kártérítést lehet követelni. Nem túlzod el egy kicsit a helyzetet?
2014. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért ilyenért nem fognak javítóba kerülni :D Vedd fel videóra, aztán küld el minden ismerősüknek facebookon, mármint a szülők ismerőseinek.
2014. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy jutnak be! De fel volt borítva az etető és itató táljuk! A saját udvarukról dobálják a labdát meg a macskát.
2014. szept. 17. 12:54
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Biztos, hogy a gyerekek voltak? Nem lehet, hogy a macskák borítják fel?
2014. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ezek szerint még nem láttad a gyerekeket az udvarodba, de feljelentenéd őket.

Egyszerűen csak úgy gondolod, hogy ők voltak, ám ez közel sem biztos.


Feltételezem 4-5-6 esetleg még 7 év körüli gyerekekről van szó, mivel a kisebb nem tud átdobni a kerítésen, a nagyobb meg már nem akar.


Nem lehet melletted se egyszerű az élet.

Bosszant a gyerekzsivaj, az áteső labda, /mert valljuk be a gyerekek nem igen szoktak szánt szándékkal átdobni labdát a szomszédhoz/. Egyszer azt mondod, hogy ellopják a tálkát, majd azt hogy kiborítják.


Gondolom ötletek kellenek, hogy hogy tudnál megszabadulni tőlük.

Elárulom. Sehogy.

A szomszédaid, és azok is maradnak. Attól, hogy Te egy kiállhatatlan undok vénasszony vagy vénember vagy, ez még nem fog megváltozni.

Rögtön rendőrség, meg gyámügy, meg nevelőintézet. Szép életed lehet.

2014. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

2. Egyáltalán nem túlzás, ha ez így van. A szomszéd felé nem dobálunk át semmit, ha van macska, ha nincs. Nálunk egy időben napi szinten landolt a szomszéd gyerekek labdája a kertünkben és már a hócipőnk teli volt vele, mert egy az, hogy ugráltattak napi szinten, hogy vissza adjam, plusz mindig letört valami növény. Egy idő után csúnyán megjegyeztem a kölöknek, hogy : "ezt egy nap sem bírod kihagyni?" Elnézést kért és érdekes módom azóta nincs ilyen. De az is lehet, hogy azóta titokban átugrál, mert ugyanis már azon is rajta kaptam. Ha meg kavicsokat dobálna át, letörném a kezét lábát.

Ez sajnos nem indok a feljelentésre sem intézetre, a szülőkkel kéne beszélned. A szomszédba való átdobálózás egyáltalán nem helyén való és első körben bízni kell abban, hogy a szülő erről nem tud, vagy nem akar róla tudomást venni amíg nem szólsz, de ha szólsz, jó esetben neked fog igazat adni. Az én szomszédaim is ilyenek, eléggé beleszarnak mindenbe, meg úgy csinálnak mintha nem vennének észre semmit, de ha szólok, akkor azért annak van foganatja. Tudod ezek olyanok, mint a rossz kutyák: Addig próbálkoznak, ameddig elér a lánc.

2014. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Még jó hogy nem te döntessz a sorsukról! Egy labdáért meg 1-2kavicsért ha tehetnèd intézetbe vagy a földalá rakatnád őket!!!! Azért vagy meg a macskáddal mert gonosz vagy!! Engem is dühitenek néha a gyerekek.De te már GYŰLÖLETTEL beszélsz róluk! Ők előbb útóbb meg unják a macskádat,és nem fognak vele foglalkozni.De te már nem változol!!
2014. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, azért kíváncsi lennék, mit szólnál, ha a TE állatodat dobálnák - szánt szándékkal - a gyerekek.


Amúgy nem tudsz semmit tenni, csak rájuk szólni.


A labdát meg nem adnám vissza, mert iszonyat idegesítő, mikor egy délután min. 5x rohangálhatsz ki érte. Hát, bocs, de nem vagyok cseléd, majd, ha az udvaron járok, visszadobom, de nem fogok azonnal pattanni, mikor kiabálnak, hogy néni, vissza adná a labdát? Nem, kisfiam, majd megtanulod, hogy ne dobd át. Ennyi.

2014. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!