Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten élők! Mennyi időt...

Ignis Subdialis kérdése:

Budapesten élők! Mennyi időt töltöttetek a fővárosban, amikor már elkezdtétek budapestinek érezni/mondani magatokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem a fővárosban nőttél fel, csak oda költöztél és valaki megkérdezi, hogy honnan való vagy, honnan jöttél, akkor mennyi ottlét után mondod azt, hogy Budapestről (vagy hogy budapesti vagy) és nem azt, ahonnan származol?

2017. ápr. 18. 19:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapj élek itt, de még nem érzem magam pestinek.
2017. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

Én kisbaba koromban éltem egy faluban plusz nyaralónk volt ott tinikorom kb elejéig. Tehát a nyarakat ott töltöttem.

Mégse érzem magam Budapestről származónak. Mondjuk nekem nem való a lakásban élés, a tömegnyomor, a sok aszfalt, így minden reményem, hogy kikerülök innen és az irataimon nemcsak a születési hely, hanem a lakhely is fővároson kívüli lesz.

2018. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok 5. éve Pesten, előtte is sokat jártam ide, mert laknak itt rokonok, már egyetemre úgy jöttem, hogy tudtam mi merre van, mit hogy hívnak. Viszont erdélyi származású vagyok, és erre "büszke" vagyok, úgyhogy ha valamilyen internacionális vagy simán országos rendezvényre megyek, akkor mindig hozzáteszem a "Pesten élek"-hez, hogy amúgy erdélyi vagyok. Ez az "erdélyi magyar/székely" egyébként is egy picit másabb identitást is jelöl az én szememben, mint a magyarországi magyar, tehát nem csak a lakóhelyi származásom miatt szoktam mondani.
2020. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én itt nőttem föl, érdekes módon mindenki természetesnek veszi, hogy biztos vidékre megyek haza a szüleimhez. Alig vannak, akik tényleg itt nőttek föl, az az alap, ha valaki vidéki.
2020. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lassan 9 éve élek Pesten, de nem itt születtem, így nem tartom magam annak.
2020. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!