Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek, titeket zavar,...

Budapestiek, titeket zavar, ha a vidékiek a város nevét csak Pestnek ejtik?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikkben, hogy le lettek oltva a vidéki emberek a "pestezés" miatt azon az alapon, hogy Buda is Budapest része. Ez tényleg cink? A környezetemben is mindenki úgy mondja, "megyünk fel Pestre".
2017. ápr. 23. 03:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%
Én Budán élek, ráadásul itt születtem a volt 6:3tutti-ban és "megyek Pestre" ha bármerről indulok így mondom. Nem degradál senkitől csak mert budapesti vagyok. Elvégre bárki budapesti lehetne Alcsútdobozi, vagy Salgótarjáni is vagy nem? :-D
2017. ápr. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem.

Pest Budapest "becézése".

2017. ápr. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az vicces:

- Te hol laksz Pesten?

- Budán.

:)

2017. ápr. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Tíz éve élek Budapesten, nem tudom ezzel budapestinek számítok-e. Engem nem zavar, és amúgy is egy csomó vidéki várost ugyanígy rövidítenek:


Békéscsaba - Csaba

Székesfehérvár - Fehérvár

Hódmezővásárhely - Vásárhely


...stb.

2017. ápr. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem soha nem zavart.. Pesti vagyok,józsefvárosi majd most délpesti. Blaha lujza tér közelében éltem,csak blahat mondtam mindíg
2017. ápr. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
19%
Engem zavar.
2017. ápr. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%
Igen, zavar. Parasztos. Igazából azt minősíti, aki így beszél - azonnal közli is magáról, hogy suttyó. Egy igazi budapesti ilyet sosem mond. (Most a nemrégiben beköltözött újgazdagokat ne említsük, ők hiába élnek itt, ettől nem lettek igazi budapestiek, csak hiszik.)
2017. ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
89%
Tősgyökeres budapestiek magára a városra sosem mondják hogy Pest,a városon belül "pestezünk" illetve"budázunk",ha Budáról átmegyünk a pesti részre,vagy fordítva.Ennek ellenére nem cinkes ha valaki magát a várost is Pestnek hívja,a lakosság többsége ide telepedett vidéki,amivel nincs is semmi gond,én pl. sokkal szívesebben élnék valamelyik vidéki nagyvárosban.
2017. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
9: Én 5 generáció óta vagyok pesti, és DE, IGEN, hívjuk Budapestet Pestnek!
2017. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
8, 9: Pest egy városrész, 1872-ig, amíg nem volt Budapest, önálló város volt, és mi már akkor is itt éltünk. A dédszüleim Pesten születtek. Mért ne hívnánk Pestnek? És az egyes településeket nevén nevezzük, Zugló, Józsefváros, Erzsébetváros, Csepel, Pest, stb. Ezek mind települések voltak.
2017. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!