Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyünk, ha az alsó...

Mit tegyünk, ha az alsó szomszédba idegbeteg, züllödt és kötöszködő nők költöztek albérletbe?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kideríteni a tulajdonos elérhetőségét?

Gondoltuk, szólunk nekik, mert már ezt nem bírjuk tovább.

Mi ebben a (saját) lakásban élünk 7 éve.


kb. fél éve költöztek ide.

A következők vannak:

- hétköznap akár hajnal 4-ig megy a bulizás, ivás, és a férjem szerint esetleg más is, mert múltkor mikor már nem bírta tovább, lement, és mondta, hogy felesleges kommunikálni velük, nem tiszták.

- ezzel szembel ők hozzánk mindenért felkopognak, a radiátort ütik, sőt, 85%-ban már alszunk, tehát nem hallhatnak semmit.

- pénteken este 10-kor értem haza, bementem a nappaliig levenni a cipőmet, mert a folyosón nem leeht leülni. Feljöttek szerintem szintén ittasan vagy cuccosan, és megfenyegettek, hogyha egy szisszenést is hallanak este 8 után, megnézhetem magamat, alpári módon elhordtak mindennek.

- nálunk voltak a férjem szülei, 4en beszélgettünk szombat este fél9kor, és ránkhívták a rendőrséget. Kulturáltan, normálisan beszélgettünk, nálunk már a másik szobában sem lehetett hallani semmit, nem buliztunk.

- szombat este szintén 8 körül ránk hívták a rendőrséget, mikor volt 2fő vendégünk, és társasoztunk, persze nevettünk, beszélgettünk közben, de ennél nagyobb zaj nem volt, nem óbégattunk, és nem volt hangzavar. A nappali melletti szobában szintén nem is lehetett hallani semmit, mert egy pár percig bementem oda keresni valamit, én fel is tűnt, milyen csöndes a buli.

- rendszeresen éjjel, mikor valószínűleg isznak, és elengedik magukat, tisztán fel leeht hallani a kisípolást igénylő alpári szövegeket, meg a még egy vodkát...stb.


A cigicsikket kidobálják az erkélyről, emiatt az alattuklakó is pipa már.


Mit lehet tenni?


2 40 év körüli alpári, 15 évesként öltözködő, igénytelen nő egyébként.



2017. ápr. 28. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet kideríteni a tulajdonos elérhetőségét?"

Nálatok nem tudom hogy van, de felénk létezik közös képviselő és házmester is. Minden tulajdonos elérhetőségét tudják.

2017. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, már kérdeztük, de nem adhatják ki sajnos.
2017. ápr. 28. 12:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy már 3x felcsengettek éjjel, hogy ne hangoskodjunk, de tuti nem mi vagyunk azok, 1000x elmondtuk, mert egyébként már félálomban voltunk, 1x volt, hogy én még dolgoztam a laptopon, de az sem hangos nyilván.
2017. ápr. 28. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy-egy ilyen bulinál rájuk hívnám a rendőrséget. Ha ti rendesen viselkedtek akkor hiába hívják rátok veletek nem fognak foglalkozni. A többit leírták mások.
2017. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők ok nélkül rátok hívják a rendőröket,akkor ti mire vártok?Amikor buli van éppen náluk ,ti is kihívjátok és megemlítitek hogy érdemes lenne drogot is keresni náluk .
2017. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az lenne a legjobb, ha a tulaj értesülni tudna arról, hogy milyenek a bérlői. Hátha felmondaná a szerződésüket.


Ha rájukhívjuk a rendőrséget akár többször is, akkor erről a tulaj értesül?

2017. ápr. 28. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Semmit nem tudtok tenni.

El kell költözni az ilyen környékről,vagy nem kellett volna ott lakást venni.

A két alpári nyanya azért van ott,mert ott ezt meg lehet csinálni,és ott érzik magukat jól.

A rendőrség hívogatás meg ez az életforma,amit csinálnak,a tipikus ócska pr0lik ilyenek.

Sajnos ez a magyar társadalom része...

Ha kiteszik őket,akkor helyette megy majd a kutyaugatós meg kutyasz.ros bérlő,vagy a bicskával rohangáló izzadtságszagú skrizofén lipóttöltelék...

2017. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Olyan nincs, hogy a közös képviselő nem adja ki az elérhetőséget és nem is érdekli a probléma. A házirendet egyébiránt be kell tartani, ha ezt nem teszik a közös képviselő a ház tulajdonosok jogkörével eljárhat (azt nem tudom pontosan miben, de azért lényeges). A helyi önkormányzatnak feltehetően van "csend rendelete" ami megsértését az önkormányzat hatósági jogkörrel eljárva szankcionálhat, a rendőrséget párszor rájuk hívod, dokumentáltatod és nyomod az önkormányzat felé.


Kicsit más lehetőség, ha hozzáférsz, szedd le a villany és gáz mérők plombáit. A tulaj biztos kirakja őket, de előbb kikapcsolják a szolgáltatást és e miatt elköltöznek. Fontos, hogy másokét védeni kell, nehogy visszanyaljon a fagyi.

2017. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudom, hogy már későn írok, csak most olvastam a kérdést. Azt nem értem, hogy a házfelügyelő vagy gondnok miért nem adhatja meg a tulajdonos elérhetőségét, de azt még inkább nem értem, hogy ha már nem adhatja meg, -vagy nem akarja megadni-, akkor ő miért nem hívja fel? Mert ezek szerint tudja az elérhetőségét.
2017. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha alattatok laknak... Magassarkú éjjel nappal... néha ledobná a mosógép a csövet.... Esetleg valami hulló szirmú az erkélyre...páros lábbal ugranék időnként... elég gyakran....szana-széjjel szivatnám....
2017. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!