Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Építkezés a szomszédban, ti...

Építkezés a szomszédban, ti hogyan viseltétek?

Figyelt kérdés
Most költöztünk egy hónapja a jelenlegi otthonunkba,amit egyben már az utolsónak is szeretnénk.Mikor megvettük az ingatlant,lecsekkoltuk a szomszédokat,mert volt már rossz tapasztalatunk ilyen téren.Igen ám,de a jobboldali szomszéd váratlanul elhunyt,egy idős bácsika,és eladták a házát.Most bontani fogják,ill. már el is kezdték,tegnap.Sajnos nagyon közel vannak egymáshoz a házak,mert a telkek téglalap alakúak.Már csak abban reménykedem hogy gyorsak lesznek,és normálisak.Fiatal pár egy kisgyerekkel.Csak az elkeserítő,hogy pont mostanra tettük rendbe a teraszt,már alig vártuk hogy kiülhessünk,első kertes házunk,és most nem fogunk tudni,mert biztos hónapokig megy a fúrás,faragás,zaj,meg por.Szívás na.Ilyenkor mindig arra gondolok hogy miért szívat az élet?Persze,sokan azt fogják mondani bár ez lenne a legnagyobb gondom,de nem kevés áldozatot hoztunk ahhoz hogy meg tudjuk venni a házat,és csak egy kis nyugalomra vágytam volna már,tehát nekem ez igenis számít...
2017. máj. 8. 09:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Elég toleráns vagyok,néha túlságosan is.Ezelőtt sorházban laktunk,és ott is csak akkor szóltam a szomszédomnak hogy kicsit tekerje lejjebb a hangerőt,mikor a poharaim elkezdtek leugrálni a polcról...Kutyaugatás is volt,jó sok pénzünkbe került mire elnyertük a blöki bizalmát,jobbnál jobb jutalomfalatokkal.Én is abban bízom hogy kulturált, normális építkezés lesz,és lezavarják gyorsan.Fűnyírás,kutya engem nem zavar,de a flex,meg a lagzi lajcsi csutkán az igen.
2017. máj. 8. 14:59
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Amerre én lakom, rengeteg jelenleg az építkezés, a mögöttünk lévő teljesen üres telket tavaly felparcellázták és több ház is épült. Szerintem ki lehet bírni és lehet most ezzel sokan nem értenek egyet, de én a "fiatal pár kisgyerekkel" résztől jobban félnék. Már 8 éve azt hallgatom, hol egyik, hol másik szomszéd üvölt a gyerekével nevelés helyett. Százszor rosszabb bármilyen építkezésnél :D
2017. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Értem én apám hogy zavar a flex meg a fúrás, de ezek olyan dolgok amik egy építkezéssel járnak, nem zenebömböltetés. Amit megvettetek házat azt is felépítették valamikor, a ti szomszédaitok meg hallgatták. El kell viselni, hagyni kell egymást élni. Ha állandó bulizásról meg üvöltözésről lenne szó megérteném a dolgot, de legyél türelmes.


"miért szívat az élet"


Elhiszem hogy bosszantó, de gondolj arra hogy mennyivel nagyobb gondok vannak az életben mint az hogy nem tudsz kiülni két hétig a teraszra lazítani. Ennél kb. csak nagyobb bajok vannak.

2017. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó kommenthez:Nem az a gondom hogy két hétig nem tudunk kiülni a teraszra nyugiban,hanem hogy lehet soha többet sem.Egyébként a teraszos részt még elviselném valahogy,ha mondjuk behúzok a házba és ott nincs zaj.De olyan közel van a ház a miénkhez hogy bentre is be fog hallatszani.Egyet szerettem volna mikor megvettük ezt a házat,hogy szombaton vagy vasárnap végre le tudjunk dőlni egy órára ihenni,anélkül hogy felébresztene a szomszéd.A sorházban nem is próbálkoztunk,mert akárhányszor ledőltünk,valaki rittig akkor kezdett valami hangoskodásba.És bíztunk benne hogy na majd itt,erre ez van.És igen,attól is tartok hogy emberileg majd milyenek lesznek,ordítoznak majd a gyerekkel az udvar közepén vagy sem... :-)
2017. máj. 9. 08:17
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor nem voltál még olyan helyen, ahol egész éjszaka három kaukázusi ugat-vonyít felváltva, és te évekig órákat alszol csupán.


Hidd el, ehhez képest egy építkezés semmi :)

2017. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja, igen, és sajnos ez ilyen. Az újpítésű házak kertje lópikula, a szomszéd seggében vagy.


Tudom, mert otthon is ez van, a kisvároskámban, ahonnan jöttem. Házak, mert jönnek a pestiek agglomerációba a gyerek miatt, de a két ház fala és ablakai közt van... 2,5 méter hely, maximum.

2017. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kinek mi a zavaró. Egy családi házat le lehet úgy szigetelni, hogy csukott ablaknál még a szomszéd flexét is alig hallod, a gyerekzajt végképp nem, sorháznál, lakásnál ez nehézkesebb.:-) Az se egy nagy öröm, amikor vasárnap ebéd után gyürkőzik neki a szomszéd a fűnyírásnak, vagy megjön a másik oldalon Mari néni fia, hogy felvágja a téli tüzelőt. Ezzel együtt kell élni, még mindig jobb, mintha disznót tartanának közvetlenül a kerítésed mellett.
2017. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Na azóta mi a helyzet?
2017. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!