Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A házban lakó öregek ellehetet...

A házban lakó öregek ellehetetlenítik az életünket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve költöztünk ide albérletbe. Akkor kezdődtek a cívódások, amikor a házban lakó néhány öreg észrevette, hogy motorom van, amit lifttel szállítok mindig a lakásba - a tárolóban ugyanis nem fogom hagyni, mert azon egy vacak régi lakat van, amit egy mozdulat leverni, a motorom meg több mint egy millát ér, hülye tehát nem vagyok. Ekkor már olyan beszólásokat kaptam az egyiktől, hogy ha még egyszer meglátja, kiszúrja a kerekeit. Erre rá egy hónapra valakik felhasogatták az ülést (a járgány a lakásajtónk előtt áll).


Ezen túlmenően folyamatosan kapjuk a burkolt vagy nyílt megjegyzéseket, a páromat amikor jött nemrég haza konkrétan alig leplezve lek_rvázták, holott nem csinált semmit. Egyszer ránk hívták az ügyeletet, mert szerintük állandó büdös szag jön a lakásunkból meg "tüzet raktunk" holott akkor egyszer fordult elő, hogy a párom főzött, ezért kinyitotta az ablakokat. Amúgy nem is otthon szoktunk enni, max. rendelünk.


Mit lehet az ilyenekkel csinálni? Feljelentés gondolom nem használ, hiszen még ők jelentgetnek, de megfutamodni mégsem szokásom. Mit lenne a megoldás? 27/F


2017. jún. 7. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

1, A lift kizárólag személyszállításra van? Mert ha igen, akkor nem szállíthatod benne a motorodat.


2, "alig leplezve lekvázták"? Mit jelent ez egészen pontosan?


3, A csajod, akkor egyszer annyira büdöse főzött, hogy odaégett vagy hogyan történt?


Ez a sztori így eléggé furának tűnik.

2017. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Először azt írod, hogy a lakásba szállítod a motort lifttel. Utána meg azt, hogy a lakásajtó előtt áll.

Szerintem elég egyszerű a megoldás: a lakásban tárold. Elhiszem, hogy zavaró lehet a folyosón. Persze ez nem indok arra, hogy tönkretegyék. Bár én nem lennék biztos abban, hogy az öregek tették. Lehettek suttyó hülye gyerekek is.

Vagy megcsináltatod a tároló ajtaját, hogy biztonságos legyen.

2017. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Próbálj meg békében élni velük. Tudod, a társasház az együttélésről szól, nem a te egyéni kívánságaidról és érdekedről.

Ha őket ez zavarja, miért froclizod őket vele? Esetleg próbálj meg NAGYON KEDVESEN rákérdezni, hogy miért zavarja őket, de ennyi. Miért akarsz háborúzni tőled jóval idősebbekkel, akiknek már nyugalom és tisztelet jár?

Ha másképp nem megy, akkor megy bérelj garázst a motorodnak és meg van oldva.

2017. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

*menj és bérelj


Elírtam. Amúgy az előttem szólókhoz csatlakozom, nekem sem tetszik a sztori.

2017. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

A lakásajtó elött nem tarthatsz motort (meg mást sem), mert a tüzvédelmi elöírások szerint a közös területeket - lépcsöház, folyosó - semmi nem akadályozhatja a szabad közlekedést és nem szükítheti be az átjárási lehetöségeket.


Emellett a lift nem jármüszállításra való, emiatt is jogos a panaszük.


HA feljelentenek, akkor elöször igen komoly pénzbüntetésre számíthatsz, emellett ez indokolja az azonnali hatályú felmondást, és a tulaj akár másnap kitehet benneteket a lakásból.


Az meg, hogy hol tárolod a motorodat, magánügyed, lehet a tárolóban, bérelhetsz egy garázst, tarthatod az utcán, de benn a házban a lakóterületen nem.

2017. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Eszedbe se jutott még normális lakatot venni? 😅kajak cipeled inkább a lakásba?!?! a motort?😅


De ez csak a te érdekedben mondom egyébként ilyen házsártos emberekkel nem tudsz mit csinálni én tuti a lépcsőházba járatnám meg húzatnám😅

Amúgy meg nem tudsz kiálni magatokért?? Kicsit magadnak való lehetsz.

Nehogymár ne főzhessek meg még az öregek félemlítsenek meg haggyuk már van szám neked meg motrod huzasd az ajtojuk előtt😅.

Istenem még felcipeli a motort a lakásba

2017. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is ,egyébként csináld meg a tároló ajtaját.
2017. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Akad itt pár értetlen ember.


A motor nincs útban, ha így lenne, írtam volna. Egyszerűen a jelenléte zavarja őket.

A párom nem főzött büdöset, sima ételszag ment ki az ablakon.


3-as, az öregeknek miért is jár tisztelet? Azért, mert elmúlt 60?

2017. jún. 7. 17:09
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
Igen, azért, képzeld el. Túl fiatal vagy még.
2017. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Öregek, unatkoznak és mit csinálnak az unatkozó öregek? Kötekednek. Bár eléggé magas az ingerküszöböd. Nekem a kocsimat karcolták meg, én megvertem az illetőt.
2017. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!