Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az öregek miért hiszik azt,...

Az öregek miért hiszik azt, hogy minden körülöttük forog?

Figyelt kérdés
Este jöttek hozzánk vendégek. Kiderült, hogy nincs olyan kenyér amit szeretnek ezért megkértek apáék ugorjak el gyors a pékségbe, mielőtt bezár. Mentem a kocsihoz közben jött fel egy idős néni, Julcsi néni. Illedelmesen köszöntem, kérdezett vmit, válaszoltam, de annyit beszélt, mondtam, hogy ne haragudjon, jönnek a vendégek és bezár a pékség. Erre neki áll prédikálni, hogy milyen sietős manapság a fiatalok élete, milyen pofátlan, trógerek vagyunk, hogy az időseket sem tiszteljük csak mi fiatalok vagyunk a lényeg. Nem tudom miért akadt ki ennyire, illedelmesen közöltem vele, hogy ne haragudjon de sietek. Másnak is van ilyen idős ismerősei?

2017. jún. 19. 09:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, és magáról kezdett beszélni, mi mindent tettek régen, hogy ilyen jó világ legyen és milyen hálatlanok vagyunk...

Tudom az ilyeneket hagyjam ki az életemből, de nem ez az első este és számomra ez érthetetlen

2017. jún. 19. 09:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen fiatalban, idősben is. Nem az életkoron múlik az, hogy valaki hülye-e.
2017. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg Julcsi néni már korábban se fogta fel,hogy a körülötte lévő emberek nem csak ő vele foglalkozhatnak. Ennek nem az öregséghez van köze,hanem embertípushoz,aki ilyen egész életében,az öregségére is ilyen marad.
2017. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mögöttük már oly sok minden van, ami persze már rég elmúlt, azt hiszik, hogy nekik több joguk van mindenhez. Az sose jut eszükbe, hogy ők is voltak tizenévesek, és az akkori öregek meg nekik mondták ugyanezeket. ;]

Mellesleg érdekes, mert az én nagyszüleim (Isten nyugosztalja már sajnos egyikük sem él) sose voltak ilyenek.

2017. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a fajta öregek tipikusan azok, akikre fiatalkorukban a kutya nem volt kíváncsi, mert nem érdekes emberek, meg lehet, otthon is el voltak nyomva a férjük által még abban a világban, aztán végre tisztelni KELL őket, mert idősek, és ők ugráltathatnak másokat, velük illik beszélni stb. És ezt meg lehet szokni, élvezni :). És ha egyszer nem úgy alakul a lépés, elő lehet venni a mai fiatalok nem tisztelik az időseket féle "aduászt".


Nálunk is volt ilyen néni... baromira idegesített, mert a kedvenc szokása az volt, hogyha akart vmit kérdezni tőlünk (ő volt az alsószomszéd), nem ám feljött volna egy lépcsősort (8 lépcső, és nincs baja a lábával), hanem hallgatózott, hogy mikor kattan a zár, és akkor kijött, hogy "Jajjj, XYka, úúúúgy szerettem volna erről meg arról beszélni"... néha kivitelezhető, hogy ott maradok beszélgetni, és legtöbbször tök triviális, nem fontos, nem sürgős témákról... de volt olyan, hogy kellett mondanom, hogy egyetemre/munkába megyek, el fogok késni... és még neki áll feljebb, hogy neveletlen vagyok. Hát kösssz... feltartani siető embert nem neveletlenség? Főleg reggel 7-8kor, bele nem gondol, hogy más időre megy valahova.

2017. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bolond nő, ne foglalkozz vele, elnézést, sietek és húzz el. Én is utálom az ilyet, a legrosszabb, amikor feljön a lakásba, kiderül, hogy nem is akar semmit, aztán ottmarad, ontja a bölcsességeit, kioktat és még ki sem dobhatom. Ilyenkor nekem kell elmennem otthonról. De fiatal szomszédom is van ilyen, pont a pékségbe mentem én is, majdnem bezárt, mire odaértem, mert annyit dumált, átjött. De rühellem az ilyet, aki észre sem veszi, hogy a másik már rég csak néz üveges szemekkel és nem érdekli a duma.
2017. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!