Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért félek néha az utcán...

Miért félek néha az utcán (Budapest)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves egyetemista fiú vagyok, szeptembertől élel a fővárosban, előtte Debrecenben laktam.

Lehet, hogy jogosan de sokszor nem igazán érzem magam biztonságban. Gyakran szoktam utazni a 3as metróval, ahol már tanúja voltam annak, hogy egy cigány srác simán fejberúgott egy gyereket, amiért azt mondta neki, hogy menjen arrébb, hogy fel tudjon állni. Igazából le se tudtam reagálni a helyzetet, hogy ilyenkor mit is kéne tenni, hogy kéne segíteni. Mindenesetre a biztonságérzetemet rombolta.


Ma is metrozok kökiről, felszáll két tipikusan rosszarcú egyén, leülnek velem szemben, szétterültek az ülésen, valamit suttogtak és hangosan csipszet ettek. Szokásos rosszarcok: vékony testalkat, tetovált bőr, túlságos lazáskodás (persze cigányok voltak, de nem ezzel volt a baj).

Nem voltunk olyan sokan a szerelvényen, ezért tölre megijedtem, hogy ezek mondjuk simán kirabolhatnak ha rám jönnek. Nem tudom, hogy jogosan aggódtam-e egyáltalán, de valamiért megvolt ez az érzés. Végül egy megállóban átszálltam egy másik szerelvénybe.


Nem szoktatok néha ti is parázni a metrón vagy úgy magában a városban? Hogy egyszercsak áldozattá válhattok? Sajnos ha ilyen helyzetbe kerülök nagyon feszült leszek amit simán kiszúrhatnak


2017. júl. 5. 03:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne mászkálj egyedül, olyankor, olyan helyeken meg pláne ne ahol már nincs olyan nagy mozgás. Ha te ezt tudod magadról, hogy ilyen gyámoltalan vagy, akkor intézd úgy a dolgaidat, hogy ne kelljen kietlen, forgalmatlan helyeken, lehetetlen időpontokban kódorognod.


Egy volt barátnőm testvérét, egy metró aluljáróban rabolták ki és verték össze évekkel ezelőtt.

2017. júl. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A rosszarcúaktól Debrecenben nem féltél? :)


Amúgy persze, ha ilyeneket látok, én is betojok, de kerülöm a rossz környékeket, és nem szívesen megyek utcára sötétben.


De 10 éve élek itt, laktam a 8. kerületben is és még sosem kötöttek belém eddig.

2017. júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én mióta élek itt lakom Pesten és bevallom néha én is szoktam félni. Bár szerencsére még sosem támadtak meg. (le is kopogom gyorsan!:D) A 24-es villamoson konkrétan az életemért szoktam imádkozni. :D Amúgy ha érdekes formákat látsz, nyugodtan menj arrébb vagy szállj át egy másik kabinba, a beszólogatást és a szemkontaktust pedig igyekezz kerülni. Mondjuk azt vettem észre, hogy fiúkba gyakrabban kötnek azért bele. Mindenesetre ne lássák rajtad, hogy félsz. + ha ennyire parás vagy, kezdj el önvédelmet tanulni, hátha..:) 21/L
2017. júl. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves egyetemista fiu!

Ha a baratnoddel mennetek ketten valahova,akkor neked kellene cselekedned egy ilyen esetben. Lelekben programozd at magad kicsiket, hogy ne felj ezektol a helyzetektol.

16/F

2017. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pesten kettő biztonságos helyet találsz:

Az USA követség és a majomház az Állatkertben.

Felejtősek, mert egyikre sem igen mehetsz BE.

A lány nem mondott hülyeséget: Tanulj valami önvédelmet, ha ha van rá kereted, időd, ill. ambíciód.

Nem kell látványos dolgot tanulni, - fontosabb a hatékonyság. Az önvédelem nem arról szól, hogy megsemmisítsd a támadód(i)dat, hanem arról, hogy azt a cselekményt ami ellened irányul(t), fejezze be a támadód és ne tudja folytatni,

2017. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gázsprayt vigyél magaddal ,ha több pénzed van, akkor gáz pisztolyt kiváltott viselésivel.Felesleges évekig edzésekre járni,aki támad az szinte minden esetben többedmagával van ,eszközökkel felvértezve jön,valós utcai verekedésekben nőtt fel , és hajadra kenheted a sok év karatédat vagy akármit,mert egyik elterel azzal bunyózol a másik már oldaladba tolja a kést vagy csak hátulról lefojt. No meg ha most elkezded ,mire 'mester' leszel az 10 év addig 10 x belédállhatnak ezek az alakok és nem mondhatod hogy bocsi még nincs meg a fekete övem majd jöjjetek vissza később..Gyorsan kell őket kiiktatni és erre a különféle könnygázok és a menekülés a legjobb módszer.
2017. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapest érdekes város, nem alaptalan dolog ott félni. Persze az idő és a hely sem mindegy, fényes nappal az V. kerületben alaptalan dolog a parázás, míg hajnali egy órakor a Népszínház utcában mászkálni nem egy életbiztosítás. Az a legjobb, ha nappal és forgalmasabb útvonalakon bonyolítod az ügyeidet, nyilván egy tömött villamoson vagy az Andrássy úton nem fog senki beléd kötni (max. arra kell vigyáznod hogy ne zsebeljenek ki), mert úgyis rögtön lenne ott 6 rendőr, 4 közteres meg egyéb 100 másik férfi akik rögtön segítenek. Ha pedig mindenképpen későn kell utaznod vagy elhagyatottabb, lepusztultabb környékeken, akkor egyrészt próbálj a potenciális segítség közelében lenni (pl. első fülkébe ülj a metrón hogy a vezető elérhető legyen), kerüld a szemkontaktust és ha melegszik a helyzet szállj át oda ahol ülnek barátságos és kigyúrtabb emberek vagy ha ilyen nincs akkor egyszerűen oda ahol egyáltalán van olyan ember aki nem rosszarcú. Ne mutogasd az értékeidet (mobiltelefon, óra, pénztárca, fényképező ilyesmi), és ne bámuld meg a rosszarcokat. Ezzel kizárod az "alkalmi balhézókat", akik csak akkor mennek neked ha érték van nálad vagy "kihívod őket" magad ellen. Persze olyan is lehet hogy mindenképp beléd kötnek, erre a gázsprayt, sokkolót vagy egy kést tudok javasolni, a gásprayvel lefújod őket, a másik 2-t meg lehet elég elővenni és akkor meghátrálnak. És ha baj van mielőbb keress rendőrt, biztonsági őrt, ha pl. utcán mennek utánad menj be valami olyan helyre ami nyitva van és kaphatsz segítséget (török étteremben pl. szokott lenni bárd a pultosoknál, szóval az azért komoly ellenfél lenne a támadóknak, ott meghúzhatod magad amíg kijön a rendőr, de sok helyen van kisebb rendőrőrs, gyorséttermek is vannak nyitva 0-24, és a metrómegállókban is akadnak jegykezelők, biztonsági őrök általában.
2017. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Én már 3 éve lakom itt de proli cigányos környékeken félek én is és joggal.
2017. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából egy határozott kisugárzással is elérheted azt, hogy le se sz@rjanak a kötekedni szeretők és úgy ítéljenek meg, hogy "hagyjuk a srácot".Nem kell szemet lesütni meg elfordulni-menekülni csak közömbösnek-nyugodtnak lenni.

Ha ilyen papa-mama, esetleg trendi majom kinézetű vagy, akkor véged még nappal is bárhol-bármikor.Hiába van ott 20-30 ember, beszari mind s tojnak rád max hívnak mentőt, ha lezajlott a "móka".

Esetleg gázsprayt viselj akár többet is, ami a migrik miatt is előnyös dolog lett mára.Vadember és csicska csak abból ért, hiába próbálnál magyarázkodni.


Szóval, nem félek a kérdésre válaszolva, de a szemek sarkából nem árt figyelni őket...azok is csak emberek.

2017. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!