Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan itt Magyarországon,...

Van olyan itt Magyarországon, hogy valaki elakar költözni albérletbe a szüleitől, de nem tud?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni erről egy kicsim hogy mégis milyen feltételi vannak ennek minimálisan?
2017. júl. 21. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen sokan vannak így.

Feltételei:

Nagykorúság, rendszeres havi jövedelem, amiből kitelik az albérlet és a megélhetés.

2017. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt így tudom 18 felett kell lenni és dolgozni. De nem tudom pontosan mennyiért, mert mindenféle magas összegeket hallok, mégis azt látom, hogy pl. sima egyszerű melóhelyen(amiért elvileg minimálbért adnak) dolgozó emberek is külön élnek. A kaucióról sincs sok fogalmam. Főleg Pestre szólna a kérdés.
2017. júl. 21. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Vannak ún. munkásszállók, amik a legolcsóbbak.

Ott egy 50-ből kijössz (bérleti díj + rezsi)

Viszont itt van 1 szobád jobb esetben, a többi rész az közös.


Ugyanígy lehet egy több szobás lakás is, ahol csak egy szobát bérelsz, a többit mások, és a többi helyiség közös.


Ha teljesen egyedül akarsz lakni, akkor annak ára van.

A villanyszámla, gázszámla, stb nem fog osztódni, de ugyanúgy világít a szobában a lámpa, mintha 5-en laknátok ott.


Budapesten egy ilyen 1 kis szobás "lakás", legolcsóbban 50+rezsi körül van.

De NEM a belvárosban, és nem felújított, meg minden luxussal ellátottak.


Nagyon ki kell fogni, de így szeptember (iskolakezdés) közeledtével felmennek az árak.


A kaució általában 1 vagy 2 hónap, de lehet ettől eltérő.

Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk 50 az albérlet (minden nélkül), és kérnek 2 havi kauciót, akkor szerződés kötéskor 100-at le kell tenned.

2017. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ó értem. Tehát ha mondjuk, ha drágább albérlet, mint amit az előbb írtál akkor akár 200ezret vagy annál többet is elkérhetnek?
2017. júl. 21. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem az tart vissza, hogy nagyon hiányoznának.

Hiába van elegem néha a körülöttem való nyüzsgésből, ha külön költöznék hiányozna. Ez az egyik ami egyelőre még visszatart. A másik, hogy kell egy fix meló amiről tudod, hogy hosszútávú lesz.

Nálam ez a két legfontosabb szemppmt, de persze van még több is de azok elenyészőek...

2017. júl. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. ;)
2017. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, aki nagyon el akar költözni, az megoldja, ha egy cosmót kell dolgoznia, akkor is.


- 18 év

- x jövedelem - és a kevés sem feltétlen ürügy, mert létezik munkásszálló, társbérlet


Tudod: nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2017. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!