Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csendháborítás?

Csendháborítás?

Figyelt kérdés
panel lakásban a 7. emeleten lakok és a földszinten szerintem lakásfelújítás történik már több mint 2 hete. általában esti műszakban dolgozom ezért sokszor csak hajnalban tudok lefeküdni aludni, viszont miattuk nem tudok tartósabban aludni mert lefekszem 4 órakkor és 9-10kor már zajolnak, gyakran még előtte is, múlthéten például vasárnap is ment a fúrás kalapácsolás. 2 hete nem tudok 5-6 óránál többet aludni egyik nap sem, ami eléggé visszaüt fáradtság formájában. Mielőtt csendre inteném őket valaki világosítson már fel hogy jogosan tenném-e illetve amennyiben nem veszik figyelembe elvárásaimat feljelenthetem-e őket? (szombat van 9óra és már kalapálnak , egész héten erre vártam hogy pihenhessek hétvégén és már megint nem tudok)
2017. júl. 22. 09:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Én nem tudom milyen szabály vonatkozik erre v, létezik e egyáltalán, beszélj a közös képviselővel sztem.

Nálunk is ez megy, ment. 2 éve volt nagyon durva, ki írta ugyan a lakó, hogy 2 hónapig felújítás lesz nála, de hát kösz szépen... Ő elhúzta a belét a másik lakásásba, hétvégi házba, mert megteheti, mert neki van. Akinek meg nincs azt meg jól lesz o pa tta. Itt is neki álltak már 8.00-kor, fúrni, kalapálni, flexet, lángvágót, mindent használtak, úgy délután 17.00-ig. xd

2017. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

A lakás felújítása zajjal jár. Mivel emberi időpontban (napközben 9-10-től dolgoznak), ezért nem követnek el sem csendháborítást, sem semmi szabályelleneset. A vasárnap már más kérdés, azért lehet nekik szólni.


Azt nem lehet figyelembe venni, ha valaki éjszakás, csimotája van, nyugdíjas és délután sziesztázik. Ha mindenki egyéni, az átlagostól eltérő életvitelére odafigyelne mindenki, soha semmi nem épülne az országban.

2017. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
ő nem jelentette be, csak elkezdte aztán annyi. egyébként már 2. alkalommal adták el a földszinti lakást az elmúlt 1 év alatt és már másodjára élem át a lakásfelújítás örömeit de ez most számomra sokkal elviselhetetlenebb mint az előző volt.
2017. júl. 22. 09:52
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

"mert megteheti, mert neki van. Akinek meg nincs azt meg jól lesz o pa tt"


Na, az #1-es személyében megjelent a tipikus rosszindulatú, irigy, gyűlölködő és mocskolódó panelproli.

2017. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
Csak 2 hete tart? Én fél évig újítottam fel a panellakásom. Házirend szerint 7 órától 19 óráig lehet zajongani. Volt egy otthon ücsörgő nyugger akinek ez nem tetszett, megoldottam.
2017. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

A panelokban általában!!! hétköznap reggel 8-tól délután 4-5ig folyhatnak munkálatok!

Vannak helyek ahol szombaton is megengedett 8-tól délig zajongani, de ezt minden háztömb saját házirendje szabályozza meg.

Vasárnap 99%-ban nem megengedett a zajjal járó tevékenység.

Szóval hétköznap reggeltől délutánig dolgozhatnak, a hétvégét meg kérdezd meg.


Amúgy nem értem azokat akik panelban élnek, mikor beköltöztek vállalták annak a következményét, hogy egymás seggében fognak élni.

És ha az egyik lakó megunja a 40-50 éves rothadó csempéjét a fürdőben akkor azt le fogja vésetni, ez meg zajjal jár.

2017. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező a panel ezzel jár, miért költöztél panelba? Egy külvárosi kertes ház sokszor olcsóbb mint egy panel. Persze ott meg füvetnyírnak és flexelnek egész nap. Akkor meg azért sírnál. Nem körülötted forog a világ.
2017. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

"Ő elhúzta a belét a másik lakásásba, hétvégi házba, mert megteheti, mert neki van."


Irigységszagot érzek.

2017. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
értem tehát a törvény engedi. akkor ebben az esetben csak a házirendre hagyatkozhatok?
2017. júl. 22. 10:12
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Házirend is engedi általában 8tól este 6ig.
2017. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!