Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinaljak, hogy ne jojjene...

Mit csinaljak, hogy ne jojjenek be az emberek cipovel a hazba es a szonyegre?

Figyelt kérdés
Most is jottek at a szomszedok es a szomszedasszony a papucsaval bejott ugy, hogy reggel mostam fel es tegnap suroltam ki a szonyeget. Pici baba mellett nekem fontos a rend es tisztasag.. szoljak en rajuk? Tejfakaszon se vette le senki a cipojet es fokent vallalkozok, orvosok stb jottek. Anyamek is bejonnek cipovel..
2017. aug. 5. 09:23
1 2
 11/18 anonim válasza:
51%
Nálam amikor kicsit voltak a gyerekek, ugyan ez volt a helyzet. Fokozatosan durvultam be én is. Először kedvesen tisztelettel megkértem, hogy vegyék le, mert a csöpp babák csúsznak másznak ott, ahova éppen az utcai cipőjével besarazott. 2. nyomatékosan megkérlek vedd le a cipőd. A következő alkalommal megint nem sikerül újra elmondtam, miért kérem. én is meg a férjem is..Leközelebb elmentünk hozzá, nem vettem le a cipőmet és a nagyobb gyereknek is megmontam, hangosan, hogy a Mamánál nem kell levenni, mert ő sem szokta.. Aztán megint nem sikerült mondtam a férjemnek vagy ő szól, vagy letépem a lábáról. Vágott egy pofát, majd nagy kegyesen lehúzta. Legközelebb kitettem egy széket az ajtó elé és ott terítettem meg neki és nem engedtem be... Azóta nincs ilyen gondom. :)
2017. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
57%
Ha ennyi ostoba vállalkozóval és orvossal vagy körül véve, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot és keress normális embereket. Én csupa melóst és "egyszerű embert" ismerek, de senki nem jön be cipőbe hozzánk és a saját házába/lakásában is tisztaság van.
2017. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szitu erősen hasonlít arra az anyukáéra aki az anyjával es annak férjével él az ő házukban és kiakad ha a barátai felmennek és hangosan beszélgetnek és akinek a gyereke a szőnyegről "nyalja fel" a koszt. :D

De biztos csak véletlen egybeesés...

A te házadban a te szabályaid érvényesek. Nem muszáj bunkón parancsolni, kedvesen is meg lehet kérni hogy legyen szíves vegye le a cipőjét. Vagy eleve nyújtasz neki egy vendég papucsot szerintem nem sokan mondják azt hogy nem kösz maradok kinti cipőben.

2017. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ott van kozvetlen az ajto felett. Ismerek en is munkas embereket, azert irtam, hogy vallalkozok/orvosok stb mert furcsa szamomra, hogy diplomas embereket, akik kiemelkedok a szakmajukban, meg kell kernem arra, hogy vegyek le a cipojuket. Van az eloszobavan is egy futoszonyeg, mi mar a bejarati ajto elott levesszuk a cipot, papucsot. Ha kint vagyunk a kertbe, mwg is toroljuk a labunkat, mert nem szeretunk plusz munkakat csinalni magunknak. Meg a kutya es a macska is megall a kuszob elott. Tejfakaszton is a tobbseg bejott cipovel es utana volt aki megjegyezte, milyen rendetlenseg van.. a vendegpapucsok ott vannak felakasztva az ajto mellett, de aenki nem nyul erte sose.. olyan ciki, hogy meg kell oket kerni. Holnap is lesz egy kisebb vendegseg, nagyon kivancsi vagyok, mi lesz.. nem arrol van szo, hogy tisztasagmaniasak vagyunk, egyszer porszivozunk, egyszer felmosok ebedfozes utan es egyszer este, ez 5-10 perc de van jobb dolgunk is pl pihenni. Tegnap takaritottam ki a szonyeget, ott volt rajta egy folt, ahogy a szomszed belepett.. nem nagy munka volt kiszedni, de kinek van erre mindig kedve?? Mi ugyelunk a tisztasagra, masok meg cipovel bejonnek..a masik jo, hogy mikor jon valaki, akit a kutyam is ismer, ugy koszon neki, hogy nyaldossa.. ma jott az utca vegebol egy szomszed at, megnyalta a kezfejet es kapott egyet a fejere..sogornom rendszerint belerug, hogy a draga harisnyajat ne szakitsa szet, mikor csak "koszonteni" akarja.. engem az bosszant, hogy egy felnott emberre ra kell szolni, ezert irtam ki kerdest, hogy diszkreten hogy lehet megoldani az ilyen problemat.
2017. aug. 5. 12:56
 15/18 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk nem kell levenni a cipőt; igaz, a nappaliban járóka van, a szobák pedig az emeleten vannak, oda nem megy fel senki.

Ha vendegsegbe megyünk és szőnyeg van, megkerdezem, hogy van e labzsak : a cipőmet nem szeretném másnál levenni és ki tudja ki által használt papucsot se fogok felhuzni.

2017. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Kérd meg őket nyugodtan, nincs ebben semmi ciki. De mivel én pl. beengedem az embereket simán, a te ismerőseid is gondolhatják, h nem feltétlen kell levenni.
2017. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondom, hogy várj, adok vendégpapucsot. Ennyi elég. Ok, hogy ott lóg az ajtó mellett, de attól még a kezébe adhatod, és probléma megoldva. Ne a hátuk mögött morogj rájuk, hanem szólj.
2017. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én annyit mondok, hogy a fiókban találsz lábzsákot. Aki nem először jön, már autómatikusan nyúl érte. Illetve aki le akarja venni pl a csizmát télen, neki ott a vendégpapucs. Lehet választani, csupasz cipővel viszont nem lehet bejönni.
2017. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!