Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom harci kutyái...

A szomszédom harci kutyái ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A szituáció: Most költöztünk kertesbe nyár elején és a szomszéd családban harci kutyákat tartanak. Egy dobbermannt tartottak csak eleinte, az is folyamatosan ugatott, ha a kerítés közelébe mentünk, mikor építkeztünk a munkások is féltek tölle, próbáltuk etetni, de nem lett jobb, ráadásul a szomszéd is uggyan ojan bunkó, mint a kutyája, még neki állt fejjebb. Most odahoztak valami szakadt németjuhász kutya szerűséget, az még kölyök, azt hittük majd a gyerekek azzal legalább össze barátkozhatnak, de az is már ijen kicsinek tiszta őrült. Féltem a gyerekeket, mert a kerítés ami elválaszt minket csak ijen drótháló és ha a gyerekek kint jáccanak, a kutyák meg vannak őrülve. Szóltam már a szomszédnak hogy az lenne a legjobb ha elvinné a kutyákat valahova, vagy legalább megkötné, de nem akarja eggyiket se. Ráadásul mikor ki-be áll a kocsival, nyitva hagyja a kapuját és szerencsére még nem lett baj, de ott ugatnak a kutyák, félek hogy egyszer kijönnek és megharapják a gyerekeket. Többen panaszkodtak már rá az utcában, hogy nem lehet megsimogatni a kutyáit meg félnek tőlük, elvileg egyszer bement hozzájuk a nyitott kapun eggy kiskutya és az övéi megharapták és nem akarta az állatorvost se kifizetni. Van valamijen szervezet aki ijenkor elviszi a kutyákat? Vagy mit lehet csinálni?

2017. aug. 22. 09:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
98%

Dolgok amiket tehettek /tennetek kell:


*Nem engedi a gyereknek simogatni a kutyát

*Ha ennyire zavarnak húzz fel jobb kerítést

*Nem fognak kijönni a kutyák, ugyanis a jelek szerint kapuszabályra vannak tanítva

*Nem szabad más kertjében lévő kutyát simogatni


A kutyák jól vannak tartva, így nem hiszzetek !

2017. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
98%
Ő és olyan, hogy "harci kutya " nincsen
2017. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
99%

"próbáltuk etetni, de nem lett jobb, ráadásul a szomszéd is uggyan ojan bunkó, mint a kutyája, még neki állt fejjebb."

Más kutyáját nem etetjük. Ő sem ad a gyerekednek cukorkát a tudtod nélkül. Nekem mérgezték már meg kutyámat és bár tudom ki volt, de akárki más is megpróbálna enni adni a mostani kutyáimnak a tudtom nélkül, akár a gyereked elött küldenélek el a francba és még fel is jelentenélek.


"mert a kerítés ami elválaszt minket csak ijen drótháló és ha a gyerekek kint jáccanak, a kutyák meg vannak őrülve."

Akkor itt az ideje kerítést cserélni és a gyerekeidnek megtanítani, hogy az ilyen az ly-os.


"Ráadásul mikor ki-be áll a kocsival, nyitva hagyja a kapuját és szerencsére még nem lett baj, de ott ugatnak a kutyák, félek hogy egyszer kijönnek és megharapják a gyerekeket."

Kiszoktak menni a kapun? A gyerekeid ha olyan tehetetlenek miért vannak kapun kívül felügyelet nélkül? Vagy talán attól félsz, hogy majd kintről átmásznak a kaputokon és úgy bemennek megharapni a gyereket?

Különben a kutya a saját területén kívül gyakran másképp viselkedik, főleg azok amelyikek vadul ugatnak mindent.


"Többen panaszkodtak már rá az utcában, hogy nem lehet megsimogatni a kutyáit meg félnek tőlük, elvileg egyszer bement hozzájuk a nyitott kapun eggy kiskutya és az övéi megharapták és nem akarta az állatorvost se kifizetni."

Miért kéne bárki megsimogassa a kutyáit? Ennek semmi értelme. Ne simogassa egy vadidegen kutyáját, vagy talán ha elmegy állatkerbe akkor a tigrisekhez is benyúlna ha tudna?

Az pedig, hogy hozzá ment be egy másik kutya és úgy harapták meg az ő kutyái ahoz neki semmi köze és nem az ő hibája. Jogilag kinnt sem lehetne a kutya póráz nélkül. Akkor hogy ment be a szomszédodhoz? A másik pedig, hogy a kutyák védik a területüket és gondolom ezért haraptak, amiből szintén következik, hogy mit keresett ott egy idegen kutya felügyelet nélkül?


"Szóltam már a szomszédnak hogy az lenne a legjobb ha elvinné a kutyákat valahova, vagy legalább megkötné, de nem akarja eggyiket se."

Ezt mégis hogy gondoltad? Most költöztél oda és 'utasítod' a szomszédot, hogy vigye el a kutyáit vagy kösse meg (ami mellesleg törvénybe ütközik, tehát bűncselekményre, állatkínzásra kéred)?



Az egyetlen dolog ami miatt panaszkodhatsz az a folytonos ugatás. Ezügyben a jegyzőnek teszel írásban bejelentést aki majd kimegy és megvizsgálja. Bár ebben is elággé kételkedek a leírtak után.

Ha félted a gyerekeid akkor csináld meg a kerítést.


A fennt leírtak alapján akivel több gond van az nem a szomszéd hanem te.

2017. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem engedem ha ijen őrült a kutya! De ezek álatok, nem lehet bennük megbízni és mi van ha mégis kijön és megtámadja a gyerekeket? Vagy átjön mihozzánk? Egyébként meg tudja mindenki, hogy vadíttatva vannak a kutyák, már eggyet le is mérgeztek nálluk múlt évben mert majdnem megöltek eggy másik kutyát, erre vettek újat. Szóval valami megoldás kell, ojan hüje meg nem vagyok, hogy lebotassam a kerítést, mikor még megkötni se hajlandó őket. Meg kint van az udvaron a kutyákkal, látja, hogy csak a gyerekek vannak kint, nem akarnak semmi rosszat, de nem szól rá a kutyákra hogy ne ugassanak a kerítésnél. Arra vagyok kiváncsi, hogy a sintérnek ijenkor lehet szólni? Vagy valami menhelynek?
2017. aug. 22. 09:50
 5/40 anonim ***** válasza:
98%

Köze nincs a harci kutyához se a dobermannak se a németjuhásznak.

Csinálj kerítést.

Ne etesd más kutyáját, egyáltalán honnan vetted az ötletet?

2017. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
98%

Miért kellene elvinni a kutyákat??? Mert ugatnak az idegenekre? Ettől ezek nem "harci kutyák". Őrzik a területüket. Ez teljesen normális. Megkötni pedig nem szabad, és nem is kell.

A szomszédnak az a dolga, hogy a saját udvarán belül tartsa a kutyáit, és leírásod alapján ez így is van. A megharapott kiskutya miatt sem a szomszéd a hibás, és nem is neki kell az állatorvost fizetni, hiszen a kiskutyára nem vigyázott a saját gazdája, ő ment be más területére!


Nos, a gyerekeknek nem is kell és nem is szabad más kutyáját simogatni. Ha kutyát szeretnétek, akivel a gyerekek barátkozhatnak, tartsatok saját kutyát.

Etetni végképp tilos más kutyáját. A gazda helyében én is fel lennék háborodva.


Azért, mert te félsz tőlük, nem fogja senki elvinni a kutyákat, nagyon helyesen. Tegyél a kerítésre nádat, vagy építs tömör deszkakerítést, ha zavarnak a kutyák.

2017. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
Ezekkel a kutyákkal semmi probléma nincs. Veled annál több. Gőzöd sincs a kutyákról, a kutyatartásról, a saját kölykeidet se tudod megnevelni.
2017. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
96%

5-ös vagyok, folytatnám, mert véletlenül idő előtt elküldtem.

A kutyának van egy olyan érdekes tulajdonsága, hogy ugat. lehet, hogy nem tudtál róla.

"Többen panaszkodtak már rá az utcában, hogy nem lehet megsimogatni a kutyáit"

Még jó, hogy nem, normális házőrző nem hagyja, hogy idegenek simogassák főleg, ha nincs ott a gazdája.

"elvileg egyszer bement hozzájuk a nyitott kapun eggy kiskutya és az övéi megharapták"

A telkén belül volt, annak a felelőssége ez az egész, aki hagyta a kiskutyát bekeveregni a nagyokhoz, nem a szomszédodé. Nekem kaukázusim van, ha az ő területére bejön egy másik kutya lehet, hogy ő sem úszná meg.

Erre senki nem fog neked kimenni, még a sintér se, max kiröhögnek.

2017. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Szerinte nem fognak kijönni a kapun. De már aszt is mondtam neki, hogy akkor ha van ketrec nekik akkor zárja be őket oda. Annyi volt rá a válasz, hogy azért ugatnak, mert eddig nem lakott ott senki és majd megszokják. De direkt akkor engedi ki őket, mikor délután játszanak kint a gyerekek, addig persze be vannak zárva a lakásba, nem is a ketrecükbe. De úgy látom nem értitek a problémát. Ha már volt panasz korábban a kutyákra, akkor miért nem ért a szép szóból?Meg persze, mi költöztünk oda később, de most ide kell eljutni, hogy jegyzőnél kelljen feljelenteni mikor csak annyit kéne csinálni, hogy elviszi a kutyáit hogy másokat ne zavarjon. Töllem lehet neki kutyája, de ti szivesen laknátok 2 kisgyerekkel ojan ember szomszécságában aki harcoltatja a kutyáit? Nem féltenétek a gyerekeiteket?
2017. aug. 22. 09:58
 10/40 anonim ***** válasza:
99%
Ez tuti valami feszültség szító kamu. Ennyire primitív tajparaszt sötétség amit itt a kérdező előadó egyszerűen nem lehet igaz.
2017. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!