Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom harci kutyái...

A szomszédom harci kutyái ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A szituáció: Most költöztünk kertesbe nyár elején és a szomszéd családban harci kutyákat tartanak. Egy dobbermannt tartottak csak eleinte, az is folyamatosan ugatott, ha a kerítés közelébe mentünk, mikor építkeztünk a munkások is féltek tölle, próbáltuk etetni, de nem lett jobb, ráadásul a szomszéd is uggyan ojan bunkó, mint a kutyája, még neki állt fejjebb. Most odahoztak valami szakadt németjuhász kutya szerűséget, az még kölyök, azt hittük majd a gyerekek azzal legalább össze barátkozhatnak, de az is már ijen kicsinek tiszta őrült. Féltem a gyerekeket, mert a kerítés ami elválaszt minket csak ijen drótháló és ha a gyerekek kint jáccanak, a kutyák meg vannak őrülve. Szóltam már a szomszédnak hogy az lenne a legjobb ha elvinné a kutyákat valahova, vagy legalább megkötné, de nem akarja eggyiket se. Ráadásul mikor ki-be áll a kocsival, nyitva hagyja a kapuját és szerencsére még nem lett baj, de ott ugatnak a kutyák, félek hogy egyszer kijönnek és megharapják a gyerekeket. Többen panaszkodtak már rá az utcában, hogy nem lehet megsimogatni a kutyáit meg félnek tőlük, elvileg egyszer bement hozzájuk a nyitott kapun eggy kiskutya és az övéi megharapták és nem akarta az állatorvost se kifizetni. Van valamijen szervezet aki ijenkor elviszi a kutyákat? Vagy mit lehet csinálni?

2017. aug. 22. 09:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%
Kb minden válaszát és a kérdést is jelentettem,ezek szerint nem csak én és semmi.
2017. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is funkcionális analfabéta a kérdező.

Az egy dolog, hogy írni nem tud, de a kapott válaszokat értelmezni sem.


Neveld meg a gyerekeidet, hogy ne etesse semmilyen jószándékból se más kutyáját.

Sokan nem etetik ugyanis maradékkal a kutyájukat.

Igyekeznek úgy nevelni, hogy ne fogadjon el mástól kaját.

Meg egyébként sincs jogotok ehhez.

Nem tudod megérteni, hogy azok a kutyák NEM jelentenek veszélyt rátok a saját portájukon?

Mit nem értesz ezen???

Attól, ha egy kutya ugat, őrzi a területét, nem lesz veszélyes.

NEM veszélyesek.

MUNKAKUTYÁK.

Szófogadóak, hiszen nem szöknek, nem mennek ki a nyitott kapun. Ne gondold, hogy ha akarnának, nem tudnának átmenni a drótkerítésen, és kinyírni a gyerekeidet. 2 m-es palánkot átmászik a dobi és a mali is versenyeken. DE NEM AKARNAK átmenni.

Nincsenek elhizlalva, ami nem baj. De nyilván éheztetve sincsenek. Egészséges, rövid szőrű kutyának láthatóak a bordái. A dobi és a mali is karcsú fajta.


Lépj már túl saját korlátoltságodon. Nem kell velük foglalkozni, ennyi.

Az ég óvjon az ilyen szomszédoktól, mint te... :(

2017. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
85%

Olyan gyökér lehetsz, mint az én szomszédaim. Sipákol a bichontól meg a tacskótól, hogy TÁKÁRODJÁÁÁÁ, ha megharap feljelentelek, rohadt dögök, meg elkezdi "ijesztgetni" egy két centis bottal őket. Fogyatékos. Azóta szivatom is, ha kint van az udvaron, mindig mondom a kutyáknak, hogy "fogd meg, csípd meg", az idiótája (2 méteres nagy állat férfi) meg tiszta ideg 😂😂😂😂 az ölebeknek biztis meg van amúgy tanítva a parancsra támadás, valószínű.

Öregasszonnyal is vesztem már össze, mert csokis paránnyal akarta etetni a kutyáim, nem értett belőle, hogy nem szabad, hát csak ordítok vele, ha nem érti. Képes lenne kinyírni vele a kutyákat, pusztán jó szándékból.

Meg a kedvencem még a "ne sétáltasd itt a kutyákat, mert ez az én utcám", meg a "menjen kerülővel, mert ugatnak a kutyáim (nem az enyémek, az övéi) ha itt jön". Sajnálom, mivel ebben az utcában lakok erre kell mennem, nem tudok a parkba teleportálni.

2017. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
97%

1. más kutyáját NEM simogatjuk, kizárólag, ha megengedi - ez otthon miért nem ALAP?

2. nem etetünk, nem nyúlkálunk be a kerítésen, mert a kutya JOGOSAN harapja le a kezünket

3. harci kutya NEM létezik, továbbá miért kösse meg a kutyáját a SAJÁT telkén? - amitől mellesleg még agresszívabb lesz.


A kerítést meg csináljátok meg, hogy ne láthassanak át a kutyusok.

2017. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként FAJtiszták, te nagyon hülye, ugyanis KUTYÁK.


Mellesleg én is ráordítanék a kölykeidre, ha a kutyáimat piszkálnák csak úgy.

2017. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
73%

Ó, de vicces vagy te troll :-D

Ha ez igaz lenne drágám, hónap hüLYéje díjas lehetsz, őszinte részvétem a szomszédodnak, elég rossz szegénynek melletted...

Nem etetjük más kutyáját, nem nyúlkálunk át a kerítésen. Alap dolgok ember.

2017. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
93%
Más kutyáját ha jószándék vezérel akkor sem szabad etetni. A kutya lehet allergiás is vagy más okból speciális etetést igényelhet. Ha a kerítés miatt aggódsz erősítsd meg. Ha a kutyák valóban viadaloztatva vannak vagy éheztetve, verve, kínozva akkor pedig az állatvédőket kell kihívni. Szerintem ha normálisan szólnál a szomszédnak hogy tudnátok e beszélni mivel félsz a kutyáitól és együtt keresnétek megoldást már jobb lenne a helyzet. Lehet hogy a kutyái nem is agresszívak csak a területük védik. Az enyém is acsarkodik gyerekre, állatra, felnőttre kerítésen belül amíg nem szólok neki és akkor egy bujos macivá változik. Ha biztos vagy benne hogy a kutyák éheztetve vannak akkor hívd az állatvédőket ne te etesd. Az én kutyám bordái is kint voltak meg is szóltak miatta csak az nem tudták hogy napi 1kg minőségi tápot megeszik és azért vékony mert növésbe van. (Persze nem teljesen kiálló bordái voltak). A szomszédom meg is sajnálta megettete a kutyát, én meg vittem a dokihoz mert felfujodot és aligbirt menni.
2017. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Lassan írom, hogy megércsed. A kutya kaja után 5 perccel simán eljácca, hogy éhen akar halni, ha kaját lát. Azér nem illik megetetni más kityáját, mer nem tudod mire allergijás, és akár ki is nyírhatod.

Te is pipa lennèl, ha idegen etetnè a gyerekedet, mikor kéred, hogy ne tegye. Akkor is pipa lennél, ha idegen simogatná a gyerekedet, mer cuki. Ilyet nem csinálunk állattal sem. Nem illik, bunkóság.

Én sem engedem, hofy simogassák a kutyámat, nem azért, mert bunkó vagyok, hanem azért, mert a kutya nem szereti. Nem engedem, hogy megetessék maradék szendviccsel, mert csirkeallergiás, sugárban okádik és mevy a hasa, ráadásként meg véresre vakarja magát tőle. Tehát, amikor ezt kérem, nem rosszat akarok a kutyának, hanem pont őt védem attól, hogy egy csirkés szendvics után orvoshoz kelljen vinni, kezelni a sebeit, és takarítani a hányást és a f.ost.

A többi dologba nem megyek bele, örülök, ha ennyit fel tucc fogni.

2017. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
15%

Lehet rosszul adta elő a kérdező a problémát, de agybeteg kutyából van rendesen ( ostobaságtól elvakult gazdájukról nem is beszélve ), amely ész nélkül csahol habzószájjal már mindenre a széltől mozgó fűszálra is.Na, az ilyen dögöket le kellene lőni igazából s ha más telkére betör, rajta.


Amennyiben kijön a nyitott kapun e dög, akkor az esetek jelentős részében meghülyül a szabadságtól és kezdi a baromságait az első élőlénnyel, gyerekekkel.Sokszor még a normálisnak tűnők is meghülyülnek, de barátságosan odasomfordálnak bárkihez, aztán....Volt szerencsém tapasztalni és látni is...ezen helyzetekre jók az önvédelmi dezodorok.


Az ilyen kutyákkal nem érdemes barátkozni, hüle dög lényegében, de semmi közük a harcihoz, több a hüléhez.


A saját telked kerítésének oldalára rögzíts fel szögesdrótot akár több sorban vagy ültessél tüskebokrokat.

Esetleg locsolj a kerítés tövébe vagy permetezd végig denaturált szesszel.Majd kussolnak ott, ha megérzik, ehhez jogod van saját telkeden, ahogy neki is agyatlan dögöket tartani-hasonszőrűt.


Utcán meg viseljetek gázsprayt és ne féljetek használni szükség esetén-közel jön a dög.Az emberi élet-épség többet ér egy kutyánál.


ui: ha bárkinek e vélemény-tanácsok nem tetszők, ő dolga, de az tegye csak saját gyerekét vagy azt a jó anyukáját ki kutyatámadásnak és nézze azt végig tétlenül, majd a temetését is boldogan;)

2017. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
83%
Én nem félek a kutyatámadástól mert INTELLIGENS vagyok, ismerem a kutyák jelzéseit, és nem piszkálom más kutyáját feleslegesen. Azonban ahogy látom neked első körben egy pszichológust kellene felkeresni. Nem tudom mitől vagy ennyire frusztrált és gyűlölöd az életet, kicsi a kukid vagy nem pakol meg az urad, de ha szakemberrel beszélgetsz ő biztosan segít majd!
2017. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!