Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nálatok szokás a társasházban...

Nálatok szokás a társasházban a szomszédoknak köszönni?

Figyelt kérdés
Egy vidéki magyar városban éltünk, ott mindenki köszönt a másiknak automatikusan, még ha nem is ismertük egymást, akkor is. Közben átköltözőben vagyunk az új lakásunkba, de itt senki nem akar köszönni a lakók közül, kb. keresztül néznek az emberen. Van ahol szokás ez, van ahol meg nem? Vagy általában azért megvan a magyar szokás erre, hogy köszönnek-e a lakók egymásnak?
2017. okt. 3. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi lépcsőházunkban elvétve akad ,aki kuka. Általában az újonnan beköltözők ilyenek. Aztán szépen, az idő múlásával megtanulnak köszönni.
2017. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is az újonnan beköltözők a bunkók, ők meg se szoktak nyikkanni, de akkor is ritkán, ha én szólítom meg őket.

Mi általában köszönünk mindenkinek, akivel összeakadunk a folyosón... kivéve egy srácnak :D

Egyszer nem figyeltem és nem köszöntem neki jó előre, ahogy szoktam, sértett fejjel vonult tovább, azóta észre sem vesz.

Nem is értem, nem erőltetem. Lehet maradi vagyok, de nem érzem úgy, hogy egy jó tízessel fiatalabb srácnak, nő létemre nekem kéne előre köszönni :)

2017. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem társasházban élek, hanem zöldövezetben, de errefelé az a szokás, hogy az újonnan beköltözöttek becsengetnek a szomszédokhoz, és bemutatkoznak. Onnantól nyilván ők is a "közösség" tagjai. Amíg csak kolbászolgattok a házban, addig nem is tudhatják, hogy új lakók vagytok, hihetnek valaki vendégének is.
2017. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szokás. Csak egy család van (most költöztek ide) ők nem köszönnek. Pedig mèg ránk is nèznek, csak olyan...pökhendiek :/
2017. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én általában köszönök, kivéve, amikor látom, hogy a másik nagyon el van foglalva, telefonál, vagy ha a hátam mögött jön valaki és nem hallom (hátul nincs szemem, és nem mindenki trappol), illetve ha betegség miatt épp elmegy a hangom (ilyen is előfordult már), de az szerencsére ritka. Egyébként Budapesten élek, itt is nőttem fel.

Az utcán viszont nem köszönök minden szembejövőnek, mert nem ismerek mindenkit, aki épp arra közlekedik, amerre én.

Akinek viszont szándékosan nem köszönök, bár ismerem, az egy tuskó, és nem akarok vele még egy köszönésig sem jópofizni.

2017. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Szoktam köszönni, de van egypár "lakótárs", aki nem képes visszavakkantani sem. Kitartóan köszönök azért.
2017. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szoktunk köszönni
2017. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Köszönök, alap.


Ha nem köszön vissza, akkor is, az ő szegénységi bizonyítványa.

2017. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Panelban lakom, itt mindenki köszön egymásnak, kivéve van egy anyuka az nem köszön vissza senkinek, neki sem köszönnek már.
2017. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyszer annyira elment a hangom, hogy nem tudtam megszólalni (csak tátogni), és írásban kommunikáltam vásárláskor, engem is megszóltak, amiért nem köszöntem hangosan. Valahogy senkinek nem jutott eszébe, hogy nem bunkóságból nem teszem, hanem betegség miatt.
2017. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!