Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözők! Hogy...

Külföldre költözők! Hogy sikerült a honvágyat leküzdenetek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 26. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi juliusba koltoztunk Bostonba a csaladommal. A nyar az borzalmas volt...hianyoztak a regi barataim, ujakat meg nem talaltam, igy nem igazan jartam el sehova, meg nem is magyon tudtam volna mert eltevedtem volna.. A noveremmel es az ocsemmel logtam egesz nap es skypeoltam az otthoniakkal. Nem akartam beletorodni,hogy elkoltoztunk, sokat hisztiztem a szuleimnek mig rajottem,hogy ugyse erek el vele semmit es egyszerubb ha beletorodok. Aztan elkezdtem elvezni, elkezdtem kosarazni amikor az iskola elkezdodott (otthon is kosaraztam ezert ez sokat segitett) es szereztem par baratot is az iskolaban.. Sokat segit hogyha azokat a dolgokat csinalom amiket otthon is csinaltam.

Probalj meg te is sportolni valamit, ha otthon sportoltal akkor probald meg azt, igy valami megmarad otthonrol, plusz a kozerzeted is jobb lesz es figyelem elterelo. Probalj nyitott lenni es baratkozni, miota vannak itt barataim, kevesbe van honvagyam. Probald meg lefoglalni magad, hogy ne legyen idod gondolkozni.

Remelem segitettem valamennyit. :)

14/L

2017. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Egyetlen percig nem éreztem honvágyat idáig (6 éve élek külföldön), számomra idegen érzés. Persze, vannak dolgok, amik hiányoznak (barátok, forró nyarak, bizonyos kaják), de összességében itthon érzem magam itt, ahol élek.
2017. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt honvágy. Nem azzal kell foglalkozni mi van itthon. Kösd le magad, programmal, munkával.
2017. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én még otthon élek,de tervben van külföld.
2017. okt. 26. 18:12
 5/14 anonim válasza:
65%
Húszon éves voltam, amikor egy évre kimentem dolgozni külföldre. Nagyon izginek találtam mindent és sok barátom lett. Egyik éjszaka arra ébredtem, hogy zokogok és édesapámat láttam magam előtt, amint dolgozik az íróasztalánál. Aztán rájöttem, hogy a kinti barátaim másképp gondolkoznak, máson tudnak nevetni és nagyon örültem, amikor újra itthon élhettem. Többször felmerült a lehetőség egy házasság külföldivel, jobb anyagikkal, de nem akartam több honvágyat.
2017. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
"én még OTThon élek"?
2017. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs honvágyam, mert jó helyre költöztem és a kedvesemmel, akiért tűzbe mennék.


Annyi, hogy zömmel élelmiszerek hiányoznak, ami itt nincs: túró rudi, túró, házi kolbász, mák, darált dió, csülök :)


Egyébként a helyi ételek is nagyon jók (raclette, fondue, ezerféle csoki...)

2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os Igen, Magyarországon még.:)
2017. okt. 31. 17:06
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Csak mert az otthon, az nem itthon.
2017. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen ezt hívják honvágynak mikor hiányoznak az otthoni dolgok (ételek,italok, itthoni barátok, mentalitás, táj,) hiába van kint magyar bolt ahol szinte mindent meg lehet venni messze nem olyan..

Nagyon nehéz, főleg ha olyan helyre mész ahol megszeretsz akkor ha visszajössz Magyarországra akkor oda fog húzni a szíved ha ott vagy akkor meg ide.. “szerencsére” az óceánon túl olyan a dolgozni hogy a hétköznapok másról sem szólnak, nagyvárosban 1-2 óra az út a munkahelyig ha nincs dugó. Nem mondtad hova de azért nem Ausztriára meg Németországra gondolok mert a fapados járatoknak köszönhetően pár havonta haza lehet jönni ami pedig bőven elég a feltöltődésre..

2017. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!