Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érzett már valaki ilyen erős...

Érzett már valaki ilyen erős honvágyat? .

Figyelt kérdés
Férjemel és kislanyommal külföldre költöztünk. Ahol vannak ismerősők,férjem rokonai de sajnos mégis ugy érzem hogy nagyonszomoru vagyok,NAGYON honvágyam van.othon megvan a házunk ottvanak testvéreim,szüleim/szüleink,nem nélkülöztünk...sokáig elleneztem ezt az utazást de végül itt vagyunk,...volt már valaki igy hogy elviselhetetlen honvágyat érzett? Elnézést ha zavaros,hosszu,,és a helyes irás miatt.(tabrol vagyok...)

2016. dec. 6. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,


en a ferjem miatt koltoztem kulfoldre par evvel ezelott, mivel o alapbol itteni allampolgar, es itt elt mindig is. nagyon nehez volt egy ido utan,nagyon hianyzott a csaladom, a barataim. a baratok termeszetesen az evek alatt lekoptak, itt csak par ismeros van, meg a ferjem csaladja, akikkel egyikunknek sincs jo viszonya, tehat veluk nem is szamolok.

sajnos nem hogy konnyebb lenne, hanem egyre nehezebb az egesz... remelem te nem jarsz igy, de en nem birom mar lassan. nagyon sokszor vagyok szomoru, es nagyon nagyon hianyzik a csaladom.

2016. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én több országban éltem már. Volt már honvágyam is, de főleg akkor, amikor egyedüli magyarként voltam adott helyen. (Középiskolásként szakmai gyakorlaton egy mindentől elszigetelt kastélyszállodában, egy belga kisvárosban betanuláson...). De pl. mikor a férjemmel és a gyerekekkel éltem No.-ban (5 éve) inkább kalandnak fogtam fel, és próbáltam 'kiaknázni' a lehetőségeket. Pl. jártunk gyerek-foglalkozásokra (Spielgruppe), 'hobbiból' nyelvtanfolyamra (felső fokú nyelvvizsgám volt már akkor is, de ismerkedés, társaság miatt jártam el).

(Beírattam a fiam egy oviba, de csak mikor hazajöttünk, akkor vették fel.)

Azon kívül az ottani magyarok eléggé összetartóak voltak; akkor hoztak létre egy helyi magyarok fb. csoportot - tudtuk tartani a kapcsolatot, és egymásnál találkoztunk + eljártunk különböző helyekre (pl. a kisgyerekes anyukákkal állatkertbe, játszótérre) + egyéb közös programok voltak (és jelenleg is vannak: gokartozás, fiataloknak bulizás, szalonna-sütés, túrázás, Mikulás-ünnepség, stb.)

Nézz utána, h. a Te településeden v. a közelében nincs-e magyar csoport! Szerintem a közös programok enyhíthetnek a honvágyadon :)

2017. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,mult honapba 1 hetet. Sikerült haza menni,igy már sokkal jobb :) folyamat járok probálok ismerkedni,remèjük a nyelvet is sikerül nèmileg megtanulni,lessz jobb is !!! :)
2017. jan. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!