Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kidobhat-e a főbérlő a becsüle...

Kidobhat-e a főbérlő a becsületesen fizetett lakásból egy napra?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a főbérlő azt mondta, hogy jövőhéten kedden nem jöhetünk haza, mert a tulajdonosnak (a két személy nem ugyanaz) lenne valami programja itt.

A bérleti szerződésben természetesen nincs ilyen helyzet definiálva. Jogában áll-e a főbérlőnek ezt megtenni? Valakinek hasonló esetről tapasztalat? Minden ötlet/válasz érdekel! :)



2017. okt. 29. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a tulaj tudja, hogya főbérlő kiadta a lakást? nem lehet, hogy azért nem szabad ott lennetek, mert a főbérlő illegálisan adta további albérletbe a kecót?
2017. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De, ezt az opciót sem vetettük el, viszont engem, mint bérlőt a legkevésbé sem érdekel, hogy a főbérlőnk milyen pénzügyi manőverekkel próbálja magát életben tartani.

Ezt én nagyon jogtalannak és felháborítónak tartom.

2017. okt. 29. 10:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Ha van bérleti szerződés és abban kivettétek a kecót és fizettek érte, akkor szerintem a ti beleeggyezésetek nélkül nem tarthat ott programot a tulaj és nem "zárhat ki" benneteket a lakásból a főbérlő. Nem mondhat olyat ,hogy nem mehettek haza, ez nonszensz, főleg, hogy ilyenre nem tér ki a szerződés.
2017. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Természetesen nem.

Azt viszont nyilván meg tudja tenni, hogy berág rátok ha nem mentek bele és vmilyen ürüggyel mondja, hogy akkor lehet elkezdeni új albérletet keresni. Mérlegeljétek a lehetőségeket sztem, lehet végül jobban megérné bevállalni ezt az egy napot, mondjuk nincs rá garancia, hogy a jövőben ne csinálna még ilyeneket..

2017. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, valszeg azt tenné, ha nem egyeznénk bele. Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 29. 10:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a tulaj sem tud erről és ha megtudja a főbérlő is repül.
2017. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem dobhat ki. De bérlőként vagy albérlőként nem túl sok jogod van, mivel bármikor felmondhatnak neked. Így az ilyen eseteket gyakran nem a jogszerűség, hanem a költség-haszon oldaláról közelítik meg: mi a jobb, ha egy napra dob ki, vagy ha végleg? Ennyit ér a magyar bérlő híres joga!
2017. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát igen. Én viszont úgy döntöttem, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban, felbontom a bérleti szerződést, decemberben csatlakozok az angliába kivándorolt rokonokhoz.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2017. okt. 29. 12:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet, batteg:DDD

Az idegen látogatok esetleg még ki is fosztanak, hiszen gondolom nem cuccoltok ki 1 napra fogkeféstől-mindenestől...bizonyára "búvóhelyet" biztosít extra bevételért..., majd mosogathattok-moshattok utánuk:D


Tartsd magad a szerződéshez s nézz másik helyet, ha neki ez a válasz nem tetszik ( nem egyezem bele ).

2017. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki kiadja a lakást akkor az onnantól ki van adva. Nincs ilyen hogy "nem jöhetsz ma haza", jól is néznénk ki.
2017. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!