Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogos, hogy a főbérlő kitiltot...

Jogos, hogy a főbérlő kitiltotta a pasit és az albérlőt meg elküldi?

Figyelt kérdés

Lakótárs összejött egy pasival egy hete, aki minden este több órát ott volt náluk így is, nem lett szóvá téve. Az viszont meg lett beszélve, hogy ittalvásról szó sem lehet, erre másnap éjszaka csaj beállít a pasival hajnali kettőkor és ott is aludt.


Főbérlő reakciója (vele lakik együtt az albérlő): pasi kitiltva, egy hónap múlva mehet amerre lát. Ha a pasit még 1x felhozza, akkor már másnap (szerződést nem kötöttek).



2017. jan. 4. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogos.
2017. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlő bárkit kitilthat a saját tulajdonában álló ingatlanból, és szabadon eldöntheti, hogy kivel köt bérleti szerződést és kivel nem, tehát jogos.
2017. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vélem hogy jogos.
2017. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogos.

Én csak albérlő voltam, de a lakótársnőm barátja ott lógott folyamatosan, majdnem egy órás zuhanyzások, villanyégetés, lekapcsolni már lusták voltak. És zt én is fizettem. Amikor szóltunk másik lakótársammal, jött a nagy felháborodás. Aztán a főbérlő kitette őket. Legtöbb ember nem tudja hol a határ.

2017. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A főbérlő (inkább tulajdonos!) nem káderezhet le mindenkit, akivel az albérlő (inkább bérlő! nem a 70-es években élünk!)

dugni szándékozik. Lehet az akár egy sorozatgyilkos, vagy betörő is, honnan lehet tudni róla bármit is?

Ha a bérlő szexelni akar, akkor menjen fel a pasihoz, ne a bérleményébe hurcolja, ráadásul a tulajdonos nyakára.

2017. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a gond? Letárgyalták, hogy nincs pasi felvitel, megszegte, pont. A főbérlő miért volna köteles tűrni, hogy kuplerájt csinálnak a lakásból? Ráadásul szerződés sincs, az albérlő hibája, hogy így belement a buliba. Pont. Akár most is ki lehetne tenni, a törvény a főbérlő oldalán áll ez esetben.
2017. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!