Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Probléma a szomszéddal. Mit...

Probléma a szomszéddal. Mit lehet tenni? Kinek lehet bejelenteni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül nevezném szomszédnak. Ha kimegyek hátra a konyhakertbe van mellettünk egy szomszéd, mellette egy üres ház, és ez az illető az üres ház mögött lakik. (Ezt jól elmagyaráztam :D)

Kezdem az elején, talán az a legjobb. Egy nagyon jó környékre költöztek anyumék 23 évvel ezelőtt. Drágábbak is erre fele a házak a környék miatt. Sok kertes ház, távolabb van a főút, de mégis közel van a városközpont. Jó oké nem luxus környék 20 szobás palotákkal. Kis parasztházak, de mind rendben van, nincs kidőlve a fal meg ilyenek...

Szóval adott ez az illető még a tetőn is áll a szemét szó szerint. Egyszer rosszul lett kikellet hívni a mentőket, azok meg hívták a tűzoltókat mert nem tudtak bemenni a szeméttől. A legújabb húzása,hogy gumival tüzel ömlik a fekete füst. Apám szerint magánügy, szerintem meg pont nem, mert használjuk a kertet és ami abba tere azt megesszük. A másik meg,hogy az udvaron is éget valamit. Most meg van egy csomó egér ma láttam egy patkányt! Értitek PATKÁNYT! Éltetemben nem láttam még ezen a környéket. Tartok pár baromfit is, mi van ha lefújtja őket? Kifizeti a károm? Mi van ha oda szarik a műhelyasztalomra és beteg leszek? Kifizeti a gyógyszert? Mi van ha lefial és elszaporodik? Mérget lehet nem célszerű kiszórni a 10 tyúk és 3 macska miatt. Belehet jelenteni névtelenül? Egyáltalán foglalkozik ilyennel valaki?

Amúgy látszik,hogy műanyaggal,gumival tüzel mert csorog a tetőcserépre a kátránya.

kicsit hosszú lett bocsi.



2017. nov. 8. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztaltam hogy az elzombisodás nem korlátozódik városi lakótelepekre hanem lakhely típusától független jelenség lett. :))

Ráadásul a környék házainak értéke is lejjebb mehet amiatt a zombi miatt. Ha egy vevő lába előtt patkány fut el, valószínű nem azt mondja hogy máris 2 millióval ad többet mert szereti a kisállatokat.

Kissé gondban vagyok tanácsot illetően mert az utóbbi évtizedekben a panel lakótelepi zombik kezelésében szereztem gyakorlatot, falun meg még nem voltak amikor ott felnőttem. :)) Azért írok tréfásan fogalmazva mert így lazán kell a problémát megközelíteni. Szomszédnak meg nem szívesen szól az ember, bár városon ez kivétel szokott lenni. Ha névtelenül bejelented bárhol, rá ne jöjjön hogy ki lehetett. Például a névtelen levelet úgy célszerű fogalmazni hogy arra autózva mindig látni patkányt meg a gumiégetést. És nem úgy hogy érezzük a gumifüst szagát, mert abból sejthető hogy ott lakhat a közelben a bejelentő.

---

Gyakran szoktam azt hallani hogy az az elzombisodás oka hogy ma már nincs diktatúra amikor az embereknek megmondják mit csináljanak. Hanem ma a saját szabadjára engedett agyuk szerint cselekednek. Hát elég sivár lehet a saját agyuk lehet ha például olyan van a tévében hogy a lakását vagy családi házát telehordta szeméttel és úgy tud csak bemászni maga is. Vagy itt a gyakorin is lehet olvasni extrább eseteket is, le sem írom hátha vírusos lesz tőle a gépem és az olvasóé is.

2017. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Mindenképpen megejtjük a leveles témát. Bár felesleges mert nem írtam,hogy eme szomszéd egy Indiából betelepült sötétebb bőrű illető (cigány na :D) Nem úgy kell érteni hogy hemzsegünk a patkányban, egérben de láttunk már sajnos.

Nem szeretnék rasszista kijelentéseket tenni, de meghalt egyszer egy idős házaspár a szomszéd utcában, önkormányzati lakás lett belőle. Annyi cigány lett, illetve történt az utcában 2 betörés is. Leszedték az ereszt, a vaskaput és eladták a méhben. Ki is költöztették őket a csudába. A város szélén van egy roma telep, ott vettek nekik házat. Itt a városban csak honvédnak ismerik, szerencsére messze is van, de nem is járnak ide fel. Hondvéd olyan mint Pesten a nyócker'

2017. nov. 8. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
jegyző a illetékes, birtokvédelmi eljárást kell indítani ill. a közegészségügy lehet még bejelenést tenni
2017. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!