Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hajnalban sepregető szomszédda...

Hajnalban sepregető szomszéddal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Minden reggel 3.45-4-től söpröget a szomszéd ház előtt egy középkorú nő. Ha a mi lépcsőházunk takarítónője is itt van, akkor még röhögcsélnek és beszélgetnék is. (mondjuk a mienk csak kb. 5kor jön) Ez egy ilyen belső udvaros ház, a mi összes ablakunk befelé néz. Én minden nap 4.40kor kelek. (kelnék) De miután ez a bolond nő sepreget, nálunk meg nyitva van az ablak a meleg miatt, igy állandóan 3.50-4.00 közt kelek. Még szombaton is.


Már hulla vagyok. Szóltam neki, azt mondta melege van később seperni. Ma esőben is sepert. (komolyan, mit?!? szerintem nem normális)


Fogalmam sincs kihez forduljak? Jelentsen fel? Menjek a közös képviselőhöz? Amúgy szerintem ő ilyen önkéntesen takarítja (vagy feketén párezerért a szomszéd házat)

Nem akarok én gonoszkodni de az elsőn lakom es elegem van, hogy este a melegtől nem tudok elaludni korábban, reggel meg kelhetek közel egy órával korábban a mániája miatt. (amúgy semmi extra kosz nincs ott amit egy óráig lehet a betonon vakarászni, max par falevél)



2017. júl. 12. 20:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Hajnalban sepregetni.
2017. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
18%
Unatkozik
2017. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Bravo.. Hatalmas segítség volt 1,2.. Köszi.
2017. júl. 12. 20:50
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól értem, ez a nő csak úgy magának sepreget, nem ő a takarítónő.


Három lehetőséged van:


1. Még maximum három alkalommal beszélsz vele, elmondod neki, hogy miért zavar, amit csinál és megkéred, hogy ne csinálja a jövőben. Udvariasan, de határozottan.


2. Ha ez nem hat, akkor jelezd a közös képviselőnek a problémát.


3. Ha a közös képviselő sem tudja vagy akarja megoldani a problémát, akkor nem tehetsz mást, mint hogy veszel egy füldugót és úgy alszol.


Ennél drasztikusabb megoldása nem nagyon van a dolognak, mivel a nő csak sepreget ott, így nyilván rendőrt nem hívhatsz rá.

2017. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ismét szólj neki, de határozottabban, enyhén gorombán. Ha nem röpül el a seprűjén rögtön, akkor nyakon öntöd egy vödör cukros vízzel, hogy lehűljön-leragadjon kicsit;)


Mellesleg nyugodtan feljelentheted csendháborításért, mert a változtatás miatt minden olyan tevékenység szabálysértésnek minősül, amely otthonodban a zavartalan pihenésben zavar.

Nevetséges, de ha már a bűnözőket nem kergetik a rendőrök, akkor ilyesmivel foglalkoznak...3-ik alkalommal meg a bírságot szedik be...talán max 50e...annyiért te is 3x egy helyre:)))

2017. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

5-ös, szerinted mit fognak reagálni arra a rendőrök, ha valaki kihívja őket csendháborításért azért, mert egy másik sepreget?


Ez nem rendőrségi ügy. Azzal meg mit ér el, ha leönti vízzel? Eszkalál egy pitiáner konfliktust.


Persze az is egy megoldás lenne, ha lemenne és megölné a nőt. Többet biztos nem sepregetne. De hülye, életidegen tanácsokat ne adjunk már.

2017. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%

# 6


Mert a te véleményedet be is lehet keretezni, olyan érték ugye? Annyit is ér a valódi világban, mint politikus ígérete:DDD


Attól, hogy tudatlan vagy, az nem az én hibám, de ha gondolkodni sem vagy képes, minek magyarázzak...


Utolsó soraidból ki is derült, hogy van ám baj a fejedben..téged biztosan le is kellene lőni, ha sepregetnél:DDD


Bölcs maradtál volna, ha csendben vagy...ne keresd a társaságom-nincs értelme.Remélem ezt megérted és nem kell egy vödör víz hozzá;)

2017. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszi. Szólok neki. Tavaly is szóltam mar párszor. Nem tudom pontosan milyen jogcimen sepreget. Itt lakik amennyire latom. (de gyakran nem mert en nappal dolgozom) takarító, vagy csak unatkozo lakó. Nem tudom. Mellettunk egy rendőr lakik csak neki az utcára nez az ablaka. Nem hallja. Amúgy nem szívesen hivnam ki őket. Tavaly kertipartyztak páran. 3fele mar nagyon részegek vtak, akkor hiába kértük nem hagytak abba.. Na akkor hívtam rendőrt életembe eloszor es remélem utoljára.. Mire idejöttek (1ora kellett kb) simán elhallgattak mar.. Meg minket neztek bolondnak.

Ma fuldugoztam. Nem valami kényelmes.. Masreszt kicsit megalazo hogy en a saját lakasomban azért csukjam be az ablakot meg aludjak en fuldugoval mert neki kedve szottyan esőbe seperni. (feltételezem a vödör viz se sokat segítene ha az eső se erdekli) :) kinyírni nem akartam eddig de a sepruvel szívesen megkergetnem. ;) Tenyleg nem akarok nyavajogni de nekem nincs pénzem legkondira, dolgozok eppen eleget, hogy megerdemeljem a pihenést is es unom mar hogy mas unatkozó elmebetegek miatt állandóan szívok.

2017. júl. 12. 22:35
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Sok ember csak a tenyeres-talpas jelzésekből ért sajnos.

Nem kell finomkodni, így arcukba keményen a szót vagy a vödör vizet:))

2017. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
:) jo h őszinte legyek kiszakadt mar a "fejezd mar be baz..eg" ha ez nem eleg egyertlemu.. Akkor mi? Előtte el lett mondva tavaly, hogy oldja meg ezt később. Idén szoltam normálisan h ezt mar megbeszéltük. Most megint a fejezd mar be bmeg jon.. De tudom h véglegesen nem oldja meg majd a dolgot. Lehet azért átmegyek hnap munka utan a kepviseletre h ok is tudjanak róla. Hatha..
2017. júl. 12. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!