Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Összeköltöznétek vadidegen...

Összeköltöznétek vadidegen emberekkel? A kolin, albérleten kívül van még lehetőség?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre (ELTE BTK), nagyon szeretnék kollégista lenni, de 100%, hogy nem fognak felvenni és máshogyan kell megoldanom a lakhatásomat. A szüleim támogatnak engem, de nem tudnánk kifizetni egyedül egy albérletet, ugyanakkor egy darab ismerősöm/barátom/rokonom nincsen a városban, akivel össze tudnék költözni, nem ismerek ott senkit. A szüleim biztosan nem engednék, hogy idegenekkel költözzek össze egy lakásba és én sem szívesen tenném (főleg úgy, hogy sosem laktam még együtt másokkal, sosem kellett egyedül gondoskodnom magamról, egyedül leszek egy új városban stb., tehát eleve az egész szituáció új lesz számomra). Ugyanakkor nem nagyon látok más lehetőséget... Esetleg még azon gondolkoztam, hogy majd a felvettek között is érdeklődöm, hátha találok egy potenciális lakótársat, bár ők is ugyanúgy idegenek, de legalább egy szakon tanulnánk. Úgyhogy egyelőre tanácstalan vagyok...


Még esetleg milyen lehetőségek vannak, pl. másik kollégiumban lakhatnék-e külsősként? Esetleg létezik valamilyen támogatás (ha nem vagyok árva, sem beteg, dolgoznak a szülők stb.)?



2017. nov. 12. 04:30
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
vannak fizetős kollégiumok, diákszállók is Pesten, ahova azok jelentkezhetnek, akiknek van érvényes nappalis hallgatói jogviszonyuk. oda bármelyik suliból jelentkezhetsz. Hátrány, hogy sokszor olyanok, mint egy munkásszálló... a tulajdonosokcsak pénzre mennek, nem forgatnak vissza... pl. nincs rendes takarítás, a bútorok elhasználódtak, stb. és nem tudsz panaszt tenni, mert akkor ők raknak ki az utcára. Az egyetemi kollégiumoknak azért vannak diákképviselői, HÖK tagjai, stb. Illetve a szálló lehet nem pont egyetem mellett van, hanem sokkal távolabb
2017. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Facebookon van egy csomo alberlet egyetemistaknak csoport, egesz olcson is tudsz szobat talalni es veled egykoruakkal lehetsz. Vannak magankollegiumok, de azok nagyon hamar, ertsd majusban betelnek.

Amugy meg nem ertem mi ez az idegenkedes az idegenektol... Ez a valo elet. Mintha azt mondanad nem akarsz villamosozni.

2017. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért az, hogy villamoson együtt utazok idegenekkel vagy az utcán is idegenek között sétálok, nem ugyanaz mintha összeköltöznék valakivel egy közös lakásba. Szerintem... nyilván kollégiumban is ismeretlenek lennék az emberek, de az megint egy más szituáció, azzal semmi problémám nem lenne.

2017. nov. 12. 13:14
 4/10 Metionin ***** válasza:
77%
Hát nekem alap volt hogy idegenekkel fogok lakni, mert egyrészt messze lakunk, másrészt nincs pénzünk, szóval az egyetem alatt kolis voltam, most albérletben lakom 2 lakótárssal. Van akinek csak ez a megoldás marad, sőt, a többség bizony így lakik. Próbálj diákos csoportokban lakótársakat keresni.
2017. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Diákmunkából szedj össze egy induló tőkét addig, és ha az egyetem alatt dolgozol a lakbér meglesz, rezsit állják a szüleid, kajád meg a kezdőtőkéből lesz. Azért szerintem diákmunkából középsuli alatt lazán össze lehet szedni havi 30-at, nyáron meg a 90-et, egyetem alatt meg havi 60-70 megoldható
2017. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Akkor probald meg elmagyarazni nekem, h miert nem ugyanaz. Az nem valasz h mert, meg csak. Ugyanugy diakok lesznek azok is, akikkel a facebookon talalt alberletedben fogsz elni, mint akikhez a kollegium diakbizottsaga beoszt. A koleszban sem garantalt, h szak- es evfolyamtarssal leszel egyutt. Plusz minden evben uj szobabeosztas lesz, az albiban meg akar evekig ugyanazokkal lehetsz. De tolem aztan retteghetsz.
2017. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Legvégső esetben,ha nagyon nem látszik más megoldás.
2017. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hát nem tudom, szerintem nem ugyanaz. Nyilván a kollégiumban is új emberek vannak, akiket nem ismersz és ugyanúgy benne van a pakliban, hogy olyannal kerülsz egy szobába, akivel esetleg nem fogjátok csípni egymást, de az még nem is nagy probléma. Ahogyan nem is olyanokra gondolok, hogy "más személyiség" vagy "más szokások" stb., hiszen egy kollégiumban ugyanúgy alkalmazkodni kell egymáshoz, sőt ott is ugyanúgy előfordulhat, hogy pl. elcsórják a kajádat, meglopnak. Ugyanakkor egy kollégiumban többen vagytok, kötöttebb és nekem biztonságosabbnak is tűnik, neked csak a saját dolgaid miatt kell felelned. Ugyanakkor, ha összeköltözöl valakivel egy lakásba, akkor azért valamilyen szinten együtt kell működnötök, ha felezitek a költségeket és nem egy olyan ismerősöm van, ahol a lakótárs egyszer csak nem volt hajlandó fizetni a lakbért vagy fogta magát és csak úgy lelépett... sőt konkrétan olyan is volt, ahol az egyik fél erőszakoskodott, majd tűzet gyújtott a lakásban... Persze, meg kell válogatni, hogy kivel költözik össze az ember, de "messziről jött ember azt mond, amit akar" és én nem tundék csak úgy megbízni egy idegenben, ciki vagy nem ciki, ez van.
2017. nov. 12. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak most olvasom a kérdésed. Nekem az jutott eszembe, hogy biztosan lesz az osztályodból/évfolyamodból olyan ember, aki szintén Budapestre megy továbbtanulni, ez 100%. Nagyon sokan tanulnak tovább Budapesten, még a legtávolabbi városokból érkezve is.

Ha van köztük olyan, aki szimpi valamennyire, még ha nem is ismered nagyon csak tudod róla, hogy normális, meg lehetne kérdezni, hogy ő hogyan képzeli el a szállását Budapesten, és haladhat a beszélgetés abba az irányba, hogy nem szeretne-e veled lakást bérelni.

Én is két gimnáziumi osztálytársammal laktam egy albérletben, amikor felkerültem Bp-re.

2017. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Már tavasszal végeztünk, de én még csak most jelentkezek egyetemre, míg a többiek már rögtön gimi után elkezdték. Nálunk annyira nem volt nagy “divat”, csak néhány ember ment Budapestre, de ők vagy kaptak kollégiumot vagy családostól költöztek fel Budapestre, úgyhogy egyikükkel sem tudnék összeköltözni. Arra is gondoltam már, hogy majd talán a mostani végzősök között keresgélek, de őket ugyanúgy nem ismerem, szóval ilyen szempontból mindegy, hogy egy gimibe jártunk vagy egy szakra fogunk járni stb.
2017. nov. 20. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!