Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ömlik be a hideg az albérletbe...

Ömlik be a hideg az albérletben. Ha felrakok az ablakra egy "zsákot" azt leszedethetik?

Figyelt kérdés

Az albérletemben igen csak régi ablakok vannak, a konyhában és a szobában az a szerencse, hogy duplák az ablakok, bár így is érezni, hogy jön be a hideg. A fürdőben viszont egyrétegű, el van vetemedve, ölik be rajta a hideg, ráadásul a tusolónál van, így konkrétan érzem, ahogy befúj a szél tusolás közben. Már nyáron jeleztem a hibát a közös képviselőnek, aki tájékoztatott, hogy nincs pénz az ablak kicserélésére - felmerült, hogy akkor minek fizetem a bérleti díjat. Egy 5 lakásos társasházról van szó, amiben lakom, az a másik 4 lakástulajé, így a képviselőt bízták meg, hogy képviselje őket a lakáskiadásban, előttem.

Mivel nem akarom az utcát fűteni és a fürdőablak a legkritikusabb, így ha felrakok, ragasztok oda kívülről valamiféle nejlon/műanyag zsákot ami ugyan elég ronda lesz, de legalább megszűnik a huzat, kötelezhetnek a lakók, hogy vegyem le? Az ablak a bejárati járdára néz. Mondhatom nekik ugyanazt, amit itt leírtam, vagy köteles vagyok azt tenni, amit ők, tulajdonosok mondanak?


2017. nov. 15. 20:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Ráadásul 5500,-ért építik be, ha náluk rendeled meg.

Nem egészen húszezerbe nem hal bele a tulaj, ha megbeszélitek.

2017. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A közös képviselő van megbízva a szerződésben, hogy járjon el a tulajdonosok nevében, mivel ők 60 és a halál között járnak, emellett mindegyikőjük beleegyezése kéne. A legutóbbi lakógyűlésen felvetette előttük - elvetették. Nekem az jött eddig át, hogy csak a pénz kell nekik, tenni semmit nem akarnak ami a lakással kapcsolatos. Legutóbb 2 hónapig csöpögött a bojler, ígérte a szerelőt, aki addig jött, míg teljesen tönkrement a bojler. Pár nap melegvíz nélküli nap után mondtam neki, hogy kicseréltetem, annyival kevesebb bérleti díjat fogok fizetni, ha nem megy bele azonnali hatállyal felmondom a szerződést, így ment bele.
2017. nov. 16. 18:17
 13/19 anonim ***** válasza:

Értem amit írsz, csak nem tudom felfogni, hogy mi köze a lakógyűlésnek a másik lakó ingatlanában levő ablakhoz, vagy bojlerhez???


Én is 60 és a halál között vagyok a 65 évemmel, ki van adva tőlem 120 km-re levő lakásom, de ha elromlik a bojler, akkor ahhoz nem kell lakógyűlés (miért is kéne?) kicserélteti a bérlő és lelakja, ha egy havi bérleti díjnak nagyjából megfelelő összeg.

Ha nagyobb mint egy hó, akkor én fizetem ki.


Odáig már eljutottam, hogy értem a kk. szerepét, de hogy jön ide a lakógyűlés???

2017. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem tudod felfogni? Ezt szomorúan veszem tudomásul. T.i. ha valaki bérel valakitől - jelen esetben valakiktől - egy lakást, akkor ha esetleg valami meghibásodik, a tulajdonossal kell megbeszélni, hogy az adott dolog tönkrement, ki kell cserélni. Ő idejön (esetemben a képviselő, mivel ő jár el a tulajok nevében), szemügyre veszi, hogy valóban fenn áll-e a hiba, ha igen, akkor nyugtázza, hogy ok, cserélhető, jobbik esetben maga intézi a cserét. Ez valamilyen szinten érthető is, hisz ennyi erővel, ha pl. én bukó-nyíló ablakot akarok a sima helyett, vagy barnát a fehér helyett, holott semmi baja, és kicseréltetem mert "nem tetszett" akkor az az ő kárára megy, hisz semmi baja nem volt.

Az én esetemben eljött megnézni az ablakot nyáron, megállapította, hogy lefesthetem, mert lepattogzott a festék, de cserét nem hagyja jóvá, mivel "nincs rá keret" és szerinte hogy idézzem, " kell, hogy szellőzzön, legalább friss lesz a levegő". A lakógyűlést azért kell, mert ott tudja összehívni az összes tulajt, megvitatni a nagyobb kiadásokat, mégsem elég, ha csak bekopog Marika nénihez, aki azt mondja, ok, legyen ablakcsere, de Sanyi bácsi, Zsuzsi néni és a többiek hallani sem akarnának róla. Mikor beköltöztem elcseszte a villanyóra bejelentést, ennek következtében amellett, hogy megbüntették a tulajdonosokat az albérletem miatt közel 200 ezer Ft-ra nálam nem volt áram 2 hétig - amit azóta is kompenzál, összehívta a lakógyűlést az udvaron, és a lakók jól összevesztek azon, hogy ekkora büntetést kaptak, hallottam bentről a veszekedésüket, hosszas győzködés után a képviselő meggyőzte őket, hogy ő a hibás és ezt az összeget akkor is ki kell fizetni, ha kiraknak.

Említettem talán, hogy a mosogatócsap és a lefolyócső folyik, 2 hét könyörgés után hétfőn eljött és megnézte, mivel vasárnap felhívtam, hogy ha nem lesz előrelépés, akkor indulok az Obiba és veszek új csapot, csövekkel meg ami kell, beszereltetem és fizesse ki. Eljött, ránézett, ígérte, hogy küldi a szerelőt, kérdeztem többször, hogy mikor mégis mert egy ideje várok, erre azt mondta, hogy majd akkor ő hoz tömítést, de ne vegyek újat, mert javítható, így nem fizeti ki ha kicseréltetem. Mondtam neki, hogy Ok, valószínűleg az se most lesz, így vegye tudomásul, hogy mosogatni fogok akkor is, ha szétázik a konyhaszekrény, a fal, mert nem ezért fizetek. Erre mondta, hogy "mit csináljak vele".

Sajnos nem minden olyan fekete-fehér, ahogy el lehet képzelni egy albérletet.

2017. nov. 16. 19:18
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja még azt is javasolta, hogy tegyek oda egy vágódeszkát a csap és a fal közé, alulra meg egy vödröt és akkor az felfogja a vizet, így a fal nem ázik szét - mintha az én falam, lakásom lenne. Én bármikor elköltözhetek, a javíttatás később többe fog kerülni nekik. De ha valakinek van erre ötlete, hogy mivel lehetne rávenni a cserékre, akkor szívesen fogadom.
2017. nov. 16. 19:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elkerülte a figyelmemet, hogy 4 tulaj van és összesen csak 5 lakásos a ház. Bocs'

Ne szenvedj velük, tegyed a zsákot, ha nem tetszik nekik, akkor majd kifizetik a fejenkénti 5ezret, amibe az ablakcsere kerülne.

Te meg kezdj el keresni egy élhető lakást!

2017. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Pedig elég érthetően leírtam a kérdésben is, ezért kellene figyelmesen elolvasni egy kérdést, ha valami nem világos és azután válaszolni.

Ma megyek fizetni a képviselőnek, azért jelzem neki, hogy mivel nagyon szeles a helyzet, hétvégétől mire számítson.

2017. nov. 17. 07:40
 18/19 anonim ***** válasza:

költözz!

a szerződést felmondd arra hivatkozva, hogy nem lakható a lakás a hibák miatt

2017. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam, rajta vagyok az albérlet keresésen, de nem olyan egyszerű főleg a fővárosban megfelelő ár-érték arányban lévő, számlaképes, normális szerződéssel rendelkező albérletet találni. A fólia nyilván csak ideiglenes megoldás lenne, az ilyen, nem a kérdésre kapott válaszokkal nem vagyok kisegítve. Nyilván nem életem végéig, de még évekig sem akarok egy zsákkal az ablakomon lakni.
2017. nov. 17. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!