Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg nem voltam korrekt?

Tényleg nem voltam korrekt?

Figyelt kérdés

29 FFI vagyok.

Tegnap a barátaimmal találkoztam 16.00 óra után. Körülbelül 18. órakor hívott telefonon hogy mégis hol vagyok és miért nem küldtem sms-t, hogy később megyek haza. Leordította a fejemet és idegeskedett azon, hogy hol vagyok. Elhordott mindennek. Anyám 70 éves, bár nem vér szerinti szülő ő. Gondoltam rá hogy jelzek majd neki, de amúgy sem szándékoztam későn hazamenni. Csak lazán el szerettem volna tölteni a munka utáni időt anélkül, hogy számot adnék erről másnak ennyi idősen. Egyébként gyakran szoktam küldeni smst ilyen esetben.


18.15-re értem haza. A barátaimmal azért találkoztam, mert mosógépet akartunk venni és a kocsimba berakni azt.


Körülbelül 5 főből álló barátaim vannak, akik nagyon normálisak, dolgozó emberek és gyermekeik is vannak. Otthon unatkozom és magányos vagyok. Az esetek 99%-ban velük találkozom. A fizetésem adókedvezménnyel és a bérkiegészítéssel együtt 130 e ft. Erre még kapok nem munkaviszonyból származó pénzt is, ami 22 e ft. Ezt a tartós betegségemre kapom. Az ő nyugdíja 140 e ft. Én haza szoktam adni 46-50 e forintot.


Tudom hogy vele élek meg minden és beszállok az otthoni költségekbe is. Vannak hibáim, gyengeségeim de nem élek felelőtlenül és hasonlók.



2017. dec. 19. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ebben az esetben érdemi állást foglalni.


Szabad megkérdeznem, hogy mi történt a vér szerinti Édesanyáddal? Miért mondott le rólad? Örökbe fogadtak?


Édesapád, testvéred/testvéreid, unokatestvérek? Egyéb oldalági rokonaidat ismerted valaha is?


Tudsz róluk bármilyen infót? Kerestetted őket segélyszervezete(ke)n keresztül esetleg?

2017. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Apám meghalt, a vér szerinti szülő nem foglalkozott velem. 7 évesen kerültem nevelőszülőhöz.
2017. dec. 19. 13:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Azóta biológiai anyámat nem kerestem érthető okból. Mert nem a legjobb volt. 7 éves koromig bentlakásos suliban laktam. Leérettségiztem, 2 szakmát elvégeztem, most kezdek bele a harmadikba. Van egy tesóm, aki biológiai anyámmal él.
2017. dec. 19. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ha tudod, hogy a nevelőanyád hogy kezeli ezeket a helyzeteket, igazán írhattál volna neki, még gondoltál is rá, de aztán mégsem tetted meg. Ha előre tudod, hogy munka után még programod van, arról előre is szólhatsz, nem kell pontosan megmondani, hogy hányra érsz haza, viszont szerintem az fontos, hogy akik veled egy háztartásban élnek, azok tudjanak arról, mikorra vagy várható. Én elvárom a páromtól, hogy jelezzen, ha munka után valahova még megy, mert akkor tudom, hogy nem kell aggódnom érte. Ez nem számonkérés, nem kell elszámolnia minden percével, nem érdekel, kivel van, hova megy, azt csinál, amit szeretne, de az én lelkemnek megnyugvás, ha tudom, hogy nem baja esett, hanem valahol van.
2017. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem voltál korrekt. Ha valakivel együtt élsz, hagyod hogy gondoskodjon rólad, akkor bizony be kell számolnod róla, ha később érsz haza. Vagy nem szólsz, de akkor hazaérve az összes addigi aggodalmát levezeti rajtad. És ha valaha lesz párod akivel összeköltözöl, akkor pont ugyanez lesz érvényes.
2017. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt bennem rossz szándék és a legtöbb esetben mindig jelzek neki. De nem értem, miért kell ennyire balhézni olyan dolgokon mint ez, mert ha tizenéves lennék vagy tényleg felelőtlen ember volnék, illetve ha sok sok órája nem jeleztem volna neki akkor még meg is érteném. Alig telt el 2 óra mikor csörgött a telefon. Elismerem ha hibáztam, de nem tettem semmi olyan drámai dolgot. És némileg szükséges a rugalmasság is szerintem. Egyébként is mindig szoktam küüldeni sms-t, de állandóan csak a rosszra gondol, ez pedig engem is elbizonytalanít, mert sosem lehetek igazán felszabadult mert mindig azon idegeskedek még akkor is mikor írom neki, ő min idegeskedik meg ilyenek..
2017. dec. 19. 13:56
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát még akkor sem tudok ellazulni istenigazából, mikor megírom neki sms-ben hogy későn érek haza, mert ő még azon is idegeskedik. Nem járok bulikba, szórakozni, sem csajozni éjszakába és általában 8 és legkésőbb fél 10 között este otthon szoktam lenni.


Sosem vagyok felszabadult mert szrongfok és félek tőle bizonyos szempontból. De ezt sosem mondom neki. Már kiskoromban-gyerekként is azt mondta el lehet húzni ha nem tetszik semmi.

2017. dec. 19. 13:59
 8/10 A kérdező kommentje:
És talán emiatt nem küldtem neki sms-t. Nem lustaságból. Bizonytalan voltam.
2017. dec. 19. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Erre csak azt tudom írni: tiszta szívemből kívánom, hogy legyen egy szerető társad az Életedben, akire mindig, minden körülmények között számíthatsz!


Ui: másik variáció lenne, hogy találd meg az ÉLETHIVATÁSODAT, amitől úgy érzed, hogy boldoggá teszi minden egyes napodat, órádat, stb.


Minden Földi Jót Kívánok! Áldott, Békés Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt!

2017. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem voltal korrekt, de 29 evesen szerintem nem egetrengeto problema, ha nem kuldtel sms-t.
2017. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!