Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt voltam a...

Szerintetek korrekt voltam a vevővel?

Figyelt kérdés

Íme a beszélgetés (É=én, V=vevő)

V: Megvenném a telefont ha megvan még. Kérem hívjon

É: Megvan még, a holnapi nap folyamán (inkább délelőtt) hívom!

V: Rendben! Várom a hívást. Bár nekem akár a mai nap is jó lenne, viszont holnap csak 4-től érek rá átvenni.

É: Sajnos ma nem otthonról vagyok a gépnél, a telefon pedig otthon van, de holnap akkor egyeztetünk az átvételről!

É: Elnézését kérem, de egy illető magasabb árat kínált érte, és nem tudtam nemet mondani rá. Köszönöm megértését, így a telefon az övé.

Sajnálom őt végülis de nem tudtam mást tenni


2016. márc. 7. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te vagy az, akinek a Vaterán is lelicitálták, előtte meg a Jófogáson adta el?
2016. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem.
2016. márc. 7. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

"Sajnálom őt végülis de nem tudtam mást tenni"


Nem a Te döntésed volt? Miért írod, hogy nem tudtál mást tenni? TE DÖNTÖTTED EL, HOGY MIT TESZEL! (Te döntötted el, hogy a több pénzt választod)


Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor nem, nem voltál korrekt: a korrekt az lett volna, ha:

1- az első vevőnek adod, mivel egy adásvételnél az időrendi sorrend szokott számítani

2. a 2.-ik vevőnek már azt kellet volna mondani, hogy VALÓSZÍNŰLEG VAN RÁ VEVŐ és sorrendbe állítani őket - ha az első mégsem veszi meg, megkaphatja a 2.-ik.

2- de ha már az időrendi sorrendet felrúgtad, akkor az ALAP lett volna, hogy felhívod az első vevőt és jelzed neki, hogy xy ennyiért meg akarja venni - de mivel Önnel beszéltem először, ezért Önnek adnám el, de magasabb áron - így is érdekli? Ezzel legalább m,egadtad volna az esélyét annak, hogy az első vevőé legyen a telefon és Te is magasabb árat kaptál volna.


E így semmiképpen nem volt korrekt - bocs, de ez a véleményem.

2016. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3#-as!

Te jól vagy?!


Azé a portéka, aki többet ad érte! Pont!


A kérdésre a helyes válasz: IGEN!

2016. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

4-es, te jól vagy?

Én 9 éve kereskedek és nem csinálok kácsa seggét a számból.

Ha azé az áru, aki többet ad érte, akkor meg fel kell tenni licitálós aukcióra - ennyi.


Tudod, ha egy üzletben félretetetsz valamit és másnap bemész érte, hogy jöttél az áruért, s addigra az eladó eladta, mert más többet adott érte - szerintem Te sem kanál röhögőgörcsöt...

2016. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
* Te sem kapnál ...
2016. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem korrekt.

Annyiért rakd fel, amennyiért neked megéri eladni, utána már ne emelgess rajta.

2016. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy írták előttem. Ha fix árat mondasz akkor tartsd magad ahhoz és azé a termék aki legelőször jelentkezik. Más esetben ott a licitálás, megadsz egy minimum összeget amennyi alatt nem akarod eladni és meglátod, hogy ki ajánlja a legtöbbet. Plusz még tehetsz mellé villámárat.

Úgy vissza állni az eladástól, hogy már átvételről beszéltek szerintem gerinctelen dolog.

Illetve, ha mást nem akkor legalább a leírásba beleírni, hogy az összeg alkuképes és azé a tétel aki többet ajánl, ha pl a jófogáson árulod.

2016. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet, de pénzből élünk. Én nem mondtam egy szóval se hogy az övé, csak egyeztettük volna. De mivel azután jelentkezett egy másik ember, aki magasabb összeget ajánlott, nyilván pénzből élünk én is a többet választom. És ráadásul megtehettem volna hogy nem szólok egy kva szót se, én még elnézést is kértem holott fogalmam sincs arról hogy ki ő, és ő se hogy én ki vagyok. Ezt is vegyétek alapul.
2016. márc. 7. 13:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Minek mentegeted itt magad idegeneknek, ha te megvagy róla győződve hogy te vagy a legkorrektebb ember?
2016. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!