Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakást határozat...

Cingi75 kérdése:

Önkormányzati lakást határozatlan bérleti szerződéssel lebontják, kapok helyette másikat.25 évig korrekt bérlőjük voltam. Az "új" lakásra miért nem határozatlan szerződést köt az önkormányzat? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Az ő lakásuk azt csinálnak vele amit akarnak, ha nem tetszik az önk. lakás bérlési feltétele akkor menj albérletbe vagy vegyél egy saját házat, nem kötelező önk. lakásban lakni.
2017. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

X idővel ezelőtt kijött egy jogszabály, attól kezdődően már új szerződéseket nem köthetnek határozatlan időre, csak 5 évenként megújuló, megújítható szerződéseket kötnek.

Éppen ezért igen-igen ritka már, hogy valakinek határozatlan időre szóló szerződése van.

De figyelj oda: hogy anno befizettél x összeg lakáshasználatba vételi díjat, és az eredeti szerződésben (elvileg) annak x-szorosát kellene visszakapnod, ha a lakást önként adod vissza.

Az általad említett esetben ez most nem fog megtörténni, mert kapsz másik lakást, csak figyelj oda, hogy ennek kiutalásakor ne kérjenek tőled ismét lakáshasználatba vételi díjat, számítsák be azt, amit anno befizettél!

2017. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kötne határozatlant?

Nekünk amikor felmondták, határozottat is csak úgy kötöttek volna, hogy előre fizetve.

2017. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Mert ugye bontás esetén alapszabályként "ugyanolyan" lakást kell biztosítania. És a lebontásra szánt lakásán határozatlan időre kötött bérleti szerződése volt, ezért szeretné, hogy ezen a másikon is legyen ugyanolyan...

Csak hát ez az, ami valószínű, nem lesz ugyanolyan!

2017. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2017. nov. 23. 06:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap hál'Istennek kiderült, hogy arra is határozatlant kapok.Bementem, megkérdeztem, kiderült valamit félreértettem.Bizony megkapom.
2017. dec. 7. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!