Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem hagynak aludni a szobatárs...

Nem hagynak aludni a szobatársaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapvetően olyan osztályba járok, ahol kötelező a kollégium, iskolát váltani nem tudok.

Annyit kértem a szobatársaimtól, hogy este tíz után ne nevetgéljenek, visítozzanak és a lámpákat nyomják le.

Használok füldugót, de nem igazán segít. Sokszor keltem már arra éjfél után, hogy valaki hangosan nevet.

Szerintetek toljak ki velük? Arra gondoltam, hogy minden reggel 5-kor bejátszom nekik hangosan az észak-koreai himnuszt. Mit gondoltok? Esetleg lenne valami más ötlet?


2018. jan. 13. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az himnusz már csak poén kedvéért is zseniális ötlet, bár azt javaslom minden nap más nemzetét játszd le, hogy ne legyen unalmas.

Az alvásra nem tudok mit mondani. Én az évek során megtanultam bármilyen körülmények között aludni, és valószínűleg arra sem kelnék fel, ha kitörne a zombiapokalipszis.

Próbáld meg kizárni őket a fejedből. Van akinek nehezebben megy, de egy próbát megér.

Vagy ha lehet, aludj másik szobában

2018. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen hasonlóan vagyok én is. Szóltam tanfolyamszervezőnek, utána egy darabig nyugi volt, persze név nélkül jelentettem, de rendet tett utána mindenhol.
2018. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ismerős helyzet, már éltem át hasonlót. A szobatársaid a barátaid? Mert ha nem, akkor van egy kissé bonyolult, de hatásos megoldásom.

"If you know, what a man loves, then you know, what can kill him"

Figyeld meg őket. Szerezz róluk annyi információt, amennyit tudsz, találd meg, mi a legfontosabb az életükben(pénz, egy tárgy, egy szerető, egy állat, stb), majd találd ki, hogy tudnád ezt felhasználni ellenük. Ha pedig megvan, már csak el kell nekik mondanod, hogy tudod, mi a gyengepontjuk, és ha tovább folytatják amit csinálnak, nem félsz elvenni tőlük.

Kissé pszichopata eljárás, de hatásos. A siker érdekében gyakorold a tükör előtt az érzelemmentes arcot, a semleges hangot, és ha éjszaka közlöd velük, akkor nagyobb hatást érhetsz el.

2018. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kedvemért csináld meg a himnuszosat


2es vagyok

2018. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egyszerű. Mert egyszerűen ha jó kedvük van és nevetnek, akkor nem nagyon lehet azt így leállítani.


Azért szólj továbbra is. De ne azt mondd, hogy ne csinálják, hanem azt mondd el nekik, hogy iszonyatosan kimerült és nem érzed jól magad, mert nem tudsz így aludni. Azt ne mondd, hogy nekik mit kellene csinálniuk. Ez segíthet leginkább, ha tudják, hogy mit okoz ez neked.


Az is egy lehetőség, hogy valamikor hagyod hogy kiborul és üvöltözz egyet velük. Ez is van amikor hat. nem ott azonnal, de utána ott lesz bennük. De ekkor is utána simítsd el, kérj elnézést a kiborulásért utólag pár nap után és mondd, hogy beszéljétek meg, csak tényleg kur.va kimerült vagy.


És még: tuti rosszul használod a füldugót vagy nem megfelelőt. Ezt ki kéne szűrje. Viszont szerintem az nem megoldás, hogy folyamatosan azzal aludj mert kényelmetlen azért. Meg ezek a kis puhák gyorsan elhasználódnak.

2018. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Linkeld már be kérlek az Észak-koreai himnuszt :)

Alternatívák, amiket még játszhatsz: Internacionálé, csecsemősírás, hupikék törpikék főcímdala, munkásmozgalmi dalok, Wise Guys - Achtung Ich will tanzen (vagy bármelyik számuk megteszi - elnézést a rajongóktól), Babymetal (szintén elnézést a rajongóktól), bármelyik k-pop vagy j-rock szám (ezeket én mondjuk pont szeretem, de akinek nem fekszik az animekultúra, az a falra mászik tőlük).

2018. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg elalszanak, majd félóránként riaszd fel őket. :)
2018. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Max hangerőn játszd le, akkor, amikor alszanak:

Bancali- Don't wake me up

2020. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!