Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amikor bemegyek egy emeletes...

Amikor bemegyek egy emeletes lakótelepi vagy egy körfolyosós házba konkrét valakihez, ott muszály válaszolnom egy ott lakónak, hova megyek?

Figyelt kérdés
Ha igen miért?
2018. jan. 19. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Semmi koze hozza hova mesz.
2018. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Mi köze van hozzá? A sok nyugger térfigyelőre gondolsz?
2018. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy "muszály".

Azért érthető, hogy aggódnak az ott lakók az idegenek járkálása miatt, de nem hiszem, hogy kötelező lenne megindokolnod az ott tartózkodásodat.

Mellesleg lehet úgyis látják kihez mész majd.

2018. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor kell válaszolnod, ha egy zárt házba nem az enged be, mint akihez mész. Például ha valakivel együtt érkezel a kapuhoz és az enged be. Én biztos nem engednék be egy ismeretlent úgy, hogy az nem tudja pontosan megmondani, hogy kihez, hová megy, és nem látom, hogy valóban odamegy. Az más, ha valaki felszól kaputelefonon, és fentről beengedik, akkor nem muszáj válaszolnod.
2018. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az anyanyelvedet ajánlatos volna rendesen elsajátítanod.
2018. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kapuban mindig megkérdezem, ha pl akkor érek le és beengedek valakit, aki még nem csengetett. Ha csenget valahova, akkor már lehet tudni, hogy nem terepfelmérésre megy be, hanem vendége lesz valakinek, olyankor nincs közöm hozzá.

Mondjuk ha hebeg-habog, nem válaszol, félrelök se tudok vele mit kezdeni. Esetleg szólni a lakszöv elnökének vagy bárkinek, akiről tudom, hogy nem idős, nem beteg és otthon van.

Nem jó, ha egy társasház átjáróház.

2018. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt, hogy riasztani telefonon mást a házból, úgy értem, ha aggresszívan félrelöktek, ha hajléktalan vagy ha egyéb okokból gyanús.
2018. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezik illik megmondani. Joguk van tudni kik mászkálnak ott, hiszen az ő házuk.

Köszönés után tőlem is megkérdezték, megmondtam. Szerintem ez normális.

2018. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de légy kedves és mondd hogy a barátodhoz a 3. Ra
2018. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!