Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Miért Önt válasszam erre a...

"Miért Önt válasszam erre a munkára? "kérdésre mit kellene válaszolnom egy állásinterjún?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, és most megyek először igazi állásinterjúra (titkárnő), és teljesen más irányban tanultam mint amilyen állásra jelentkezem. Az értékeimmel sem nagyon vagyok tisztába ilyen téren, és nem tudom az ilyen jellegű kérdésekre mit is kéne felelnem. Tudtok adni egy kis ultimátumot, vagy példákat írni?

2015. nov. 24. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert együttműködő, toleráns, nyugodt, higgadt, kiegyensúlyozott személyiség vagyok, nem igazán lehet kihozni a sodromból, sokféle emberrel jól kijövök.


Én legalábbis ezt mondanám.

2015. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz annyit szólnék hozzá, hogy igaza van, valami pozitív tulajdonságodat kell kiemelned. De az úgy nem nyerő, ha csak felsorolsz egy rakás pozitív dolgot, mert egyrészt úgyis tudják, hogy kamuzol, senki nem olyan tökéletes, másrészről nem fogsz kitűnni a többi jelentkező közül, ha mindenki ugyanazt a betanult szöveget mondja, mint egy verset. Inkább válasz csak egy vagy két dolgot, és támaszd alá valami példával. Mondjuk, ha azt mondod, hogy türelmes vagy, akkor mesélj el egy olyan szituációt előző munkatapasztalatból (vagy ha olyan nem volt, bármilyen élethelyzetből) amikor a türelmességednek köszönhetően megoldottál egy problémát vagy kisegítettél valakit a bajból, ilyesmi. Ha konkrétumokat mondasz, talán el is hiszik, hogy nem csak fényezni akarod magad. :)
2015. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos tisztában lenni azzal, hogy kit keresnek. A legtöbb álláshirdetésbe beleírják milyen személyiség kell oda.

Én azt gondolom, hogy pár jól becsempészett negatívum is a te irányodba billentheti a mércét, mert azt sugallja, hogy tisztában vagy a képességeiddel és a korlátaiddal.

Ha egy magabiztos, talpraesett, agilis, önálló munkavégzésre alkalmas egyént keresnek, akkor ebbe az irányba kell kerekítened a történetet, vagy is, hogy azt gondolod, hogy minden helyzetben megállod a helyed, szívesen tanulsz újdonságokat, oldasz meg problémákat, stb, azt gondolod, hogy ismerős terepen magabiztos személyiséggel rendelkezel, mivel pályakezdő vagy, nem vagy benne biztos, hogy mindig minden helyzetben a toppon leszel ilyen szempontból, de nagyon igyekeznél, mert szimpatikus ez az állás. Persze ezt szépen megfogalmazva nem ilyen hebrencsül...

Minden kérdésre valami pozitív irányú választ kell adni. Pl. miért jelentkezett erre az állásra, amikor teljesen más végzettsége van? Itt is elő kell adni, hogy szimpatikus ez a lehetőség ezért és ezért, ugyanakkor pici negatívumként bele lehet szőni, hogy pályakezdőként nagyon nehéz a szakmádban elhelyezkedni, te viszont nagyon szeretnél már dolgozni, hasznos tagját képezni egy vállalatnak.


Én az interjúimon úgy láttam szimpatikus hozzáállás, vagy is, az hogy felfedtem a gyengeségeimet is, inkább pozitív irányba vitt, mert nem rítt le messziről a társalgásról, hogy kamuzok, betanult, nagyot mondó szövegeket lökök.

2015. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!