Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bulinegyed ellenzők! Miért...

Bulinegyed ellenzők! Miért vagytok ellene?

Figyelt kérdés

Úgysem lehet sokkal többet tenni, én biztosan elköltöznék a belső kerületekből.


Folyton olvasom ezeket a felháborodott leveleket a neten, szerintem mindenkinek a könyökét jön ki. Miért nem költözik el akinek nem tetszik?


Vidéki vagyok ahol csend van és nyugalom, de eszem ágában sincs zajos zulledt belvárosba költözni főleg nem gyerekkel vagy idősként. Véleményem szerint a buli negyed sokáig az marad még ami most is.


Miért nem léptek le inkább?



2018. febr. 11. 17:20
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
12%
Tipikus begyepesedett "régenmindenjobbvót" öregek és zavarja őket, ha valaki jól érzi magát. Én is itt lakok, de engem egyáltalán nem zavar, ha mások jól érzik magát.
2018. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

#11

Az alany-állítmány egyeztetés viszont láthatóan zavar.

2018. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
3%
12. Jól érzik MAGUKAT. Hmm basszus igazat írt, de valamibe bele kellene kötnöm.. jéé pont elírt egy szót ez tökéletes lesz.. :D Inkább lazulj le papi és menj le te is bulizni.. :)
2018. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
20 éves vagyok és ellenzem a bulinegyedet. Elegem van már abból, hogy bármilyen baráti összejövetel/szülinap stb, nem kezdőthet el 10-11 előtt. Ez a mai napig számomra egy rejtély, hogy miért nem lehet mondjuk 8-12ig inni, aztán mindenki mehetne a dolgára és még a másnap is lehet valami értékelhetőt csinálni, nem csak otthon kiheverni a reggel 5ig tartó ivászatot.
2018. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

#13

Nem vagyok papi. Viszont pont át tudom érezni annak az idős embernek a problémáját, aki leélte az életét egy házban, aminek az alagsorába hirtelen beköltözik egy romkocsma. Az ember nem erre vágyik utóvégül, persze az olyan naplopó gcik, akik hétközben is a buliból állnak ki, ezt nyilván nem érik fel ésszel, mert agysejtből már kevés van.

2018. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a te kuckód mellé kéne tenni a bulinegyedet s nem kérdeznél marhaságot;)


Ha olyan csuda bevétel a városnak, akkor miért nem fizetnek fájdalomdíjat az ott szenvedő lakástulajdonosoknak, megérdemlik joggal ugye.

Mondjuk havi 100.000ft s szent a béke;)

2018. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%
Elég baj, hogy van annyi idióta proli akinek a bulizás, piálás, drogozás, adott esetben az utca összehányása és ordibálás annyira létszükséglet, hogy komoly bevételt generálnak ezek a bulihelyek. Nagyon helyes hogy be akarják zárni őket éjfél után. Normális ember amúgyis talál kulturáltabb módot arra hogy jól érezze magát. Nehogymár a normális, kulturált ember alkalmazkodjon a csőcselékhez. Mi lesz a következő, a lekvár teszi el a nagymamát?
2018. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Fingkirály ***** válasza:
87%

Tök egyszerű a válasz: mert az úgynevezett "bulinegyedben" standarddá vált bulikultúra kifejezetten alpári.


A mérleg másik serpenyőjében jön mindig az hogy hú, de micsoda bevétel meg turisztikai érték - nos, bevételként valóban simán hozná ugyanezt valami külső gyártelepes helyre áttelepítve is (max indítanak oda buszjáratot), de már 1x viccből azt is mondtam, hogy egyenesen a reptérre is ki lehetne tenni, akkor még csak nem is kellene bebumlizni a városba a külföldi bulituristáknak, másrészt a "turisztikai érték" - hát tapasztalatból az előforduló átlag bulituristákat elnézve nem a nívós turisták járnak az erzsébetvárosi bulinégyszögbe, hanem a legalja nyugat-európai white trash suttyó prolik olcsón bebaszni és magukból kivetkőzni, akiknek az itteni belvárosi piaárak kb olyan vörös posztó jelleggel hatnak, mintha a fővárosiak kijárnának mondjuk Sülysápra vagy Kiskunlacházára, mert a helyi kiskocsmában 120 forint a feles kalinka.


Szal no - a külföldi bulituristák legnagyobb részének Budapest nem mint egy hatalmas, történelmi, sok látnivalóval tűzdelt város él a fejében, hanem egy óriási, filléres kocsma/drogelosztó/utcai vizelde.


Erre speciel Budapest helyében nem lennék büszke.

2018. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%

„Nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, hogy majd valaki milliókat költ az elköltözésre”


Ti nem ebben a világban éltek az is biztos. A bulinegyed lakásai horroráron mennek el. Egyik rokonom a környéken vásárol fel lakásokat és újítja fel őket.

Gyakorlatilag sokkalta tágasabb és modernebb lakást/házat lehet venni annyi pénzből amennyit kapnának érte továbbálló lakók. Ráadásul mindezt nyugis környezetben. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy valaki kínozza saját magát a nagyvárosi élet térrel, mikor látszik hogy nem kompatibilis vele. Vagy annyiról van szó, hogy az előnyök (az ajtó előtt van gyakorlatilag a négyhatos megállója) jöhetnek, de a hátrányok nem? Emberek, az élet nem így működik. Nekem sem tetszik, hogy vidéken nulla élet van, a nyugit persze élvezem. Ezért is tervezek ezzel kompatibilis környezetbe költözni (külső kerület fővárosban). Na a szórakozni vágyó tömegektől, turistáktól és vendéglátósoktól várjuk, hogy megoldják a saját életünk problémáit:)

2018. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

"Na a szórakozni vágyó tömegektől, turistáktól és vendéglátósoktól várjuk, hogy megoldják a saját életünk problémáit"


Ha az ő zajongása meg utcán szarása a probléma, akkor mégis kitől kellene várniuk a lakóknak a megoldását? Ha mindennap a házad elé fosnék, akkor is a te dolgod lenne megoldani, hogy téged ez zavar?

2018. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!