Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha állandóan...

Mit lehet tenni, ha állandóan bedobják az öt éve már nem itt lakó emberek leveleit hozzám?

Figyelt kérdés

Önkormányzati lakás Budapesten,5 éve kaptam meg,a régi bérlőt/lakót 5és fél éve kitették,de nem is ez a lényeg.

A postás rendszeresen hoz még nekik leveleket,értesítőket és teledobálja a postaládámat,amin értelemszerűen nincs rajta a nevük.

Már kértem a postást,hogy ide ne hozza,mert nem laki itt már az illető.

Egy ideig visszajárt a régi lakó és úgy volt megbeszélve,hogy kiteszem a leveleit egy helyre,onnan elviheti,de már 2 éve ide se jön,és a telefonszáma is megszűnt.

Szóval még mindig ide jönnek a levelei és már a hócipőm tele van,hogy kiteszem a leveleit arra a bizonyos helyre,a köcsög postás meg minden nap visszadobálja a ládámba,amikor direkt mondtam neki,hogy nem lakik itt már az az ember.

Postán jelentsem be,vagy mit tegyek,hogy ne jöjjenek ide a régi lakó levelei?

Köszönöm



2018. febr. 12. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dobd oket a kukaba. Problema megoldva.
2018. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Símán dobd ki, mert ha eddig nem jelentette ki magát, akkor az az ö baja.
2018. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm,értem a kukába kidobás dolgot,de nem ez a probléma,hogy nem tudom kidobni,hanem rommá kicsinál idegileg,hogy az a buflákfejű farok postás csak hozza és hozza,hozza hozza,bedodja.

Vigye a tetves k.a.-ba a nem hozzám tartozó leveleit.

Hiába dobnám ki,2 nap múlva megint hozza a következőt,és ez így fog menni minden áldott nap,amíg élek.

Brrrr...fuck...

:)))

2018. febr. 12. 20:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csapj a kezére a zöldsipkásnak
2018. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába dobnám ki,2 nap múlva megint hozza a következőt,és ez így fog menni minden áldott nap,amíg élek"

Ezen beszartam :D

2018. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Case válasza:
100%

Esetleg menj be a postára és jelentsd be hogy nem lakik ott olyan.

Szegény postás, ő csak a munkáját végzi, ha nem dobná be a leveleket és lebukna, akkor kapna a fejére.

2018. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a postás hibája, te őstulok. Ahelyett, hogy itt hőbörögsz, talán ballagj be a megfelelő hivatalba és jelentsd a dolgot.
2018. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
A postásnak ehhez SEMMI köze, az előző tulaj, meg te! vagytok az idióták, akik képtelenek vagytok bármit tenni. Szomorú :(
2018. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jelentsd a hivatalban meg a postán.

Erről a postás ugyanúgy nem tehet, ha pedig kiderül, hogy nem a postaládába dobja a levelet, vagy nem kézbesíti még akkor sem, ha XY már rég nem ott lakik, akkor nem a címzettet, hanem magát a postást veszik elő a munkahelyén. Érthető, hogy ő nem foglalkozik azzal, hogy X elköltözött-e vagy sem, neki az a munkája, hogy a megadott helyre kézbesítse a postát és ennyi. A lakcímeket és annak változásait pedig nem a posta, hanem a hivatal kezeli. Szépen menj be, és kérdezd meg, hogy ilyenkor mi a teendő. Nagy eséllyel a hivatal meg fogja szüntetni az ottani címét, és csak te leszel oda bejelentve.

Ha ez megvan, akkor menj be a postára és tudasd velük is (vagy lehet, hogy a rendszerükben automatikusan megjelenik).

Ennyi.


A postással felesleges veszekedned, mert ő ugyanúgy nem tud ellene mit tenni.

2018. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kibontod, megnézed a feladót, írsz egy emailt vagy sima levelet, ha lehet s közlöd ne küldjenek többet, nem itt lakik a mókus...stb vagy ha nem értik meg, akkor zaklatást kimerítik s jogi lépéseket teszel, ha folytatják.


Esetleg nagyobb ládikát szerelj fel, ha semmi megoldás nem lesz.

2018. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!