Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha állandóan...

Mit lehet tenni, ha állandóan bedobják az öt éve már nem itt lakó emberek leveleit hozzám?

Figyelt kérdés

Önkormányzati lakás Budapesten,5 éve kaptam meg,a régi bérlőt/lakót 5és fél éve kitették,de nem is ez a lényeg.

A postás rendszeresen hoz még nekik leveleket,értesítőket és teledobálja a postaládámat,amin értelemszerűen nincs rajta a nevük.

Már kértem a postást,hogy ide ne hozza,mert nem laki itt már az illető.

Egy ideig visszajárt a régi lakó és úgy volt megbeszélve,hogy kiteszem a leveleit egy helyre,onnan elviheti,de már 2 éve ide se jön,és a telefonszáma is megszűnt.

Szóval még mindig ide jönnek a levelei és már a hócipőm tele van,hogy kiteszem a leveleit arra a bizonyos helyre,a köcsög postás meg minden nap visszadobálja a ládámba,amikor direkt mondtam neki,hogy nem lakik itt már az az ember.

Postán jelentsem be,vagy mit tegyek,hogy ne jöjjenek ide a régi lakó levelei?

Köszönöm



2018. febr. 12. 19:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Másfél éve vettem a lakásomat, néha mindig más-más ezer éve elköltözött albérlő nevére jönnek levelek. Olyankor bemegyek a postára, és megmondom nekik, hogy Kolbász Géza már nem itt lakik. Vagy ha Kiss Pista névre jön levél, akkor azzal is ugyanígy teszek. Azután annak a személynek soha többet nem dobják hozzám a levelét.
2018. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én tennék ki a postaláda mellé,felé,alá valahova egy dobozt,ráírnám a nevét és dobja oda a postás.Neki muszáj kézbesítenie a leveleket,ez a munkája!
2018. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Írd ki a postaládára, hogy "Gipsz Jakab már nem lakik itt, kérem a leveleit visszaküldeni a feladónak "címzett nem található" jelzéssel."
2018. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nagyobb ládikát vegyél" :DDDD hát ez kész! :D


Szóval, én voltam az önkéntes postása volt szomszédomnak. A postán van olyan szolgáltatás, hogyha elköltözöl, megigényled, hogy minden, a régi címedre érkező küldeményt irányítsanak át az újra. Pár hónapig ingyenes (volt mikor igénybe vettük céggel), most nincs friss infóm. Fenti szomszédnak is megajánlottam, meg is csinálta, működött is.

Írod, hogy az előző lakónak nincs meg az elérhetősége. Ha nem sikerül megszerezni, és őt előkeríteni, akkor a postán érdeklődj mindenképp. Esetleg az előző lakó előkerítésében az okmányiroda tudhat segíteni, legalábbis amiket itt a gyíkon olvastam, abból úgy veszem le. (Vagy a facebook).

Azért azt megkérdezném, hogy az előző lakó az hajléktalan lett, vagy miért nem jelentett be minden helyen (ahol kell, és van vmilyen ügye) lakcímváltozást? Öt év azért elég sok.

Néha kerül tíz év után is egy-egy eltévedt levél, de az tényleg egy db, nem mindennapos. Tök megértelek, hogy az agyadra megy.

2018. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!