Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A férjemet állandóan bevonják...

A férjemet állandóan bevonják a nem helyben lakó testvérek, hogy ugyan autókázz már ki hozzánk, aztán segíts nálunk ezt-azt. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az odaút benzint fizessük mi a 3 hitelünk mellett. Én igen ritkán találkozom velük, de a párommal mindig összezördülünk ezen (2,5 éve vagyunk együtt)

2013. nov. 1. 12:21
1 2
 1/14 acelsziv ***** válasza:
93%
A testvérek jönnek segíteni ha kell? Mert, ha nem akkor sz@r ügy. Amúgy meg lehet mondani, hogy fizessék a benzint. Ez a minimum.
2013. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha a férjednek sem tetszik a dolog, akkor miért nem szóltok hogy nem értek rá nekik csicskázni? Vagy csak neked nem tetszik ez?

Ezek fontos dolgok amiket kihagytál! Meg pl mennyi idősek vagytok, ki keresi a betevőt, van e kicsi, hasonlók... Ezek alapján már csak kihámozunk valami használhatót:)

2013. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Te valamit rohadtul félreértettél, nem te vagy a hitelért, az van érted. Ha azért élsz, hogy visszafizess mindent, sutbadobva a családot és emberiességet, akkor öreg korodban magányosan és megkeseredetten fogsz meghalni. Tanuld meg mi a fontos az életben, sem a benzin, sem az adósság nem elsődleges!
2013. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Atya eg utolsó, ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor legalább baromságokat ne írj!
2013. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
A férjed az urad. Ne vitatkozz vele mert amúgy is az ő testvérei.
2013. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
13:33 igazad van
2013. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
37 évesek vagyunk, nincs még gyerekünk, kb. 190 e-t keresünk ketten. Mi lakásban lakunk, amit magunknak kell, mi megcsináljuk. Annyira a páromnak sem tetszik. (A hitelt azért írtam, mert bőven van helye a pénznek. Sajnos kb. azért élünk, h. dolgozzunk, s a fizunk nagy része megy a lakáshitelre meg a többire, de ez teljesen MÁS kategória - a kiírt kérdésre várnék hozzászólást) Az eddigieket is köszönöm!
2013. nov. 1. 12:55
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Akkor szerintem a következő alkalomnál ülj le kicsit a pároddal, és mondd el neki, hogy tudom hogy nagyon jó szived van, és segítesz mert segítesz, de tudod én úgy szeretném már azt, ha a saját életünket élhetnénk ahelyett, hogy mások miatt azt a kis időt és pénzt is eleszik, amit magunkra, egymásra fordîthatnánk. Mondd meg azt is, hogy nem akarod hogy segítség nélkül maradjanak, de ők is tekintettel lehetnének arra, hogy mi sem lopjuk a pénzt, és biztos vagyok benne, hogy úgy is megoldanák a problémát, ha mi nem autókáznánk azon nyomban oda( mert ez így szokott amugy lenni)

Egyébként a keresetes részt úgy értettem, hogy melyiktek keres többet, mert sajna de való akkor bizony annak aki többet keres azért egy picit több beleszólása van ilyen téren az anyagiakba, de mondjuk egy normális párkapcsolatban szerintem ilyesmi nem lehet tabu. Nyugodtan, nem veszekedve meg nem morcoskodva kell csak hozzáállni az ilyesmihez, meglátod megoldják a rokonok nélkületek is, csak hagyni kell hogy ne életképtelenkedjenek hanem találják fel magukat.

2013. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És bocsi, helyesírás- ellenőrző, én így szeretlek!
2013. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig pont a 3-as válaszolt a kérdésre!:) Ez a jó felfogás!


Kérdező,sokszor van ilyen problémánk.Engem mondjuk ez abból a szempontból szokott idegesíteni,hogy kihasználják.Nem pedig azért,hogy utána kevesebb pénz marad.Azért van különbség.

Próbáld meg tolerálni a családtagjait és azoknak esetlegesen alaptalan elvárásait,mert ha szólsz,akkor Te leszel a rossz (és talán az is leszel).

2013. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!