Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnak is feltűnt, hogy az...

Másnak is feltűnt, hogy az emberek előítéletek alapján formálnak véleményt környékekről, városrészekről, kerületekről?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 19:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Betörés: budai kerületek, azt hiszem, aktuális a 12.

Autólopás: hagyományosan a 11., toronymagasan

Bringalopás: toronymagasan a 11., hagyományosan



Az otthontérkép piros pöttyös térkép a bűnekövetések helyszínéről: pesti és budai belváros vérvörös, külvárosok tisztábbak.



Jártál a VIII. kerületben mostanában?

Alapból a veszélyesebb részein se vesélyes sétálni, nőként, sötétedés után sem.

A kerület kb fele, ami sose volt rossz pedig álomjó, nagyon biztonságos.

A Hős utcai rész is. Van egy 50 méteres sáv, ahova átjárnak vásárolni, ennyi.

2018. márc. 8. 11:09
 12/21 anonim ***** válasza:
Feladom. Kár tovább a szó. Mintha egy üres házba kiabálnék befele. További sikeres életet.
2018. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Most mi a bajod? Már azon kívül, hogy valamin felidegesítetted magad, gondolom alapvetően nem azon, hogy leírtam a tényeket.


Amúgy előítélet alatt nem azt értem, hogy múltbeli tapasztalatok alapján véleményt formálunk. Pont azt értem, amikor nem tapasztalatok alapján, hanem csordaszellem alapján tovább hangoztatjuk azt, amit a többség mond, ha igaz, ha nem, ha láttuk már az adott személyt életünkben, ha nem.

2018. márc. 9. 16:29
 14/21 A kérdező kommentje:

Kerületeknél meg milyen tapasztalat alapján szidja valaki az egész VIII.-at, ahol ott a Palotanegyed, a Tisztviselőtelep és egyéb jó részek, autólopás szinte nincs, betörés is kevés. Milyen tapasztalat alapján? Pont a Népszínház utcában járt egyszer öt éve, esetleg pont kihívóan viselkedett, kivágottan öltözött nőként és beszóltak neki, vagy telefont lobogtatott vagy látványosan félt, utálkozott. Azután már sz...r az egész VIII. kerület.

A budai oldal meg milyen jó a Flórián térrel, Szentlélek térrel, Kelefölddel (Csóka utca - egy gyönyör, Kocsis utca, Bánk bán utca, Etele út/Fehérvári út csomópont környéke), Széll Kálmán térrel, Batyival (koszos és rengeteg a hajléktalan) és valószínűleg lehetne még sorolni.

Most én is szidjam a XXII. kerületet? Párszor jártam arra bringával, egyik alkalommal láttam néhány romát, nagyon bámultak, ott a Kastélypark környékén. Most szidhatom az egészet, ugye?

2018. márc. 9. 16:35
 15/21 anonim ***** válasza:
Miért, mi alapján kellene?
2018. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalat és cikkek, bűnügyi statisztikák alapján. Nem pedig szóbeszéd és vadidegenek hatodkézből származó véleménye alapján.
2018. márc. 19. 05:17
 17/21 A kérdező kommentje:

Reggel is leszálltam a villamosról és maga a megtestesült Népszínház utca fogadott, azzal a különbséggel, hogy a köztisztaság és a szagok tekintetében még rosszabb is.

Az előítéletek, a népi szájhagyomány alapján ez nem fordulhatott volna elő.

2018. márc. 19. 10:04
 18/21 anonim ***** válasza:

16.


A cikkeket is emberek írják, talán még elfogultabbak, mint a hétköznapiak. A statisztikák se megbízhatóak.


És miért kéne minden egyesünknek külön-külön tanulni a saját tapasztalatunkból, ha segíthetünk is egymásnak, elmondva a mi tapasztalatainkat a többieknek?


Neked meg nem kell mások előítéletesnek tartott véleményét se megkérdezned, se figyelni rá, ha jóindulatból önként rád ömleszti. Nyugodtan gyűjtheted a saját egyéni tapasztalataidat.

2018. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Csakhogy így nincs értelme se itt kérdést feltenni, se a valós életben beszélgetni pl környékekről, ha úgyis a divatos véleményeket adják szájról-szájra, ami az ismerős ismerősének az ismerősének a véleménye.
2018. márc. 19. 15:35
 20/21 anonim ***** válasza:

19.


Mondom, ha neked nincs értelme, hát ne tedd. Nem kell olyan dolgot csinálni, aminek nem látod értelmét.

Más meg látja. Különbözőek vagyunk.

2018. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!