Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi esetben megérné...

Az alábbi esetben megérné napi több, mint 50 km-t utazni?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen. Már egy jó ideje keresek olyan állást, ami a végzettségemnek megfelel. Viszont eddig csak 50 km-rel arrébb találtam ilyen állást.


Helyben egyáltalán nincs ilyen munka, vagy ha mégis, tisztában vagyok azzal, milyen a munkáltató, a munkatársak, valamint azzal is, hogy milyen munkákat adnának.


Szóval eléggé el vagyok bizonytalanodva. Vállaljak 'helyben' olyan munkát, ami nem fedi le a végzettségemet, aztán ha elég pénzem van, költözzek el az adott városba? Vagy ingázzak? De az nagyon kimerítő.


Mit tegyek?



2017. júl. 11. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nagyon nehéz megmondani. Ha tetszik az a távoli helyen lévő munka, lehet, hogy megpróbálnám az ingázást, 50 km azért nem a világ vége. Időben nem biztos, hogy többet utaznál, mint valaki több átszállással Budapesten belül.


Aztán ha nem tetszik, vagy nem bírod az ingázást, még mindig szóba jöhet a költözés, és a helyi munkák sem szaladnak el - főleg mostanság, hogy munkaerőhiány van.

2017. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Haha, a híres magyar munkaerőhiány.:)))) Munkaerőhiány csak ócska és alulfizetett munka (balatoni idényvendéglátózás) és speciális szaktudást igénylő munkakörök (mérnöki, informatikusi, orvosi) van. Olyan munkára, ami viszonylag kényelmes és viszonylag elfogadhatóan fizet magyar viszonyok között, van jelentkező, mint a szemét.


Na de forduljunk a kérdező kérdésére. Ha látsz hosszabb távon fantáziát az 50km-es munkában, akkor vállald a vele járó kényelmetlenségeket (ingázás, költözés). Ha a kényelmed fontosabb, akkor viszont válogass a helyi kínálatból. Egyszerű dolgok ezek, csak el kell dönteni, hogy mi a prioritás.

2017. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ingáznék, főleg, ha állja a munkáltató.

Kocsival fél óra durván, ennyit átlag ember simán ingázik, de legyen 45 perc háztól házig.

Tömegközlekedéssel már neccesebb, de van olyan kollégám aki évek óta 50km-t ingázik napi szinten vonattal, és nem viseli meg egyáltalán. Ha meg anyagilag megengedheted később át is költözhetsz.

2017. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nekem lehetőségem lett volna és olyan munkaköröm lett volna ahol a munka reggel 7-8 kor kezdődik, biztos hogy bevállaltam volna és belementem volna egy ilyenbe.

Sajnos nekem reggel 3/4 6 kor már harci díszben ott kellett volna lennem a munkahelyen, vagy be sem vállaltak anno hivatkozva arra, hogy nem tudják kigazdálkodni az utazás költségeit (vicc, megyén belül 20-30 km-re). xd

2017. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* ez volt kb. 6-7 évvel ezelőtt, akkor még nem voltak ilyenek mint lakhatási támogatás, meg útiköltségtérítés, saját zsebből meg kivágni ezt az összeget mikor az embernek amúgy is olyan vérszegény fizetése volt, lehetetlenség. Szóval, én a helyedbe megragadnám és ott dolgoznék ahol szeretnék !
2017. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Válaszd az ingázást, különösen, ha még nincs gyereked, akit reggel el kell vinni az iskolába, illetve érte menni.
2017. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én naponta 104 km-t utazok, 52 oda és vissza. Nekem egyáltalán nem kimerítő, zenét hallgatok közben, végiggondolom a napom, hazafelé pedig pont lenyugszom az alatt háromnegyed óra alatt, nincs tele a fejem a munkával. Ráadásul szép a táj, amin keresztül vezetek, csupa erdő-mező, dombok, völgyek.

Én a helyedben, ha térítik az utazásod, mennék. Bérletet nálunk térítik 100%-ban, ha tömegközlekedéssel mennél ugye, az üzemanyag támogatás meg már 15 ft/km, az már egészen jó az eddigi 9 ft/km-hez képest. Ha meg úgy érzed pl. egy hónap után, hogy nem bírod, ott hagyod, kész, keresel közelebbit. Még indokolnod sem kell, hiszen próbaidőn leszel.

2017. júl. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem tudjuk milyen körülmények között éltél/élsz, de ha huszonévesként elrettent a napi 50km-es utazás, akkor valami nem frankó.......

Ha már most "nagyon kimerítő" az ingázás, mit fogsz mondani 20-30 év után?

2017. júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!