Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A panelekben miért főznek...

A panelekben miért főznek iszonyatosan büdös ételeket az emberek?

Figyelt kérdés
Alapvetően az ételek illata nem szokott büdös lenni, ha mi főzünk itthon, vagy elsétálunk éttermek mellett, stb. Tehát miért főznek büdöset a szomszédok? Az olcsóbb kaják büdösek? Az átlag panellakó még mindig kelkáposztán él?

2018. márc. 13. 14:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%
"Dual" panelban lakom (2 tízemeletes egybeépítve), itt úgy tűnik minden lakó ért a főzéshez, mert soha nem éreztem kellemetlen szagokat, sőt, nagyonis tökjó sülthúsocska, gulyásos levesecske, lecsócska, stb. illatok terjengenek a lépcsőházban, én nekem meg összefut a nyál a számban, és alig várom, hogy hazaérjek a lakásba és megehessem a jól megérdemelt vacsorát egy kemény munkanap után. :-P
2018. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%
Lehet az is, hogy a szellőző rendszeretek nincs rendszeresen tisztítva.
2018. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Mert a panelnek valamiért alapból van egy szaga. És a szellőzése egy nagy nulla.
2018. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Azért, mert közös a szellőző minden szinten minden wc-vel, fürdővel és konyhával. Vagyis amit te érzel az nem csupán egy szint egy lakásának főztje.
2018. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem, a panellakók sem főznek semmivel se büdösebbet mint mások. A probléma magával az épület szellőzésével van. Sok helyen a központi elszívók nem működnek, mert a 30 valahány év alatt tönkrementek a motorok és nincs pénz újat venni, vagy egyszerűen takarékossági okokból kikapcsolják, vagy csak keveset megy. Ezen kívül sok helyen leszedik a lakók az eredeti ún. tányérszelepeket és raknak oda valami “szebbet”, vagy belekötnek mindenféle elszívókat meg ventillátorokat. Ezzel csak az a baj, hogy ez a rendszer nem erre lett kitalálva, szóval jobb esetben csak a konyhából a wc-be fújja át a kajaszagot, rosszabb esetben a felső/alsó szomszédhoz, lehet nálatok is ezért érződik annyira. Aztán ha mondjuk egy vasárnap délelőtt az egymás fölött lévő 10 lakásból 10 különböző kaja szaga keveredik ráadásként egy kis szarszaggal a wc-ből, és az elszívó nem működik, vagy a babrálások miatt nem elég hatékony, akkor aztán terjeng a jó kis elegy a lakások között. Nálunk otthon is ez volt, régen azt hittem ez a természetes panelban. Aztán most hogy lett saját lakásom, ahol házszintet tiltva van a szellőző megbabrálása, és 15 percenként bekapcsol az elszívás, na itt rögtön nincsen büdös.
2018. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Érdekes, én bűzt sose éreztem. Imádom az illatát mikor a szomszéd nénik nekiállnak főzni. :)
2018. márc. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!