Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek, ha a szomszéd...

Mit tehetek, ha a szomszéd klímája iszonyatosan büdös?

Figyelt kérdés
Panelről van szó, és a kettővel alattam lévőnek klíma van felszerelve, de poshadt, undorító szagot fúj ki, szellőztetni csak éjszaka tudok, ilyen nagy melegben még akkor se mindig. Állítólag nagyon egészségtelen egy nem karbantartott klíma, ha belélegezzük. Télen jutok némi levegőhöz abban a szobában. Mit tudok lépni? Közös képviselőnek szóljak, hogy tisztíttassa ki vele? Légyszi adjatok tanácsot!

2015. aug. 31. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt biztos nem tűrném, biztos nem lett tisztítva és nem szellőztet, csak a klímát nyomatja. Valóban meglehet betegedni tőle, szóval én a közös képviselőt próbálnám meg első körben.
2015. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Próbáltál már neki szólni? ... Mert lehet hogy ő maga nem tud róla. De hé, gyorsan szólj az egész háznak mielőtt szólnál neki is.
2015. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
"Közös képviselő bácsiiii, tessék szólniiii a szomszédnak, hogy büdös a klímájaaa" lehetőleg így, mint egy óvodás. Miért nem beszélsz vele és mondod el a gondodat?? Aközös képviselő nem arra van, hogy a szomszédok emberi szóval megbeszélhető problémáit elintézze. Van SZMSZ, olvasd el.
2015. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Néni, de mindegy! :) Kb. ilyen válaszokra számítottam! Annak nagyobb ereje van, ha a közös képviselőnek szólok, minthogy egyedül kopogtatok be, lévén 27 éves lány vagyok, ő pedig egy férfi. Ki is röhögne, hogy ilyen hülyeségekkel zaklatom. Úgyse hinné el, hogy büdös, felhívni meg nem fogom magamhoz! Marad a közös k. vagy a jegyző!
2015. aug. 31. 14:48
 5/11 JulesM111 ***** válasza:
100%

Figyelj Csajszi!


Szólj neki kedvesen, rendesen. A legtöbb esetben ez gyors és célravezető megoldás tud lenni. Ha jól szólsz az emberekhez, segíthet.

Amúgy biztos vagy benne, hogy a klímája büdös? A kültéri egységen én még bűzt nem éreztem.

2015. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
"Kb. ilyen válaszokra számítottam!" Sajnos én is ilyen retardált kérdezőre :(
2015. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy valaki szeretne friss levegőt szívni, attól még nem retardált. Nálatok biztos 0-24-ben lehet szellőztetni, ezért nem lehet a másikat megérteni, de mindegy! Az előző válaszolótól kérdezném, hogy 100 %, hogy a kültéri egység nem lehet büdös? De akkor miért érzem, mióta felszerelte ezt az állott, áporodott szagot, ami tuti hogy klímaszag, mert Coop-os boltokban szoktam érezni, meg néha nagy áruházakban a klíma alatt ugyanezt a jellegű szagot. Te értesz ezekhez, szerinted ha nem a kültéri, akkor hogyan lehet? Előre is köszi a választ!
2015. szept. 1. 09:26
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
#7 Te be tudod egyáltalán kötni a cipőd? Nem attól vagy retardált hogy friss levegőt akarsz szívni :'D De ha te erre a következtetésre jutottál akkor hajrá :'D Ennyire buta nem lehet senki :D
2015. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

"mert Coop-os boltokban szoktam érezni, meg néha nagy áruházakban a klíma alatt ugyanezt a jellegű szagot"


Amikor a klíma alatt érzel szagot, akkor egy beltéri egység alatt állsz. Ez hűt. Páralecsapódás keletkezik rajta. Ebben a nedves közegben (karbantartás nélkül) megvan a lehetőség arra, hogy baktériumok és gombák szaporodjanak el. Ennek van szaga...

A beltéri egység a hőt a kültéri egységre tolja ki. A kültéri egység forró. Ott nincs páralecsapódás, nincs nedvesség. Nem szaporodnak a baktériumok. Nincs olyan szaga, mint amilyen szaga egy elhanyagolt beltérinek lehet.


Hallottam már olyat, hogy valaki a kültéri egység zajába kötött bele. Olyat is, hogy szerinte melegebb van nála. De olyat még soha, hogy a kültérinek szaga van.

Egészen hihetetlen, hogy arrafelé sohasem fúj a szél, és a levegő tavasztól őszig pontosan a két emelettel feljebb lévő ablakig emelkedik.

Az meg, hogy ez a jóember tavasszal is, és ősszel is (amikor más majd megfagy a 18 fokban) még akkor is járatja a klímát, és te csak kizárólag télen jutsz némi levegőhöz - nos ez egészen elképesztő állítás...


Összegezve: nem a kültéri egység okozza a szagot!

2015. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 JulesM111 ***** válasza:

Kedves 9-es, őszinte köszönet, hogy lepötyögteg soraid helyettem ;)

Én nem tudtam volna mást írni, mint hp kérdező.

2015. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!