Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szombathely, Győr, vagy Budapest?

Szombathely, Győr, vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Otthonról biztosan elköltözöm. Állást keresek, és ebben a három városban látok több szakterületemnek megfelelő állást. Kb nettó 300k-ért tudnék elhelyezkedni, egyedülállóként, albérletbe.


Melyik városnak mik az előnyei? (megélhetés, költségek, közlekedési idő, szórakozási lehetőségek, tisztaság, biztonság, zaj...)


Nekem Budapest azért tűnik jobbnak, mert ott minden van, viszont rossz a közlekedés, sokáig tart elmenni A-ból B-be, túl nagy a nyüzsgés, kicsi a nyugalom, és túl drága az albérlet. A másik kettő nyugisabb, viszont kevesebb minden van ott. Nem tudom összehasonlítani őket, mert én eddig csak egy világvégi faluban éltem, és nem tudom, hova menjek innen.



2018. márc. 24. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten nagyon jó a közlekedés.

a város nagy, és emiatt tart sokáig eljutni a-ból b-be, de a közlekedés nagyon jó.

én a helyedben Szombathelyre nem mennék, tanultam ott, nekem nem volt egy nagy élmény az a város.

Győrt választanám, mert szerintem olcsóbb a megélhetés, és szép város nagyon. Budapest azért drágább, ha albérletet is fizetsz, akkor szinte az egész fizudat eltapsolod egy hónapban.

2018. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha Szombathelyen és Győrött is van munkalehetőséged, elfelejteném Budapestet!

Zsúfolt, rengeteg az ember, kevés a zöld. A tömegközlekedés aránytalanul lassú, lassú az átlagsebessége. A boltellátottság, pékségek, kajáldák, egyéb infrastruktúra csak a belvárosban jó. Picikét kijjebbről már be kell bumliznod és annyi idő alatt egy nyugodt, 2500 lelkes faluból is beérsz a közeli 50 ezres nagyvárosba a dolgodat elintézni.

Ahol dolgozom, az már nem a belváros, de még nem is a külváros. Egy Lipóti vagy Fornetti sincs, de alapból: nincs pékség, ahol lehet kártyával fizetni, nincs pékség ahol árulnak egy normális szendvicset.

Normális bolt sincs.

Bejutni a belvárosba fél óra egy szem villamossal. Ennyi idő alatt a szomszédos városban vagy egy községből azt is beleszámolva, hogy negyed órával előbb kiértél a vonathoz. Ja, a vonat is sok helyen félóránként jár (pl Vác felé hétvégén is), busz 20 percenként.

Egész egyszerűen nem látom az infrastrukturális előnyét a Budapesten élésnek.


Én menekülnék Budapestről ki, a végzettségeimmel van is vidéki munka, sőt, zömmel vidéki van.

A család megmaradz, piciny része köt ide.



Szombathely vagy Győr, nem kérdés, hogy nem Budapest.

2018. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Én imádom a nyüzsit, így nekem BP mindent megér. Más előnye nincs az említett városokkal szemben.


Szerintem mást nem is érdemes számításba venni. Fizu és albérletárak már szinte ugyanott vannak nyugat mo-n, mint a fővárosban a munkaerőhiány miatt. Hát most közlekedés... bpesten is lakhatsz 5 percnyire a munkahelyedtől, szóval ezt így nehéz megmondani mi számít jónak. BPesten sokat kell utazni a szórakozásig, máshol meg nem igazán van szórakozás 😃

2018. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, mi a végzettséged, de hogyha Szombathelyre költözöl, s beszélsz németül, akkor ingázz át Ausztriába, s azt a 300 000 forintot bátran megszorozhatod hárommal, Budapesthez viszonyítva alacsonyabb megélhetési költséggel, 13.-14. havi fizetéssel.

Úgy, hogy kevesebbet kéne autóznod a munkahelyedre, mint Pesten élve.

2018. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Én Szombathelyi vagyok, de pestre akarok menni mert ott tudnék a végzettségemmel könnyeben elhelyekezdni. ha viszont itt Szombathelyen is lenne olyan munka ami érdekel, a büdös életbe nem mennék bp-re
2018. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!