Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Német vagy angol nyelvvel...

Német vagy angol nyelvvel jobbak a lehetőségek külföldön?

Figyelt kérdés
Angolul már beszélek, németül nem, viszont meglehet hogy az angol nyelvvel már nincsenek olyan jó lehetőségek, szerintetek érdemesebb inkább ráhasalni a németre?

#újéletújhaza
2018. ápr. 9. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Angliában és Írországban angollal, Németországban, Ausztriában és Svájcban pedig némettel.
2018. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Auszrtia, Németország, és Svájc német részén nyilván jobb vagy a némettel. Viszont azt vedd figyelembe hogy németül máshol nem beszél mindenki. Angol nyelvel viszont SZINTE bárhol eltudsz boldogulni, beleértve a fent említett országokat is. (Am. Svájcban a lakosság min. 85%-a beszél angolul 14 év felett, legalábbis én ezt tapasztaltam)
2018. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Angol!

Németországban élek és ha nem is beszélsz németül, de angolul igen, akkor is felvesznek cégekhez. Nagyobb cégeknél pedig a német mellett inkább angolul beszélnek.pl. párom egy nagyobb cégnél dolgozik és ott csak angolul beszélnek. De az én munkahelyemen is voltak olyanok, akik egy kukkot nem beszéltek németül, csak angolul, mégis ott dolgoztak. Ha pedig elmész étterembe, hotelba, bevásárolni stb., akkor is biztos lesz ott legalább egy dolgozó, aki beszéli az angolt.

2018. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!