Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok egy úgyneveze...

Jónak tartanátok egy úgynevezett „nem kutyások védelméről szóló törvényt” az alábbi részletekkel?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt hazánkban – nagyon helyesen – jogszabály született a dohányzás korlátozásáról a nem dohányzók védelmének érdekében. Véleményem szerint a kutyatartást is hasonló módon kellene jogszabályi szinten szabályozni, mivel a társadalmunkban az egyik legnagyobb együttélési problémának és veszélyforrásnak a kutyatartást tartom. A jogszabály célja kettős lenne: egyrészt magát az állattartást szorítaná szigorúbb keretek közé, másrészt – nem titkolt céllal – hosszabb távon a kutyák számának csökkentését segítené elő, ezzel is enyhítve az együttélési problémákat.


A törvény fő elemei az alábbiak lennének:

- Országos hatályú ebadó bevezetése, melynek mértéke 5.000,- Ft/hó lenne kutyánként. Adómentességet csak a vakvezető-, valamint a rendőrség, honvédség, illetve a katasztrófavédelem hivatalos állományába tartozó kutyák tulajdonosai élveznének.

- Kutyák tartásakor a kötelező gépjármű felelősségbiztosításhoz hasonlóan „kötelező kutyatartási felelősségbiztosítással” kellene rendelkezni, amely díjának része lenne az állam bevételét képező „kutyatámadási adó” is. Ez a biztosítás a kutyák által okozott károkat, sérüléseket lenne hivatott megtéríteni.

- Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – póráz nélküli kutyasétáltatás esetén, valamint kutyaürülék fel nem szedése (vagy felszedésre alkalmas zacskó hiánya) esetén a helyszíni bírság minimális összege 50.000,- Ft lenne. Háromnál több szabálysértés után a kutya a törvény erejénél fogva automatikusan elkobzásra kerülne. Az első 2 pontban leírt adókból befolyt állami bevételekből az állam normatívaként a települési önkormányzatok számára kötött felhasználású támogatást nyújtana az ebtartásra vonatkozó jogszabályok betartatására. A helyhatóságoknak kötelezően létre kellene hoznia ügyfélszolgálatot, ahol a kutyák és gazdáik által elkövetett szabálysértések jelenthetőek lennének és minden bejelentést ki kellene vizsgálni. A szabálysértési bírságok fénykép- és videofelvételek, illetve a térfigyelő kamerák felvételei alapján is kiszabhatóak lennének.

- A társasházközösségek törvényi felhatalmazást kapnának arra, hogy a közgyűlésen jelen lévő tulajdonosok 50% + 1 fős szavazattöbbséggel a társasházközösség lakásaiban megtiltsák az állattartást. Családi házaknál a közvetlen szomszédok közjegyző előtt megtett írásos nyilatkozatára lenne szükség a szabályos kutyatartáshoz.

- A települési önkormányzatok törvényi felhatalmazást kapnánk kutyamentes övezetek kijelölésére, amelyeken még pórázon tartott kutyákat sem lehetne sétáltatni.

- A folyamatosan ugató, a szomszédokat zavaró kutyák gazdáit első körben hivatalos úton fel kell szólítani a zajártalom megszüntetésére, amennyiben ez nem vezet eredményre, végső soron az állat tulajdonosát kötelezni lehetne a kutya műtéti úton történő elnémítására.

- Tömegközlekedési eszközökön az élő állat szállítása – a tisztaság megőrzése, valamint az utasok biztonságának és nyugodt utazásának érdekében – tiltva lennének. Magángépjárművekben – a balesetek megelőzése érdekében – kizárólag hordozó kennelekben lennének szállíthatók az állatok.



2018. ápr. 14. 18:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
26%

Sounds good, doesnt work.


Nem gondoltad ezt át rendesen. Nem működne.

2018. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
24%
nincs időm végigolvasni, de jó ötletnek tartom, mert nagyon félek a kutyáktól egy durva gyerekkori trauma miatt. nem, nem csak picit megharapta a kezemet, vagy hasonló..... az a baj, hogy az emberek nem veszik komolyan a veszélyt, amit sok kutya jelenthet ránk, sokszor a jámbornak tűnőek is kikelnek magukból, és kész a baj.
2018. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

"Adómentességet csak a vakvezető-, valamint a rendőrség, honvédség, illetve a katasztrófavédelem hivatalos állományába tartozó kutyák tulajdonosai élveznének."


De nagyon utálod, de nagyon a kutyákat ... xd

Persze azt elviselnéd, amikor betemetne a lavina és kikaparna a blöki, vagy kiszimatolná, hogy hol van a lopott holmid, vagy hozzátartozód elásva.

Hagyd már békén a kutyákat, kutyásokat. Inkább indítványozd, hogy oktatást tartson a helyes állattartásról a gazdáknak az önkormányzat.

2018. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Először a kóborkutyákkal kellene kezdeni valamit.
2018. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Harapás, ugatás: Nekem is volt kutyám, mégis tudom, hogy nem lehet nyúlkálni idegen kutyákhoz csak úgy, mert némelyik megmar. Nem kell nyúlkálni és kész.


Ugatás; ha családi házban laksz, szólj a gazdájának, vagy kösd le te mint jó szomszéd azt a jószágot. Dobj neki egy labdát, vagy botot oda had játsszon, vagy mit tudom én. Nincs olyan dolog amit ne lehetne megoldani, csak akarni kell. Nem akarásnak nyögés a vége.

2018. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Én meg bevezetném a kutyások védelméről szóló törvényt az ilyen agyalágyultak ellen mint te:-D

1. Mit akarsz te az én adómból fedezni? Fizetek már eleget így is.

2. Kutyatámadási adó? Esetleg embertámadási adó? Nagyobb eséllyel üt le valaki az utcán vagy késel meg, mint hogy megtámad a kutya.

3. Kutyapiszok nem felszedését én is büntetném

4. Szép is lenne, ha közvetlen szomszédok hozzájárulása kellene a kutyatartáshoz. Esetleg gyerekhez is kéne vagy fűnyíráshoz, vagy kerti grillezéshez?

5. Kutya műtéti úton történő elhallgattatása? Szerintem a hozzád hasonlókat kellene vagy esetleg műtéti úton sterilizálni, hogy még véletlenül se adj tovább ilyen géneket és mentalitást.

6. Én néhány embermentes övezetet is kijelölnék.

7. Ahhoz, hogy a saját autómban hogy szállítom a kutyát semmi közöd. Részeg sofőr, gyorshajtás, smsezés, telefonálás elôbb okoz balesetet.

2018. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként meg ilyen hülye ember nincs. Legalább is bízom benne. A kérdésed csak provokáció.
2018. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

Yeah, zárjuk be az összes kutyát és deportáljuk őket. Megszelídítettük őket a farkasokból, de most már nagyon hangos az ugatásuk, úgyhogy kuka.

Deportáljuk a galambokat, macskákat, síró csecsemőket, nem fürdő embereket is, mert azok is idegesítőek.

Nem szeretem a kutyákat. Ergo nincs kutyám. De nem zavar, hogy másnak van. A szomszédom kutyái hajnalban maxon ugatnak. Utálhatnám őket, de több dolgom van annál, minthogy erre pazaroljam az időmet. Ha normálatlan, vad kutyával találkozok, akkor a gazdát kell minősíteni, általában az ilyen gazdának meg akármilyen törvényről beszélhetsz, max jót röhög.

5000.- ft? Költhetnénk inkább arra, hogy mind be legyen normálisan oltva.

2018. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%

Nevetséges. XD

A kutyákkal van problémád, de pl a hajléktalanokal nincs? Jó isten, te mindent adózással meg műtétekkel oldanál meg?

Ha sír a gyerek a buszon, odaszólsz az anyának, hogy "nem gyerekesek jogait sérti meg"?

2018. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%

"Műtéti úton történő elnémítás"

Te normális vagy bhazd.m.eg? Állatkínzó barom...mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem nagyon a kutyákat, sem bármilyen állatot.

Max annyit tartok valahol jogosnak a kérdésben, hogy szigorúbban kéne ellenőrizni azt, hogy ki tarthat kutyát, mivel tényleg sok az olyan gazda, akinek gőze nincs a nevelésükről és ez valóban veszélyes lehet. De a te ötleteid már betegesek. Gondolom, te vagy az a típus, aki a síró csecsemőt is lehajítaná a buszról.

2018. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!