Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel szeretnék mondani, közös...

Fel szeretnék mondani, közös megegyezésről szóló kérvény mellé valamit mást is le kell adjak, hogy ketyegjen az óra?

Figyelt kérdés

Ma le fogom adni munkltatónak címezve a "kérvény a munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetéséhez való hozzájárulás" kérvényt.


Ez nem felmondás hivatalosan ha jól tudom. Le kell mellé adjak egy rendes felmondást is, hogy mától ketyegjen a 30 napos felmondási idő?



#felmondás #közös megegyezs
2018. márc. 19. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A felmondási időről a munkáltató dönt, ez lehet 30 nap, legfeljebb 6 hónap. Közös megegyezésnél eltekinthetnek ettől, de attól közös megegyezés, h a munkáltató is belemegy. Tehát nem te kényszeríted rá az akaratodat 8 féle papír beadásával, hanem jelzed felé írásban a szándékodat. Én anno 30 napon belül eljöttem, de előtte megbeszéltem szóban akivel kellett, a papír már csak formaság volt.
2018. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. 30 napos felmondási időm van a szerződés szerint.


Tehát le kell adjam a rendes felmondást is vagy elég ez a kérvény hogy kezdődjön el a 30 nap?

2018. márc. 19. 07:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérvény nem felmondás, az nem kötelezi a munkáltatót semmire.

A kérvényre lehet nemet mondani, húzni-halasztani a válaszadást - a felmondásra nem, mert az egy egyoldalú nyilatkozat, a munkáltatónak kötelessége tudomásul venni.

A felmondást beadod (lehetőleg 2 példányban írd meg), aláíratod a munkáltatóval a saját példányodat és onnantól ketyeg a felmondás. Ez után a munkáltató eltekinthet a felmondási idő letöltésétől (vagy egy részétől)- de nem köteles.

Közös megegyezéses felmondást meg csak akkor írhatsz, ha a munkáltató is beleegyezik.

2018. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyszerű. Köszönöm. Akkor hagyom a kérvényt, rendes felmondást adok. Ha ezt beadom, akkor később még lehet közös megegyezéses vagy a rendes felmondás kizárja ezt? A km papírt írják meg ők, én majd mérlegelem, hogy aláírom-e.
2018. márc. 19. 07:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha igy sem ugy sem kapsz végkielégitest, vagy nem a munkaügyi állja a béred, akkor teljesen mindegy a felmondás jogcime. Felmondhatsz azonnali hatállyal is, senki nem fogja igazoltatni
2018. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nemrég én is ebben a cipőben jártam a közös megegyezes 3 hónap lett mintha rendes felmondással jöttem volna el... mégis kivartam mert a közös megegyezés a legjobb mindkét félnek. Voltam munkaügyi helyi kormanykirendeltsegen ingyenes jogi tanacsadason ott azt javasolták hogy nyilatkozzunk írásban közösen a munkáltatóval a pontos datumban és addigi teendőkben - közös megegyezéssel jogilag bármikor megszüntethető a munkaviszony egyébként! Sok sikert
2018. márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémád.


Fel szeretnél mondani. Akkor tedd meg. Két egyező példányban megírod, aztán átadod a munkáltatónak, a másik példányon pedig dátummal ellátva átveteted vele.

A következő napon indul el a felmondási időd. Letelik a 30 nap (ha a munkáltató nem tekint el tőle), és utána mehetsz.


A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el. Semmi nem szakítja meg, nem tolja ki annak időtartamát!


Miért kell ide közös megegyezés?

2018. márc. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!