Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köszönnétek a szomszéd gyereke...

Köszönnétek a szomszéd gyerekeinek előre?

Figyelt kérdés

Szomszédaimmal köszönőviszonyban vagyunk, de beszélgetni nem szoktunk, csak ritkán pár szót, igazából alig találkozunk.Van 2 gyerekük, 10 és 8 évesek.Magázódunk a szülőkkel, mert 30 év a korkülönbség köztünk, és így alakult.Amikor találkozom velük, köszönünk a szülőkkel, én külön köszönök sziával a 2 gyereknek is.Viszont a 2 gyerek nekem soha nem köszön vissza, szülők soha nem szólnak nekik.

Köszönjek továbbra is a 2 gyereknek? Vagy hagyjam abba?



2018. ápr. 15. 21:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

Engem nem érdekel, hogy kinek kell köszönnie. De kicsinek nagyon szorongós voltam, és nem mertem köszönni még az osztálytársaimnak sem. Úgyhogy én kedvesen köszönök a kicsiknek, lássák, hogy nem minden felnőtt egy szorult ánuszú illik-byzi.


Volt olyan szomszéd kislány, aki bújt az anyukája mögé, mikor mosolyogva köszöntem neki. Most már ő is nagy hangon köszön. De nem vágok eret, ha nem hajbókolnak előttem.

2018. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem hajbókolni kell.

=-es: Mi az hogy még én se tudom ki vagyok? És hogy nem ismernek?Ismernek, látnak ,azért mert nem járunk át egymáshoz, és mindenki rohan, kocsiba ül kapu előtt és ezért ritkán fut össze gyalog, azért látja egymást, egy 10 éves csak tudja, hogy az a szomszéd.

Amúgy már nyugdíjaskorú vagyok.Saját gyerekeimet arra neveltem, köszönjenek annak, akit ismernek. Ha velem voltak, és találkoztunk én ismerősömmel, akit ők nem ismertek, 8-10 évesen már hiába nem ismerték, köszöntek ők is.Persze kicsi korban ez más, az én 4 éves unokámtól még nem várjuk el hogy köszöngessen, de azért tanítjuk rá, példát mutatunk, beszélünk róla, kinek, mikor hogy kell köszönni, miért.

Szerintem nevelés kérdése.

2018. ápr. 17. 09:45
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
Persze, dühöngjél csak! Azt hittem, hogy 14 év körüli vagy, az írásodból ez derült ki. De hát így még rosszabb, hogy nyugdíjasként nincs önkritikád, sem önbecslésed...
2018. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13-as:amit írtál, az rád jellemző.Amúgy a válaszod hidegen hagy.

Az normálisan válaszolóknak köszönöm hogy időt fordítanak kérdésemre, bármilyen véleményen is vannak, mindegyik hasznos.

2018. ápr. 17. 11:11
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Velem is előfordult, hogy kétszer-háromszor kedvesen köszöntem a szomszéd kisfiúnak.

Rámnézett, megismert, nem köszönt vissza.

Negyedszerre már nem köszöntem előre, mert nyilvánvaló volt, hogy provokál, abban a korban volt, amikor a gyerekek próbálgatják, meddig mehetnek el.

A következő alkalommal halkan odaköszönt, én meg vissza.

Aztán már nem is törődtem a dologgal, a szülők dolga nevelni a gyerekeiket.

Ne csinálj ebből presztizskérdést, hagyd a fenébe.

2018. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Azért álljon meg a menet hogy egy felnőtt embernek ,egy neveletlen tiszteletlen kölöknek meg kelljen alázkodni! Nem szabad előre köszönni egy gyereknek aki már ennyi idős.

Régebben rá is szóltak,hogy mi van kölök a disznók neveltek fel,vagy apád nem tanított meg köszönni? És ez hatásos is volt,elszégyellték magukat . De manapság nehogy sérüljön a kicsi lelke ,nem nevelik a szülők ,csak nő mint a gaz és pont olyan értékes is lesz majd.

2018. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Ott a pont a 17-esnél :-)

Nehogy már a kérdezőt szidjuk itt!

Nálam a szomszéd kölykök pl. köszönnek, ha ott van valamelyik szülő, de ha egyedül kijönnek: bámul, rámosolygok, elindul másfelé :-D

Szintén 10 év körüliek.

2018. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekek nevelése igenis KÖZÖS feladat.


Az adódó helyzetben kéne megbeszélni, vagy a szülőkkel vagy magukkal a gyerekekkel. 10 és 8 évesek már az iskolában is kellett, hogy tanuljanak a köszönésről.


Talán megkérdezném a szülőktől legelőször, hogy minden rendben van-e a gyerekekkel. Mert lehet, hogy valami kívülről nem látható bajuk van és nem elvárható tőlük a köszönés -még vagy egyáltalán, ki tudja-.


Ha a szülők azt mondják, hogy minden rendben van a gyerekekkel, akkor lehet a gyerekeket kérdezgetni, hogy mi baj van, hogy nem köszönnek. Félnek a bajszodtól, vagy túl csúnya vagy, vagy mi van. Esetleg a szülők engedélyével meg lehet kínálni őket cukorral.


Meg lehet próbálni nem "sziá"val köszönni. Viccből kezét csókolommal, hátha az tetszik, vagy adjon istennel, akármivel. Idegen nyelven, mert "hátha nem ért magyarul"... stb.


A gyerekek nevelése közös felelősség, nincs mese.

2018. máj. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
18# szerintem senkinek nem kell ennyi energiát fektetni más kölykébe, ha a szülő nem óhajtja megnevelni azt.
2018. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
24%

19.


"kölykébe'?, "azt"?

2018. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!