Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én nem látom jobbnak Budát?

Csak én nem látom jobbnak Budát?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem utálom Budát, vannak igen hangulatos részei, nemcsak az elit villák és nagypolgári házak, hanem a lakótelepeknél is.

Nem tartom am block sznobnak a budaiakat, bár tény, a boltban, az utcán közlekedéskor, a járművön -átlagosan!- türelmetlenebbnek tűnnek.

Viszont! Azt azért nem értem pl. ezen oldalt olvasgatva, hogy miért él az az általános nézet, hogy Buda élhetőbb és biztonságosabb?

Szerintem nem!

Maximum X. kerület, Hős utca szintű durva dolgok nincsenek, meg talán több a nagyon elit rész. Maximum ennyi.


Rendszeresen járok a III., IX, VIII, XI, X. kerületekben, így kérlek ne írjátok, hogy menjek oda és meglátom....



2018. ápr. 28. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Én a 2. 3. és 22. kerületben jártam Budán. Pesten az 5. 8. és 13. kerületben jártam. A 3. volt az egyetlen, ami tetszett.
2018. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem szebb, nyugodtabb mint Pest.

Viszont abban egyet értek, hogy a budaiak sokkal türelmetlenebbek, más mentalitásúak mint a Pestiek, de náluk csak az elit környéken élő Pestiek a rosszabbak..:'D

Mindkettőnek megvan az előnye/hátránya.

2018. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Én 9 éve lakom Budapesten, véleményem szerint ez a "Buda jobb, mint Pest" mentalitás úgy a 19. századból maradhatott itt és a tősgyökeres budapestiekben él még, de újonnan érkezőknek már nem világos, mi lehetett az oka. Mindkettőnek vannak jó meg rossz részei (akkora városoknál, mint amekkora Pest meg Buda külön-külön lenne, ez már elkerülhetetlen), de Pest belvárosa szerintem már simán drágább, mint Buda bármelyik része, viszont panel lakótelep is mindkettőben van :) Ami Budán vonzó, az az, hogy van domborzata, én a Bükk lábánál nőttem fel és ez hiányozna, de aki mondjuk az Alföldön nőtt fel és a síkságot szereti, annak még ez se lesz érdekes. Ezzel szemben viszont ami érdekes a városban, annak jó 90%-a a pesti oldalon van, az egyetemek, múzeumok, bevásárlóközpontok, rendezvények nagy része... mondom ezt úgy, hogy egyébként Újbudán lakom.
2018. ápr. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
X.kerületben lakom, Óhegyen és itt sincsenek "durva dolgok". A Hős utcának egy tömbnyi része putri, de az utca másik végén már társasházak vannak. Minden kerületnek vannak rosszabb részei.
2018. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, én is a X. kerületben lakom, Újhegyen! Ez a kerület valóban nem olyan vészes már, mint egykor volt, a Hős utcai gettót pedig, ha minden igaz, idén felszámolja az önkormányzat.

A kérdésre: nekem alapvetően tetszik a budai oldal, főleg a hegyvidék miatt, valahogy tisztább, rendezettebb a pestinél. Nemigen látni lepusztult épületet.

Viszont a tömegközlekedés szerintem, rosszabb.

2018. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-ast úgy lepontoztátok. :( Kérdezőként még érdekel is, miért, mert szerintem tök jól összefoglalta a dolgokat.



Én pedig semmivel se látom tisztábbnak Budát, éppolyan koszos.

Rossz állapotú, máló vakolatú (akár eredetileg elegánsnak induló) épületért nem kell kijjebb menni, Újbuda-központ csomópont környékén is látsz olyanokat.


Hajléktalan egyre több és egész kint is.

Roma van, és egyre több, szerintem a rehabilitált területekről ide is jönnek.

Nemcsak a romák lehetnek rossz arcúak, hanem fehérek is - belőlük is egyre több van.



Sajnos a leglepukkantabb budai városrészek lakosai között is... Khm... Arányaiban több az, aki leszólja akár egész Pestet, egész pesti kerületeket mendemondák alapján, akár magukat a pestieket is. Üzletekben tolakodnak, úton nem adják meg a jobbkezet, gyalogost akkor engedik át, amikor épp a villamos is jön, amúgy soha, dudálnak egymásra, a járdán úgy mennek, hogy szemből le kell lépj az úttestre, neked jönnek, elfoglalják beszélgetve a járdát és neked a térd felett érő, koszos gazban kell kerülnöd.



Sajnos ezt tapasztalom - és nemcsak én!

:(



Hiába szimpatikusabb Buda, mert zöldebb és hegyes-dombos, ha fentiek miatt mégse.

2018. ápr. 30. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Közel vannak a hegyek sőt nagy része hegyen van ami azért jobb ,mert ad egy szép látképet panorámát,ez az elsődleges dolog.Pesten ha kinézel csak a másik kerítését vagy ablakát látod.

No meg itt laknak, laktak az igazán gazdagok ,a politikusok nagy része is,és ez egy öngerjesztő folyamat,kihat a környező területekre is.

Pesti részen történelmileg is a melósok,cigók, csórók, lumpenek laktak olcsó kis bérházakban panelben külvárosi viskókban. Hiába van "rehabilitáció" ezen a dolgon nem változtat semmit. A piac meg kegyetlenül beáraz és mára már eszement árakon lehet csak budán kapni egy házat.

2018. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kelenföld, Békásmegyer, Budafok nem hinném, hogy igazán jobb lenne attól, hogy Farkasréten, Németvölgyben, úgy általában fent a hegyen, villákban laknak gazdagok és politikusok is.

Ugyanolyan "proli", "csóró" marad ez a 3 például, mint Újhegy, JA ltp stb....

2018. máj. 1. 09:42
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

A gazdagok fénye oda is kivetül :D Ahol jóval drágább lakást venni ott előbb utóbb kiszorulnak a csórók ezzel növelve a környék nívóját és ez egyre kijjebb tolódik.Mert ha a szomszéd telket 200millióért adták el akkor az enyém meg 250 et ér és így tovább..


Valaminek az értéke soha nem logikus észérvekkel megfogalmazható dolog hanem egyfajta közmegegyezés. Mitől ér egy "híres" festő képe milliárdokat miközben ugyanolyat más is tudna festeni? Mert ez a közmegeggyezés hogy az ennyit ér és kész, más meg ad is érte annyit.


De szerintem sem jobb Buda .Sokkal inkább laknék külső pesti kerületekben kertes családiházas részeken mint Budán akárhol. Nekem a hegyes rész is csak hátrány mert sem gyalog sem bicajjal nem kellemes kaptatni felfelé. Ami igazán szép egyes eldugodt ősfás villák Budán de azok árából kb amerikában tengerparti villát is kapnék már,ami kissé abszurd

2018. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Semmivel sem jobb, ugyanolyan koszfészek, mint Pest (aluljárók pl., meg az utca), a közlekedés dettó olyan szr, sőt, ha valami miatt behal a fonódó, vagy az egyes villamos, akkor reggel min. 2 óra átvrgődni magad a busszal akárhová.


Egyedül a Rózsadomb jobb, de az meg teli van sznobbal, oda akkr sem mennék, ha fizetnének érte :)

2018. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!