Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan jobbnak a...

Miért tartják sokan jobbnak a régi neveltetést a napjainkbelinél, ha azt látom hogy rengeteg felnőtt pont amiatt lett lelki sérült hogy ütötték vágták őket?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 07:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Régen sem ütötték- vágták a gyerekeket. Attól pedig senki nem lett lelkisérült, ha néha a fenekére vertek. De nem is lett kezelhetetlen gyerek, mint most sokan.

Régen voltak korlátok, ma

viszont sokszor nincsenek.

2016. jún. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Van most már bőven tapasztalatom erről, és nem látom, hogy minden régi módon nevelt, most már koros felnőtt depressziós lenne. Azt viszont tudom, hogy minap beszélgettem egy magát igen csak rossz gyereknek mondott férfival és állítja, hogy csak azért nem lett belőle senki, vagy került börtönbe, mert az apja, aki amúgy imád, vasszigorral fogta és bizony eltörtek rajta sok fakanalat. Ezt ő állítja, nem én. Az ilyen deviáns gyerek ma a túl liberalizált nevelés miatt elveszne.


Személy szerint én is örülök, hogy szigorral voltam nevelve és semmilyen sérülésem nincs ez miatt.

2016. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Itt is az aranyközép ut a lényeg.kell a szigoruság gyereknek ,de nem kell mindenért megverni .de tudnia kell hol határ mit szabad és mitt nem .nálunk a hangom is elég már illetve 3ig számolok is bejön .
2016. jún. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Normális ember nem mondja, hogy szíjjal kell gyereket nevelni, de ami ma egyeseknél megy "nevelés" címszó alatt, egy röhej, és a gyereknek sem jó. Gyerekként sem, mert szorong attól, hogy nincsenek korlátok, amikbe beleütközhetne, és felnőttként sem lesz az, mert nem tanul meg egy csomó fontos, az életben szükséges dolgot.

Természetesen a régi nevelésben is voltak durva, nem követendő dolgok, de most átestünk a ló túloldalára.

2016. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A 3. és a 4. válaszoló nagyon jó választ adott! Köszönöm!
2016. jún. 5. 07:50
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Senki nem azt tartja jobbnak ha ütötték vágták a gyerekeket, de nem gondolnám hogy erről szólt volna régen a nevelés. Inkább az hiányzik manapság hogy sok szülő nem szól a gyerere olyan helyzetben sem ha egyértelmű szükség lenne rá, nem állít korlátokat, szabályokat, ha pedig pl.a tanár fegyelmezné a gyereket ki van akadva. Régen ilyen nem igen volt.
2016. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Az emberek a "régenről" mindig úgy beszélnek, hogy az valami különleges dolog volt. Pl. ilyesmiket mondanak: régen minden gyerek felnőtt, pedig nem volt légzésfigyelő. Ez egyébként nem igaz, a gyerekek kevés %-a élte meg az 1 éves kort, ha meg a 18-at, az meg egyenesen csoda volt. Régen nem szűrtek toxoplazmózist, mégis túlélték a magzatok. Igen, kivéve, amelyik nem, és abból nem volt kevesebb, mint manapság, sőt.


Vagy pl. a "régen" alatt az emberek a falvakat értik, pl. régen a nők nem dolgoztak. Ez nem volt igaz a városokra, sőt a falvakban is, ennyi erővel a férfi se "dolgozott", hiszen mindketten a földeken, kertben voltak.


Nem tudom, miért beszélnek ilyeneket az emberek, biztos a szüleik nosztalgiája.:)

2016. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok.Nekem a szüleim,főleg apukám de anyukám is havonta beszél arról hogy rajta hány fakanalat törtek el meg hogy hányszor verték meg szíjjal,holott nem kérdeztem tőlük ilyesmit hanem csak elkezdik mesélni,ami azt jelenti hogy ők még mindig nem dolgozták fel a gyerekkorukat és ezért használtam a lelki sérült kifejezést.
2016. jún. 5. 08:34
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha végiggondolod, fogalmunk sincs, hogy a napjainkban nevelődött gyerekek nem lesznek-e sérültek felnőttkorukra. Nem tudjuk, meg tudják-e állni a helyüket a világban, tudnak-e majd alkalmazkodni egy munkahelyhez, tudnak-e kapcsolatot létrehozni, s főleg, hogy ők majd hogy fogják nevelni a gyereküket.


Nem sok embert ismerek, aki lelki sérült, pedig "régen" nőttem fel, hisz a 70-es években születtem, nem volt légzésfigyelőm (mégis megértem a 18. születésnapomat, ahogyan sokezer társam is), előkerült a fakanál, sőt 1-2-szer a szíj is.


Én nem verem a gyerekeimet, de nevelem őket, és az érték az, hogy ember legyen belőle. Vannak kőkemény szabályok, vannak elvárások velük szemben.

2016. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Azért mert manapság ha egy gyerek valami rosszat csinál, eltör, tönkretesz valamit, akkor jön az anyuka, hogy jajj de Józsika, azt nem szabad. A gyerek meg leszarja és csinálja tovább.

Ha határozottan rászólsz, hogy ne csinálja és egy kicsit rácsapsz a fenekére, akkor azért valahogy megtanulja, hogy rossz dolgot csinált és nem fog vele megint próbálkozni.

Persze ha a szülő túlzásba viszi és állandóan csak veri a gyereket, az azért már nem jó. Nem nagy fájdalmat kell okozni a gyereknek, mert akkor csak félni fog a saját szüleitől és ilyenek lesznek a lelki sérültek. De egy kis laza ütés a fenékre még nem változtatott senkit sem elmebeteggé.

2016. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!