Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én nem látom jobbnak Budát?

Csak én nem látom jobbnak Budát?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem utálom Budát, vannak igen hangulatos részei, nemcsak az elit villák és nagypolgári házak, hanem a lakótelepeknél is.

Nem tartom am block sznobnak a budaiakat, bár tény, a boltban, az utcán közlekedéskor, a járművön -átlagosan!- türelmetlenebbnek tűnnek.

Viszont! Azt azért nem értem pl. ezen oldalt olvasgatva, hogy miért él az az általános nézet, hogy Buda élhetőbb és biztonságosabb?

Szerintem nem!

Maximum X. kerület, Hős utca szintű durva dolgok nincsenek, meg talán több a nagyon elit rész. Maximum ennyi.


Rendszeresen járok a III., IX, VIII, XI, X. kerületekben, így kérlek ne írjátok, hogy menjek oda és meglátom....



2018. ápr. 28. 20:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
68%

Egykoron a budai részen a "polgáriasabb" lakosság élt, a régi svábok leszármazottai. A pesti oldal pedig az ipari forradalom hatására és a sok becsatolt település miatt "elprolisodott". Ez a tudat él az emberek fejében.

Szerintem viszont az elmúlt 30 év alatt simán lejjebb ment a budai színvonal. Iszonyat zsúfolt már a hegyvidék is, és a panelek sem voltak mindig ilyen drágák a kelenföldi ltp-n, de még Békáson sem. Így bőven a kispénzűek telepedtek le ezeken az elit helyeken is. A pesti oldalon meg emelkedett a színvonal egy-két kerületet leszámítva.

Így már én sem mondanám, hogy a budai oldal élhetőbb mint a másik.

2018. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!