Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti beköltöznétek olyan lakásba...

Ti beköltöznétek olyan lakásba ahonnan kilakoltattak valakit?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy lakáshirdetésre a kerületben, de a tulaj azt mondta, hogy csak a hét második felében tudom megtekinteni, mert egyelőre neki sincs kulcsa még, albérlői vannak.

Na most a kerületi facebook oldalon láttam, hogy a hét második felében élőláncos tüntetést szerveznek azért hogy ne lakoltassanak ki egy lakót...és döbbenten láttam, hogy házszám, emelet stimmel.

Kicsit keresgéltem és látom, hogy devizás lakó, télen már el is árverezték a lakást, új tulaj van. Valószínűleg vele beszélhettem akkor.

Teljesen összeszorult a gyomrom amikor ezt megtudtam, mert bár közvetlen nincs közöm a dologhoz, mégis valahol rossz a tudat, hogy erőszakkal távolítanak el onnan valakit amit én majd egyszer az otthonomnak szeretnék nevezni. Illetve félek is kicsit attól, hogy a lakók leköpnének ha beköltöznénk.

Igazából az egy dolog, hogy nekünk nincs közünk hozzá, de az érzelmek el tudják ragadni az embert és az emberi agy nagyon kacifántos dolgokat tud kreálni. Egy-két lépcső és már az új tulajt is ki fogják átkozni, hogy megvette árverésen - feltehetően áron alul - a lakást és egyből tovább adja. Bevallom, ez egy kicsit nekem is "sok", de üzletileg okos dolog, a lakókat meg ígyis úgyis kilakoltatnák valaki miatt, ha nem ő, akkor más vette volna meg a lakást.

Nem tudom, hogy hogy álljak a dologhoz.

Ti mit gondoltok a helyzetről?



2018. máj. 7. 18:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért érdekel. Nem te teszed ki őket. Nem miattad kell menniük. Akkor meg?
2018. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Jó, nem feltétlenül kell erővel indítani.

De nagyon javaslom neked, hogy az első ferdeszemű nézésnél, rosszindulatú pillantásnál, sutyorgásnál egyből tedd helyre a dolgokat. A panel olyan, mint a börtön. Az első egy hónap kritikus, akkor dől el, hogy főnök leszel-e vagy más. A panelben jellemzően proli jellegű emberek élnek, akik sokszor csak az erőből értenek, meg kell velük értetni, hogy nem miattad lakoltatták ki a spanjaikat. Olyan ez, mint mikor valakit kirúgnak egy melóhelyről és te a helyére mész dolgozni.

2018. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy panelról van szó? Le fogják szarni, én tíz éve lakom panelban, azt sem tudom, kik a szomszédaim. Lehet, hogy lakoltattak ki már közülük is valakit, nem tudom.
2018. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vedd meg, és tegyél úgy, mintha nem tudnál semmiről.
2018. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Panel, igen. Ebben amúgy van valami, 5 éve lakom itt és én sem tudom kik a szomszédaim, főleg hogy 3 volt ezalatt az idő alatt csak közvetlen mellettünk. Viszont a hírekből tudom, hogy ez egy köztiszteletben álló idősebb lakó, az idősebb lakók meg itt is eléggé összetartóak a mi tömbünkben is. Nem tudom, ez mondjuk lépcsőházanként nyilván változó, nem mindenhol kell így lennie.
2018. máj. 7. 20:08
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy beköltöznék-e azt nem tudom, de néhány éve volt az utcánkban egy ilyen eset. Kertváros, falusias hangulat, mindenki ismer mindenkit, köszönni kell. Az az alapvető hozzáállás az utcában, hogy bár nagyon sajnáljuk a kilakoltatott embert, tenni érte semmit nem lehet. Úgyhogy alapvetően annak örülünk, hogy aki megvette a házat, nem befektetésnek vette (és hagyta itt üresen), hanem beköltözött, és olyannyira jól érzi itt magát, hogy egy rokonát is rántotta magával a környékre.
2018. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Simán beköltöznék, a lakás eladó, az, hogy az előző lakó nem tudott fizetni engem nem érdekelne, mert nem miattam kötöztetik ki, hanem maga dolga miatt jutott oda ahova.

Ha nem te veszed meg, akkor megveszi más, te pedig kereshetsz tovább.

2018. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A tüntetésnél az sem mindegy, hogy a szomszéd lakók tüntettek, vagy valami ilyen hippi széplelkek, mint a Város mindenkié, mert volt már olyan, hogy ezek a tüntetők kiálltak egy koszban, piszokban élő ember lakhatási jogáért is, a szomszédok viszont azt akarták volna, hogy menjen már a búsba...
2018. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy a kérdezőnek hivatalból nem kell tudnia semmit, így jelen esetben én nem is firtatnám a dolgot. Megvenném a jogszerű jelenlegi tulajtól és füst.


Ha meg bárki kérdez bármit az új szomszédok közül, akkor ezt mondanám, hogy tulajtól vettem, nem ismerem az előzményeket.


Mi lett amúgy?

2020. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Megvettük, beköltöztünk, azóta is itt lakunk. A szomszédok örülnek nekünk, az előző lakó elég problémás volt. :)
2020. szept. 9. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!