Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetemistaként Budapest vagy...

Egyetemistaként Budapest vagy Pécs?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan élte meg az egyetemista éveit az adott városban, szóval örülnék, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat, véleményeteket vagy esetleg adnátok néhány tanácsot. Szerintetek melyik város jobb, élhetőbb egy egyetemista számára? Melyik miért előnyös vagy kevésbé kedvező?



Igazából azért érdekel, mert egyik egyetemről és képzésről sem hallottam rosszat, mindkét megjelölt szak nagyon érdekel és szívesen tanulnám. Nyílt napokon is voltam, amik szintén pozitívak voltak, jól éreztem magam, tetszett a hangulat, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt és az órák is érdekesek voltak. Valamint az anyagiak, a távolság sem egy elsődleges szempont.


2018. máj. 30. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél.

Budapesten nagyobb a választék, méretéből adódóan. Pécs meg kisebb "családiasabb". Budapesten könnyebb munkát találni (a tapasztalat szerzés miatt fontos lehet, még ha nincs is szükséged pénzkeresésre).

Fontos lenne, ha leírnád, hogy neked milyen szempontok fontosak és akkor aszerinti értékelést kapnál (pl ha valaki nem szereti a bulikat, akkor félrevezető lehet, ha azért ajánlják az egyik helyet, mert ott sok és jó buli van)

2018. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
1 évig voltam Pesten egyetemista, 4 évig meg Pécsen. A kettő ég és föld. Pestet nem szerettem, nagyon nem jött be a hangulata. Pécs szerintem barátságosabb, és itt se unatkozik az ember mert van élet. Pesten minden nagyon drága, Pécsen kevésbé, főleg ha összeállsz lakótársakkal. De egyetem mellett munkád nem nagyon lesz, az errefelé ismeretlen fogalom. Szóval ha fontos a tapasztalatszerzés ahogy az egyes írta, akkor Pestre menj. Én már egy hónap után nyomasztónak találtam az ottani hangulatot, valahogy nagyon nem jött be.
2018. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Én Fehérvárról jártam Budára. Diákként nem olyan drága a tömegközlekedés (mondjuk nem is olcsó). És mindenhova el tudsz jutni, viszonylag egyszerűen. Pécset nem ismerem, de pl Fehérváron a legtöbb busz csak óránként jár, vagy még annál is ritkásabban, és nem tudsz mindenhova eljutni gyaloglás nélkül.
2018. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Még jöhetnek :)


Mindkét várostól akkora távolságra lakom, hogy a bejárás nem lenne megoldható (legalábbis kényelmesen biztosan nem és azért egyszerűbb, ha nem kell mindig a menetrendekhez igazodnod), ezért kollégiumban/albérletben gondolkodom és max. hétvégente utaznék haza. Pécs egyébként közelebb van, tehát ebből a szempontból jobb lenne, de úgy vagyok vele, hogy az utazás azért nem olyan vészes és időnként a hosszabb táv is kibírható.


Nem vagyok bulizós, legalábbis nem járok szórakozóhelyekre, táncolni, koncertekre stb., tehát mondjuk ebből a szempontból Pécs is abszolút kielégítő lenne számomra, mert ott is van elég hely, ahová be lehet ülni enni-inni, beszélgetni, sportolni, mozi stb., a többi elfoglaltságom pedig inkább az "otthoni" kategória.


A munka pedig már nekem is megfordult a fejemben és ezen sokat gondolkoztam. Mindenképpen szeretnék majd dolgozni, pont a tapasztalat szerzés miatt, mert szerintem az nagyon fontos főleg, hogy olyan szakok érdekelnek, ahol nincsen kötelező szakmai gyakorlat. Az számomra is egyértelmű volt, hogy Budapesten biztosan több a lehetőség, ugyanakkor azt nem nagyon tudtam, hogy Pécsen mégis mennyivel rosszabb a helyzet, de akkor ezek szerint ott nem egyszerű munkát találni.


Lehet, hogy ez hülyeség, de amin még el szoktam gondolkozni az pont az, hogy Pécsre mindenki úgy hivatkozik, mint egyetemváros és mindenkitől azt hallom, hogy nagyon sok a fiatal, ami egy tök jó alap az ismerkedésre, kapcsolatok kialakítására és sokkal barátságosabb, családiasabb a környezet. Míg ezzel szemben Budapestet inkább egy nagy katyvaszként emlegetik, ahol minden korosztály, minden nemzetiség stb. megfordul és nincsen egy ilyen "nagy család" érzés az emberben. Én egy vidéki kisvárosban élek, emiatt egyrészt vonz Budapest sokszínűsége, a "mozgás", a sok lehetőség, a sok ember stb., mert ez mind totál ellentétben van az én városom kihalt utcáival. Ugyanakkor pont emiatt van bennem egy kis kétely, mert nem biztos, hogy ott jól érezném magam, hiszen egy teljesen más környezetbe kerülnék és Pécs sokkal közelebb áll a megszokott közegemhez, mert mégis kisebb és nyugodtabb. Viszont néhányan azt mondják, hogy bárhol ki tudsz alakítani magadnak egy kis "fészket" és az egyetem, kollégium mind ilyen kis "szigetet" képeznek a városon belül. Nektek erről mi a véleményetek?

2018. máj. 30. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
A vilag minden tajarol jonnek ide diakok. Annyira megszeretik,h visszajonnek dolgozni is. Szeretned te is. En pecsre nem mennek. Marcsak a karrier miatt se.
2018. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Én a Budapestet ajánlanám.


Az egyetemi éveid alatt bármikor kimehetsz külföldre egy gyakornoki pozícióra vagy egy kezdő pozícióra.


Plusz ott van az erasmus is.


Szóval itthonról is meglehet oldani egy jó egyetemi élményt, plusz megfelelő önéletrajzot felépíteni.


Itthon sokkal olcsóbb a megélhetés, könnyen találsz munkát stb... Igazából mindkét opció jó lehet, de én a Budapestet preferálom úgy, hogy már Hollandiában jártam egyetemre és semmivel sincs több elhelyezkedési lehetőségem sem itthon sem külföldön mint azoknak akik Budapestre jártak.

2018. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Ja, bocs a Pécset Bécsnek olvastam :) Így már egészen értelmetlen a válaszol ... mindegy még így is Budapestet választanám.
2018. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik városba mentél végül?
2021. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem aktuális. De én Pesten nem tudtam volna elképzelni az egyetemi éveimet, így lett Pécs. BTK-TTK tanárszakosként Pesten rogangálhattam volna ide-oda tömegközlekedéssel. Nálam ez is szempont volt, hogy minden egy helyen legyen.
2023. márc. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!