Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek olyankor, ha...

Mit tegyek olyankor, ha meghallottam hogy a szobatársam ki akar rakatni a koliból csak azért, mert nem beszélgetünk?

Figyelt kérdés

Igazából még kb. egy hónapja meghallottam a beszélgetését egy barátnőjével, hogy ő inkább egyedül akar lenni a szobában, és én itt csak egy zavaró tényező vagyok. Viszont nem mondtam el neki, hogy mindezt hallottam. Ma pedig megkezdte az intézkedést a tanárral is. Egyetemi kollégiumról van szó. Nekem a szorgalmi időszak tanulással telt, mert szinte minden hétre jutott zh és beadandó. Mondtam is neki az elején, hogy nem vagyok egy beszédes típus, nekem a tanulás és az alvás miatt szükséges a kollégiumi szoba, és nincs pénzem albérletre. Látszólag elfogadta, nem nagyon beszéltünk egymással, problémák eddig nem adódtak, semmi vita, összezörrenés nem volt köztünk. Csupán nem lettünk baráti viszonyban, nem pletykálgatunk, dumcsizunk. Szabadidőmben a kevés pénz miatt dolgozni jártam, a maradék időben pedig a barátaimmal találkoztam. A szobatársammal köszönünk egymásnak, szólunk ha volt valami (pl.kötelező értekezlet a koliban), és ennyi.

Igazából nem néztem volna ezt ki belőle, hogy ki akar túrni, mikor semmi bántót nem teszek. Tanulni és aludni járok a koliba, ő meg egész nap fekszik, nevetgél videókon, meg eszik. Inkább én lehetnék kiakadva rá, amiért nem járt órákra, nem csinált semmit, mert gyakorlatilag értelmetlen az itt léte. Ennyi erőből otthon is maradhatott volna. De nem, ő inkább a hátam mögött szervezkedik, mert neki egymagának kell az egész szoba. Számomra ez érthetetlen.


Más opcióm nem igazán van, nekem létfontosságú a koli, mivel messziről jövök és nem vagyunk gazdagok.


Igazából azon kívül nem tudok mit csinálni, mint hogy elmondom a tanárnak, hogy nekem miért fontos a szoba. Neki szólni szerintem felesleges, úgyis letagadná vagy nekem támadna, hogy minek hallgatóztam.


2018. máj. 31. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem álom szobatárs lettél volna. Még ha ki is tudna rakatni (ami nem értem hogyan jönne össze) nem érné meg neki mert biztos van várólista és egyből jönne más a helyedre (3 féle koliban laktam egyetem alatt, mindenhol ez volt), szóval saját szobája sehogy se lenne, az ötlet is nevetséges.
2018. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérjél másik szobát, biztos lehet, ha üresedés/kiköltözés miatt lesz hely akkor másik szobába kerülsz.
2018. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit. Nehogy megadd neki azt az örömöt, hogy magadtól távozol.

A nem beszélgetés eléggé gyenge érv amúgy is.

2018. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Azért az se lenne rossz, ha néhanap fürödnél. :D
2018. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
kirakni emiatt nem fognak, ahhoz elég súlyosan meg kellene szegni a szabályzatot. max más szobatársat tud kérni helyetted, ha el tudják intézni, akkor vagy ő megy a szobából vagy te. de nem a kolin kívülre, csak egy másik szobába
2018. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk nem értelek.

Előadod itt a jóravaló szegénylegényt, de mondd már el mitől olyan alantas neked hozzászólni a szobatársadhoz? Csodálkozol, hogy rosszul van tőled?

Attól, hogy te csóró vagy meg dolgozol és stb, attól még hozzászólhatsz, beszélgethetsz vele.

Kicsit el vagy szállva magadtól, és nyilván nem is tudsz mit kezdeni az emberekkel. Nem hiszem, hogy vannak barátaid, egyáltalán.

2018. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Emiatt nem fognak kirakni.

De ha ennyire eltérnek az igényeitek, nem is lenne baj, ha mindketten új szobatársat kapnátok...

Amúgy nekem is egy kicsit antiszocnak tűnsz.

"Inkább én lehetnék kiakadva rá, amiért nem járt órákra" - milyen szöveg már ez??? Semmi közöd hozzá, hány órát mulaszt!

2018. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"jóravaló szegénylegény" xD
2018. jún. 4. 19:29
 9/10 A kérdező kommentje:

Szeptemberben úgy tértem vissza a kollégiumba, hogy egy jófej szobatársam lett, akivel sokat dumcsizunk, szóval idén megfogtam az Isten lábát, mivel azóta is jóban vagyunk.

A másik csaj pedig nem jött vissza a koliba, hanem albérletbe költözött és letiltotta nekem az üzenetküldést fbookon. Én pedig őt tiltottam le, mert nekem ilyen képmutató, sunyi s..gfej nem hiányzik az életembe. :)

2018. nov. 3. 22:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó tudni :D
2018. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!