Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházi lakásban mennyire...

Társasházi lakásban mennyire lehet házibulit tartani?

Figyelt kérdés

21 éven át falu végén kertes házban laktam, sosem volt gond belőle, amikor haverok átjöttek nyáron sütögetni, télen pedig forraltborozni, az éjszaka pedig hangos de kulturált ivászatba torkollt. Néhány szomszéd még meg is jegyezte utólag, hogy legközelebb őket is hívjam, jónak tűnt a hangulat.

Ősszel 20 lakásos, öt szintes társasházi lakásba költözöm és nem tudom elképzelni, mennyire elfogadott az ilyesmi ott. A lakás a legfelső emeleten van, így igazán csak a két falszomszédot és az alattam lakót zavarhatom. (Alattam önkormányzati lakásban egy zárkózott nyugger házaspár él, mellettem albérletben putri van, a másik szomszédommal pedig meg tudom beszélni. Az ablakok többrétegű műanyagkeretesek, a bejárati ajtó is új lesz addigra.)

Kb. kéthavonta egyszer ti elnéznétek a veletek egy házban lakónak, hogy 8-10 személyes házibulit tartson egyetemistaként, vagy nem tartjátok elfogadottnak az ilyesmit?

Köszönöm válaszaitokat!



2018. jún. 1. 15:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak olyan felső szomszédaim (albérlők), akik hasonló rendszerességgel buliztak, kb. 1 évig, aztán meguntam és szóltam a rendőrségnek. Kijöttek, kikérdezték az összes szomszédot, meg az albérlőket is, akik azt mondták, hogy ők minden egyes buli előtt mindenkinek szóltak, úgyhogy nem értik, mi a gond. (ja, csak minket felejtettek ki, érdekes módon mindig :) Aztán abbamaradtak a bulik, meg el is költöztek, meg kevéssel utánuk mi is, úgyhogy már nem kell ezt elviselni.
2018. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendes tőled, hogy ezt itt megkérdezted! Igen, ahogy a többiek is írták, egy társasházban zavaró a szomszédban tartott buli. Ha nagyon szeretsz ilyen eseményeket rendezni, mindenképpen beszéld meg a szomszédaiddal, ne legyen túl gyakori, és ezek mellett is igyekezzetek mérsékelni a hangerőt! Főleg a zene hangerejét ne tekerjétek fel, illetve kerüljétek az üvöltözést! Tervezzétek be, hogy meddig fog tartani a buli, próbáljátok meg korán kezdeni és viszonylag korán befejezni (pl. 10-11 körül). A befejezés időpontjáról tájékoztassátok a szomszédokat is, hogy tudják, mire számítsanak! Ha az előzetes megbeszélések során nagy ellenállásba ütközöl, akkor inkább felejtsd el a bulit, de sima beszélgetős vendégségeket természetesen tarthatsz, szerintem. Olyan emberként írom mindezeket, aki társasházban lakik, soha nem szoktam bulit tartani, más bulizása igenis zavar, de egy ilyen rendes szomszédot, mint te, aki figyelembe veszi a véleményemet, természetesen értékelnék, és nagyon örülnék neki, ha képes lenne alkalmazkodni és kompromisszumokat kötni.
2018. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Vannak parkok, szabad terek.." ahol illegális az ivászat, nyuggerek ugyanúgy kihívják a rendőröket.

Győrben élek, a szórakozóhelyekre hétvégén kb csak a 16 évesek meg a bepánikolt 30+osok járnak, de ilyen helyekből sincs túl sok, meg olyan hangerő mellett beszélgetni sem lehet értelmesen.

Maradnék én a kertes házban, de az a családi fészek, ideje kirepülnöm.

Köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 1. 21:17
 14/14 anonim ***** válasza:

En akkor tudnam elnezni,ha bejonnel es a szex lenne a fajdalomdij.

N/34

2018. jún. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!