Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki tilthatja meg, hogy dohányo...

Ki tilthatja meg, hogy dohányozhasak a saját erkélyemen?

Figyelt kérdés
7 éve lakunk az első emeleti lakásunkban. Egy káros szenvedélyem van, hogy néhány cigit elszívok munka után. Eddig mindenkivel jól megvotunk a lakóközösségünkben de amióta fölénk költözött egy új lakó, akik azt hiszik hogy övék az egész tömb, csapkodnak fúrnak faragnak és mindenkibe belekötnek, mindig szólnak, ha felmegy a dohányfüst. Jó tudom, nem egészséges, de most költözzek el? A közös képviselő is azt mondja, hogy ha nem a lépcsőházban cigizem nincs semmi gond. Az alattam lévő szomszéd is dohányzott a régi felső szomszéd is, de ha engem zavart becsuktam az ajtót. Volt h 15 fiattal bulizott felettem, de egyik sem volt ilyen irritáló, mint ők.

2018. jún. 1. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Senki.

A saját erkélyeden azt csinálsz, amit akarsz.

Majd lenyugszanak. Főleg, ha tovább kopácsolnak (nyilván eleinte a költözködés, berendezkedés miatt ami érthető, egy ideig) és te is elkezdesz nekik panaszkodni miatta.

2018. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Mondd meg neki, ventilátort tegyen az ablakához amikor dohányzol. Az majd elfújja a füstöt.
2018. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%
saját lakásod nem akarod bebüdösíteni, de másét meg igen...
2018. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
57%

"saját lakásod nem akarod bebüdösíteni, de másét meg igen..."


Miért a szomszéd lakásába jár át cigizni? Ne beszélj már hülyeségeket!

2018. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Nemdohányzóként elég kellemetlen tud lenni, ha nem tudsz szellőztetni, mert bejön az ablakon a cigifüst. De a saját erkélyeden azt csinálsz, amit akarsz, még akkor is, ha ez a szomszédokat zavarja. Én sem szólhatok, pedig engem is zavar, de ez van.
2018. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

A mi erkélyünkre napi szinten dobálták (volt, hogy még az égő) csikkeket. Ha nem szedtük össze, egy hét alatt min. 10 db gyűlt össze. Nem értettek a szép szóból, kicsináltuk őket és szerencsére már nem laknak itt. Valamin változtass, ha nem akarod, hogy veled is ezt történjen. Olyan egyszerű, a lakásban cigizz.


Hogy tudott az alattad lakó is cigizni, ha te az elsőn laksz? XDD

2018. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Fél éve minden hétvégén festettek, zörögrek fúrtak. Egyszer sem szóltunk nekik. Beköltöztek 2 hétig húzogatták a bútoraikat, azért sem szóltunk. Ordítva, hangosan k[z
2018. jún. 1. 21:36
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Háromlakásos társasházban lakom, ráadásul a szomszéd lakás a bátyáméké, én is ki szoktam menni az erkélyre rágyújtani. Idegesít, hogy ellenkező irányba fújom a füstöt, szerintem biztos, hogy bemegy hozzájuk, mert az alsó erkély az övék, az meg az én szobámba jön be. Ezért gondolom, hogy hozzájuk is átmegy. Még sosem szóltak, én sem, annak ellenére, hogy hiába bagózok, zavar a bejövő füst.

Jogilag semmi közük hozzá, csak tudom milyen szar, amikor tele megy a lakás a cigifüsttel. Remélem, érthetően írtam. Megoldást nem nagyon tudok, mert jogod van a saját erkélyeden cigizni. Csak hát a tudat..., engem pl. még így is zavar (mármint a saját füstöm, ha bemegy más lakásába).

2018. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
...közlekednek a lépcsőházban. Egyszer szóltunk nekik, amikor kedden este kilenc órakor fűrészeltek, h alszik a gyerek. Nem füstölöm tele a szobájukat, csak ő is kint van az erkélyen!
2018. jún. 1. 21:41
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Jav.: idegesít, hogy hiába fújom a másik irányba a füstöt, ha nincs légmozgás, akkor is bemegy hozzájuk szerintem, mint ahogy hozzám is.

Ilyenkor meg muszáj a nyitott ablak, különben megpusztulsz a melegtől.

2018. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!